farmaceutyki

Synonimy:
farmaceutyczne,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Farmaceutyki (365)

 • Wycofanie produktów Nasen i Furosemidum

  Wycofanie produktów Nasen i Furosemidum

  Decyzja o wycofaniu przez Polfarmex SA dotyczy poniżej wymienionych serii produktów.
 • Ministerstwo Zdrowia - zakaz wywozu wyrobów leczniczych i leków grypowych

  ​Minister zdrowia Łukasz Szumowski opublikował wykaz produktów leczniczych, stosowanych prewencyjnie w stanach tak zwanych "grypowych", których nie można wywozić z Polski. Ma to związek z pojawieniem się w naszym kraju koronawirusa oraz związaną z nim sytuacją na świecie. Objęliśmy zakazem wywozu z Polski leki, które mogą się przydać w walce z koronawirusem - podkreślił w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Dodał, że chodzi o leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, ale też igły, ochraniacze, czepki medyczne lub maski. Na liście jest 1307 leków i 17 wyrobów medycznych.
 • UOKiK wszczyna postępowanie - hurtownie rozwiązują umowy ze szpitalami, aby uzyskać wyższe ceny za środki ochrony

  UOKiK wszczyna postępowanie - hurtownie rozwiązują umowy ze szpitalami, aby uzyskać wyższe ceny za środki ochrony

  Szef Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie po informacjach, że dwie hurtownie wypowiedziały szpitalom umowy na dostawy środków ochrony indywidualnej, a których uzupełnienie zostało powierzone Agencji Rezerw Materiałowych - czytamy w Twoje-Miasto.pl.
 • Nie ma leku na braki w aptekach

  Nie ma leku na braki w aptekach

  Problemy z zaopatrzeniem w preparaty lecznicze mają chorzy na tarczycę, cierpiący na chorobę Parkinsona czy wymagający hormonalnej terapii zastępczej. Na liście leków deficytowych bez łatwo dostępnych zamienników figuruje 48 pozycji. O dwa mniej niż w grudniu 2019 r., ale o osiem więcej niż pół roku temu – wynika z raportu portalu GdziePoLek, którego eksperci zauważają, że poprawa sytuacji na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy jest iluzoryczna. Jest efektem wykreślenia z listy preparatów, które nie będą już produkowane. Nadal brakuje leków na choroby tarczycy. Terminy dostaw nie są dotrzymywane.
 • GIF monitoruje dostępność leków z aptekach

  GIF monitoruje dostępność leków z aptekach

  - Monitorujemy sytuację związaną brakiem dostępności leków w aptekach; w poniedziałek zostanie uruchomiona infolinia dla pacjentów na temat dostępności do leków i ich zamienników - zapowiedział wczoraj główny inspektor farmaceutyczny Paweł Piotrowski. Zdaniem aptekarzy zagrożone jest trzysta kilkanaście leków.
 • Polska traci na podróbkach 9,5 mld zł

  Polska traci na podróbkach 9,5 mld zł

  Podrabiane kosmetyki, odzież, elektronika czy leki biją w naszą gospodarkę. Gdyby nie ten proceder, firmy mogłyby zwiększyć zatrudnienie o ponad 28 tys. miejsc pracy - pisze w czwartek "Rzeczpospolita".
 • Krajowe firmy farmaceutyczne mogą być silnym graczem w Europie

  Krajowe firmy farmaceutyczne mogą być silnym graczem w Europie

  Polski przemysł farmaceutyczny potrzebuje wieloletniego, stabilnego programu wsparcia, żeby osiągnąć taką wartość eksportu leków, jaką notują teraz Francja, Niemcy czy Szwajcaria.
 • Przełomowe zmiany w prawie farmaceutycznym w walce z mafią lekową

  Przełomowe zmiany w prawie farmaceutycznym w walce z mafią lekową

  Wczoraj Rada Ministrów przyjęła przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości przełomowe zmiany w prawie, które pozwolą na skuteczną walkę z mafią lekową. - Mafia lekowa powoduje poważne zagrożenie dla setek tysięcy Polaków, którzy potrzebują leków ratujących zdrowie i życie.
 • System weryfikacji autentyczności leków wchodzi do aptek!

  System weryfikacji autentyczności leków wchodzi do aptek!

  9 lutego 2019 r., wchodzi do polskich aptek system wykrywania sfałszowanych leków. Zgodnie z tymi przepisami producenci będą musieli zamieszczać na opakowaniach leków na receptę dwuwymiarowy kod kreskowy oraz element uniemożliwiający naruszenie opakowania.
 • System weryfikacji autentyczności leków już blisko

  System weryfikacji autentyczności leków już blisko

  Od 9 lutego 2019 r. wszystkie nowo wyprodukowane leki będą zabezpieczone unikatowym kodem dwuwymiarowym, zawierającym informacje m.in. o indywidualnym numerze opakowania, który pozwoli sprawdzić autentyczność leku przed wydaniem go pacjentowi. Aptekom, które nie zdążą podłączyć się w terminie do tego systemu grożą bardzo poważne kary finansowe wynika z projektu.

Filmy - Farmaceutyki (1)

 • Rynek farmaceutyczny kurczy się do poziomów sprzed 3-4 lat

  To jest zły rok dla aptek. Branża farmaceutyczna straci na wartości ok. 5-6 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem. - Sprzedaż na rynku preparatów i leków osiągnie poziom 26,6 mld zł. To oznacza, że polski rynek farmaceutyczny cofa się do poziomu z lat 2008-2009 - alarmuje Piotr Kula, prezes PharmaExpert. Jego zdaniem to przede wszystkim wpływ nowej ustawy refundacyjnej. (Newseria)