Falcon 9

Artykuły - Falcon 9 (13)

 • Udany start Falcona 9 z siódmą paczką satelitów Starlink

  Udany start Falcona 9 z siódmą paczką satelitów Starlink

  Dwudziestego drugiego kwietnia rakieta Falcon 9 wyniosła siódmą już paczkę satelitów telekomunikacyjnych Starlink.
 • X-37B poleci na Falconie 9!

  X-37B poleci na Falconie 9!

  Start kolejnej misji mini-wahadłowca X-37B już w sierpniu. Zamiast Atlasa 5 ten pojazd znajdzie się na orbicie za pomocą Falcona 9!
 • Udany start rakiety Falcon 9 z przylądka Canaveral

  Udany start rakiety Falcon 9 z przylądka Canaveral

  Rakieta Falcon 9 prywatnej amerykańskiej firmy SpaceX z powodzeniem wystartowała w niedzielę z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie. Rakieta wyniosła na orbitę okołoziemską statek towarowy, który ma dotrzeć do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
 • ​SpaceX - wybuch podczas próby z rakietą Falcon 9

  ​SpaceX - wybuch podczas próby z rakietą Falcon 9

  W użytkowanej przez prywatną firmę SpaceX części kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie nastąpił w czwartek wybuch podczas rutynowej próby bezzałogowej rakiety Falcon 9 - poinformowała amerykańska Państwowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA).
 • NASA wyjaśnia, co było przyczyną katastrofy rakiety Falcon 9

  NASA wyjaśnia, co było przyczyną katastrofy rakiety Falcon 9

  NASA opublikowała raport z katastrofy rakiety Falcon 9 przygotowywanej do misji CRS-7, czyli stałego zaopatrzenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. NASA zleciła zadanie skonstruowania odpowiedniej rakiety i kapsuły prywatnej firmie SpaceX. Dzisiaj dokładnie wiemy, dlaczego doszło do katastrofy.
 • "Nowe" możliwości rakiet kosmicznych Falcon

  "Nowe" możliwości rakiet kosmicznych Falcon

  Firma SpaceX zaktualizowała dane dotyczące możliwości swoich rakiet nośnych Falcon 9 oraz Falcon Heavy – donosi serwis The Verge.
 • Rakieta SpaceX wylądowała na oceanie

  Rakieta SpaceX wylądowała na oceanie

  Amerykańska firma SpaceX należąca do Elona Muska osiągnęła kolejny sukces. Po 4 nieudanych próbach, wreszcie udało się wylądować rakietą Falcon 9 na pływającej barce. To kamień milowy w kontekście przyszłych załogowych lotów w kosmos.
 • Falcon 9 eksplodował tuż po lądowaniu

  Falcon 9 eksplodował tuż po lądowaniu

  Niepowodzeniem zakończyła się niedzielna próba lądowania rakiety Falcon 9 na specjalnej morskiej platformie – czytamy na oficjalnym twitterowym profilu Elona Muska, prezesa firmy SpaceX.
 • Falcon 9 - start i próba lądowania już w niedzielę

  Falcon 9 - start i próba lądowania już w niedzielę

  Trwają przygotowania do kolejnego lotu rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Start z amerykańsko-europejskim satelitą do obserwacji mórz i oceanów już w najbliższą niedzielę. Falcon 9 ma wynosić na orbitę bezzałogowy statek transportowy dla załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Sukces tej misji oznacza nowy etap w podboju kosmosu.