Fatah

Artykuły - Fatah (43)

 • Strefa Gazy: Będzie rząd jedności

  Strefa Gazy: Będzie rząd jedności

  Fatah i Hamas porozumiały się w tej sprawie po dwudniowych rozmowach w Kairze. Do ustalenia pozostaje jeszcze, kto będzie zarządzał przejściami granicznymi w Gazie. W tej sprawie toczą się rozmowy między Izraelem, władzami Autonomii i przedstawicielami MSZ-u.
 • Egipt: Fatah i Hamas rozpoczęły rozmowy

  Egipt: Fatah i Hamas rozpoczęły rozmowy

  Palestyńskie frakcje - umiarkowany Fatah i radykalny Hamas - rozpoczęły w Kairze rozmowy w celu utrzymania kruchego porozumienia w sprawie rządu jedności - piszą agencje. Rozmowy mają trwać dwa dni.
 • Wbrew matematyce

  Wbrew matematyce

  Czy rzeczywiście cena, jaką Izrael zapłacił za Gilada Szalita, zgadzając się na uwolnienie 1027 Palestyńczyków, jest zbyt wysoka? Matematyczny przelicznik 1:1, jaki - według sumienia i rozsądku - wypadałoby zastosować w stosunku do ludzkiego życia, nie sprawdza się w tym przypadku.
 • Palestyńczycy: Hamas porozumiał się z Fatahem

  Palestyński radykalny islamski Hamas poinformował w poniedziałek, że zawarł porozumienie z Fatahem, by powstrzymać się od organizowania w Strefie Gazy manifestacji poparcia dla żądania pełnego uznania państwa palestyńskiego przez ONZ.
 • Fatah i Hamas ogłosiły pakt o pojednaniu

  Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas, będący jednocześnie przywódcą umiarkowanego Fatahu, i szef radykalnego Hamasu Chaled Meszal ogłosili w Kairze przełomowy pakt o pojednaniu, który ma zakończyć 4-letni okres podziałów wśród Palestyńczyków.
 • Bohater czy terrorysta? A może męczennik?

  Bohater czy terrorysta? A może męczennik?

  W środę przypada rocznica śmierci Jasera Arafata, polityka i przywódcy palestyńskiego, laureata Pokojowej Nagrody Nobla z 1994 roku. Niepodległa Palestyna była celem jego życia. Dla większości Palestyńczyków pozostaje bohaterem narodowym, a większość Izraelczyków mówi o nim "terrorysta".
 • Żyd wybrany na jednego z przywódców Fatahu

  Żyd, obywatel Izraela i przeciwnik syjonizmu Uri Davis został wybrany jednym z przywódców Fatahu - poinformowali w sobotę przedstawiciele tej partii.
 • Fatah otwiera się na zmiany

  Pierwszy od 20 lat kongres palestyńskiego ruchu Al-Fatah, odnawiając we wtorkowym głosowaniu połowę składu 24-osobowego Komitetu Centralnego, "uczynił krok ku odzyskaniu utraconej wiarygodności" - ocenił w wywiadzie dla środowego madryckiego dziennika "El Pais" były palestyński minister Hassan Chatib.
 • Abbas ponownie przywódcą Fatahu

  Abbas ponownie przywódcą Fatahu

  Palestyński prezydent Mahmud Abbas został w sobotę ponownie wybrany na przywódcę ruchu Fatah. Wyboru dokonano przez aklamację na konferencji Fatah w Betlejem.
 • Autonomia Palestyńska: Abbas powoła nowy gabinet

  Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas ma zamiar zaprzysiąc dzisiaj nowy gabinet premiera Salama Fajjada - poinformowali przedstawiciele Fatah.