faktura

Synonimy:
faktury,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Faktura (551)

 • Tarcza antykryzysowa: Faktury uproszczone w nowym pliku JPK

  Tarcza antykryzysowa: Faktury uproszczone w nowym pliku JPK

  Uwaga na uproszczone faktury do 450 zł https://biznes.interia.pl/raporty/raport-tarcza-antykryzysowa-poradnik-przedsiebiorcy/aktualnosci/news-tarcza-antykryzysowa-faktury-uproszczone-w-nowym-pliku-jpk,nId,4473046
 • Wystawianie faktur na podstawie paragonu od 2020 r.

  Wystawianie faktur na podstawie paragonu od 2020 r.

  Od 1 stycznia 2020 r. zmieniły się zasady wystawiania faktur z tytułu sprzedaży zarejestrowanej przy zastosowaniu kasy fiskalnej. Wystawienie takiej faktury uzależnione zostało od zamieszczenia NIP nabywcy na paragonie dokumentującym tę sprzedaż.
 • Ustawa antyzatorowa będzie batem na nieterminowych płatników. Od stycznia muszą się liczyć z karami finansowymi

  Ustawa antyzatorowa będzie batem na nieterminowych płatników. Od stycznia muszą się liczyć z karami finansowymi

  Polskie firmy czekają na zapłacenie wystawionej faktury średnio 3 miesiące i 25 dni. To nieco krócej niż w poprzednim kwartale, ale dla wielu przedsiębiorstw zatory w płatnościach stanowią barierę w prowadzeniu działalności - wynika z badań Krajowego Rejestru Długów i Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.
 • KRD: Wydłużył się średni czas oczekiwania na zapłatę od kontrahentów

  KRD: Wydłużył się średni czas oczekiwania na zapłatę od kontrahentów

  Do ponad czterech miesięcy wydłużył się w drugim kwartale br. średni czas oczekiwania przedsiębiorców na zapłatę od kontrahentów. Niepłacący w terminie klienci to problem, z którym boryka się blisko 9 na 10 firm - wynika z najnowszego badania "Portfel należności polskich przedsiębiorstw".
 • Dodatkowe oznaczenia na fakturze

  Dodatkowe oznaczenia na fakturze

  Podatnicy VAT mają obowiązek prawidłowego dokumentowania transakcji. Podstawowym dokumentem w obrocie gospodarczym jest faktura, która może mieć formę papierową lub elektroniczną, zawierająca dane wymagane ustawą i przepisami wydanymi na jej podstawie. W przypadku gdy faktury dokumentują niektóre transakcje bądź też wystawiane są przez pewną grupę podatników, muszą zawierać szczególne oznaczenia.
 • Czy faktury elektroniczne można przechowywać w formie papierowej?

  Czy faktury elektroniczne można przechowywać w formie papierowej?

  Tak. Można przechowywać faktury elektroniczne w formie papierowej.
 • Organ stwierdził, że podatnik musi wystawiać fakturę za usługę, mimo że faktycznie jej nie świadczy

  Organ stwierdził, że podatnik musi wystawiać fakturę za usługę, mimo że faktycznie jej nie świadczy

  Zasadniczo podatnicy są zobowiązani do wystawienia faktury dokumentującej dokonaną sprzedaż towaru lub usługi. Z uwagi na przepis art. 2 pkt 22 ustawy o VAT sprzedaż ta powinna być odpłatna. Przede wszystkim faktura powinna jednak dokumentować rzeczywiste zdarzenie gospodarcze. W wydanej 19 kwietnia 2019 r. interpretacji indywidualnej organ podatkowy na gruncie tej samej ustawy stwierdził, że podatnik może świadczyć usługę, mimo że faktycznie jej nie świadczy (interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.44.2019.1.AZ).
 • Co należy rozumieć przez pustą fakturę?

  Co należy rozumieć przez pustą fakturę?

  Pomimo szerokiej palety narzędzi informatycznych i weryfikacyjnych, którymi dysponuje Krajowa Administracja Skarbowa, w dzisiejszych realiach gospodarczych wciąż występuje zjawisko wprowadzania do obrotu prawnego tzw. pustych faktur.
 • Zatory płatnicze w UE: Polska wypada nie najgorzej

  Zatory płatnicze w UE: Polska wypada nie najgorzej

  Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą za granicą są przekonani o sprzyjającym środowisku biznesowym i braku problemów z terminowym regulowaniem należności. Tymczasem raporty dotyczące zatorów płatniczych w UE nie pozostawiają wątpliwości: Polska nie jest wyjątkiem - w wielu europejskich krajach opóźnienia w płatnościach są jeszcze większe.
 • Sporządzenie zbiorczej faktury korygującej w świetle VAT

  Sporządzenie zbiorczej faktury korygującej w świetle VAT

  Przepisy ustawy o VAT umożliwiają wystawienie jednej faktury korygującej dla jednej lub większej ilości transakcji bądź też do wszystkich transakcji dla jednego odbiorcy. Zbiorcza faktura korygująca powinna zawierać wszystkie dane typowe dla zwykłej korekty.

Filmy - Faktura (8)