fakty i mity

Artykuły - Fakty i mity (27)

 • Mity i fakty na temat żywienia w chorobie nowotworowej

  Mity i fakty na temat żywienia w chorobie nowotworowej

  ​Na temat żywienia w chorobie onkologicznej krąży wiele mitów, których istnienie może negatywnie wpływać na proces leczenia. Mity te funkcjonują nie tylko wśród samych chorych, ale także w świadomości społecznej, co pokazuje najnowsze badanie SMG/KRC zrealizowane w ramach kampanii "Żywienie medyczne - Twoje posiłki w walce z chorobą". Obalamy te najczęściej spotykane.
 • Sąd: Naczelny "Faktów i Mitów" pozostanie w areszcie

  Podejrzany m.in. o podżeganie do zabójstwa własnej żony redaktor naczelny "Faktów i Mitów" Roman K. pozostanie w areszcie. Łódzki sąd okręgowy oddalił zażalenie na decyzję o aresztowaniu - poinformowała w piątek PAP Grażyna Jeżewska z biura prasowego sądu.
 • ​Naczelny "Faktów i Mitów" z zarzutami

  ​Naczelny "Faktów i Mitów" z zarzutami

  Redaktor naczelny "Faktów i Mitów" Roman K. usłyszał zarzuty nakłaniania do zabójstwa żony, nielegalnego posiadania broni oraz działania na szkodę interesów spółki i przywłaszczenia pieniędzy.
 • ​Policja w redakcji "Faktów i Mitów", redaktor naczelny zatrzymany

  ​Policja w redakcji "Faktów i Mitów", redaktor naczelny zatrzymany

  Centralne Biuro Śledcze Policji na zlecenie łódzkiej Prokuratury Apelacyjnej przeszukało siedzibę redakcji antyklerykalnego i antyrządowego magazynu "Fakty i Mity" - poinformowała redakcja. Według nieoficjalnych informacji, redaktor naczelny Roman Kotliński jest podejrzany o podżeganie do zabójstwa.
 • Dna moczanowa - fakty i mity

  Dna moczanowa - fakty i mity

  Chorobę tę kojarzymy z opuchlizną dużego palca u stopy... Warto więcej o niej wiedzieć, by lepiej jej zapobiegać.
 • Polska coraz bardziej wegetariańska

  Polska coraz bardziej wegetariańska

  Już 3,2 proc. dorosłych Polaków, ponad milion osób, wykluczyło ze swojej diety produkty pochodzenia zwierzęcego. Badania potwierdzają, że wegetarianie bardziej świadomie dobierają składniki swojej diety i zwracając uwagę na ich wartości odżywcze.
 • Fakty i mity o polskiej biedzie

  Fakty i mity o polskiej biedzie

  Liberalni politycy i niektórzy eksperci posługują się dwoma kłamliwymi stwierdzeniami. Po pierwsze - wydajemy za dużo na świadczenia społeczne. Po drugie - pomoc społeczna jest źle adresowana, wcale nie do najbardziej potrzebujących. Poniżej obalamy te i inne mity, a także punktujemy fatalne posunięcia rządu w polityce socjalnej.
 • Fakty i mity o LPG. Montować "gazik" czy nie?

  Fakty i mity o LPG. Montować "gazik" czy nie?

  Tradycyjne paliwo jest w Polsce coraz droższe, co po jego zatankowaniu z bólem odczuwa portfel każdego kierowcy. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań minimalizacji tych kosztów nawet o 50% jest montaż instalacji LPG.
 • Fakty i mity o powietrznych pompach ciepła

  Coraz głośniej mówi się o potrzebie pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Regulacje w zakresie zmian polityki energetycznej narzuca nam prawo Unii Europejskiej. Przejście na "czystą" energię wiąże się jednak także z możliwością uzyskania dofinansowania. Pompy ciepła to sprzęt jeszcze niezbyt popularny, jednak w kontekście "zielonej" energetyki stanowią jedną z alternatyw dla tradycyjnych źródeł ciepła. Warto zatem przybliżyć kilka informacji na temat tych urządzeń, a zarazem obalić kilka mylnych przekonań.

Filmy - Fakty i mity (1)

 • Fakty i mity na temat pizzy

  Pizza to jeden z najsłynniejszych włoskich przysmaków. Nie bez powodu Włosi zajadają się nią prawie codziennie. Naukowcy z Instytutu Badań Farmaceutycznych w Mediolanie stwierdzili, że spożywanie pizzy zmniejsza ryzyko zachorowania na raka przełyku aż o 59%. Dodatkowo pizza spowalnia procesy starzenia oraz chroni przed miażdżycą. Wszystko dzięki likopenowi, który zawarty jest w pomidorach. Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.