fałszywe alarmy bombowe

Artykuły - Fałszywe alarmy bombowe (8)

 • Alarm bombowy w Modlinie: Areszt dla podejrzanego

  Alarm bombowy w Modlinie: Areszt dla podejrzanego

  28-letni Karol J., podejrzany o fałszywy alarm na lotnisku w podwarszawskim Modlinie, został aresztowany przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Podejrzany o fałszywe alarmy bombowe był niepoczytalny

  Podejrzany o fałszywe alarmy bombowe był niepoczytalny

  27-letni Marcin L. podejrzany o wywołanie fałszywych alarmów bombowych w 22 instytucjach w kraju, był w chwili popełnienia czynu całkowicie niepoczytalny - wynika z opinii psychiatrów. Prokuratura będzie wnioskować do sądu o umieszczenie go w zakładzie psychiatrycznym.
 • RMF24: Będą nowe zarzuty ws. fałszywych alarmów bombowych

  RMF24: Będą nowe zarzuty ws. fałszywych alarmów bombowych

  Marcin L., 26-latek podejrzany o wywołanie serii fałszywych alarmów bombowych, które sparaliżowały instytucje w całej Polsce, ma usłyszeć nowe zarzuty - dowiedział się reporter RMF FM Roman Osica. Decyzją prokuratora generalnego śledztwo w tej sprawie zostanie też przeniesione z Katowic do innej prokuratury.
 • RMF24: Psychiatra przebada podejrzanego o rozsyłanie mail z fałszywymi alarmami bombowymi

  Biegły psychiatra przebada Marcina L., zatrzymanego w związku z fałszywymi alarmami bombowymi - dowiedział się reporter RMF FM Roman Osica. Prokuratura chce sprawdzić, czy 25-letni mężczyzna, który jej zdaniem rozesłał kilkadziesiąt maili z informacją o podłożeniu bomb do instytucji i szpitali, jest zdrowy psychicznie.
 • "Rzeczpospolita": Bezsilni wobec hakera?

  "Rzeczpospolita": Bezsilni wobec hakera?

  Prokuratura nie ma twardych dowodów na to, że 26-letni Marcin L. stoi za fałszywymi alarmami bombowymi , informuje "Rzeczpospolita", powołując się na wysokiej rangi policjanta rozpracowującego sprawę. Nie wiadomo, czy śledczy zdobędą je, analizując komputer i telefon L.
 • Katowicka prokuratura wszczęła śledztwo ws. fałszywych alarmów

  Katowicka prokuratura wszczęła śledztwo ws. fałszywych alarmów

  Prokuratura Okręgowa w Katowicach wszczęła śledztwo w sprawie fałszywych alarmów bombowych, które we wtorek sparaliżowały wiele obiektów użyteczności publicznej w kraju. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów - poinformowała w czwartek rzeczniczka tej prokuratury Marta Zawada-Dybek.
 • Policja gromadzi materiały ws. fałszywych alarmów

  Policja gromadzi materiały ws. fałszywych alarmów

  Policja nadal gromadzi materiały dowodowe w sprawie dwóch mężczyzn zatrzymanych w związku z fałszywymi alarmami bombowymi na terenie kraju. Zostaną oni przesłuchani przez prokuratorów - poinformował w czwartek mł. insp. Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji.
 • Policja: Koszty fałszywych alarmów bombowych - ogromne

  Policja: Koszty fałszywych alarmów bombowych - ogromne

  Ponad 490 fałszywych alarmów bombowych ogłoszono w całym kraju w 2012 roku. Koszty związane z akcjami służb ratunkowych w takich wypadkach są ogromne; mogą wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych - podkreślają policjanci i eksperci.