fachowiec

Artykuły - Fachowiec (15)

 • Bolączki niemieckiego budownictwa. Brakuje fachowców

  Bolączki niemieckiego budownictwa. Brakuje fachowców

  Portfele zamówień firm budowlanych w RFN są pełne, ale brakuje rzemieślników i atrakcyjnych działek budowlanych w miastach.
 • Polscy fachowcy poszukiwani przez firmy z całego świata

  Polscy fachowcy poszukiwani przez firmy z całego świata

  "W przyszłości Polska chce być kimś więcej niż tylko przedłużonym ramieniem koncernów z Zachodu" - pisze "Die Welt" w artykule o poszukiwanych na świecie i w kraju polskich specjalistach.
 • "Rzeczpospolita": Fachowcy rozpaczliwie poszukiwani na rynku pracy

  "Rzeczpospolita": Fachowcy rozpaczliwie poszukiwani na rynku pracy

  W skali Polski prym wśród deficytowych zawodów wiodą wykwalifikowani pracownicy fizyczni, a w dużych miastach specjaliści IT. Najbardziej poszukiwani są kierowcy tirów, budowlańcy ze spawaczami oraz administratorzy stron internetowych - pisze "Rzeczpospolita".
 • Jak znaleźć pewnego fachowca?

  Niestety, nic nie trwa wiecznie, a co więcej - większość rzeczy psuje się w najmniej stosownym momencie. Niemalże każdy boryka się czasami z drobnymi i prostymi z pozoru usterkami, które w miarę upływu czasu, wydawanych pieniędzy i poświęcanej uwagi urastają do rangi wręcz niemożliwych do rozwiązania problemów.
 • Polka robi remont

  Polka robi remont

  Malowanie, tapetowanie, nowe kafelki w łazience... Polki decydujące się na remont w pierwszej kolejności stawiają na niską cenę, tylko co trzecia docenia wiarygodność i kompetencje fachowców - ostrzega raport TNS OBOP wykonany na zlecenie Krajowego Rejestru Długów. Co zrobić, by remont nie kosztował nas dwukrotnie więcej niż zaplanowaliśmy?
 • Jak znaleźć fachowca do remontu?

  Remont mieszkania czy domu to spore przedsięwzięcie, które pochłania mnóstwo czasu, pieniędzy i nierzadko - nerwów. Jednym z istotniejszych jego aspektów jest "czynnik ludzki", czyli dobór odpowiednich fachowców. To poważna decyzja mająca wpływ na to, w jakim otoczeniu będziemy mieszkać przez kolejnych 5, 10 czy 15 lat.
 • Nad Sekwaną coraz więcej ofert "tylko dla Polaków"

  Nad Sekwaną coraz więcej ofert "tylko dla Polaków"

  Liczba ofert pracy we Francji dla polskich fachowców wzrosła o niemal 30 proc. względem poprzedniego roku i ciągle rośnie - podają eksperci rynku pracy z agencji Work Express.
 • Polska zostanie bez fachowców?

  Polska zostanie bez fachowców?

  Po otwarciu niemieckiego rynku pracy 1 maja tego roku do Niemiec przyjedzie więcej fachowców ze wschodnioeuropejskich państw UE - oceniła w rozmowie z telewizją ZDF niemiecka minister pracy Ursula von der Leyen
 • Profesor Jan Chmura w Bełchatowie

  Profesor Jan Chmura w Bełchatowie

  Jest pierwsze wzmocnienie w szeregach PGE GKS Bełchatów. Do sztabu medycznego trafi uznany fachowiec ds. fizjologii i przygotowania motorycznego.