Facebook

Artykuły - Facebook (2118)

 • W ciągu kilku miesięcy Facebook usunął ponad 1,5 miliarda fałszywych kont

  W ciągu kilku miesięcy Facebook usunął ponad 1,5 miliarda fałszywych kont

  W okresie od kwietnia do września tego roku z portalu społecznościowego Marka Zukcerberga zniknęło mnóstwo fałszywych kont. Liczby są zatrważające.
 • Facebook - zmiany w komunikatorze Messenger

  Facebook - zmiany w komunikatorze Messenger

  Twórcy komunikatora Messenger udostępnili nową funkcję dla użytkowników. Dzięki niej będą mogli oni szybciej zareagować na ewentualną pomyłkę podczas wysyłania wiadomości.
 • Sprzyjamy odważnym

  Sprzyjamy odważnym

  Chcemy pomagać ludziom budować społeczności i również w tym kontekście pomagać biznesom oraz zbliżać ten świat do siebie - mówi Robert Bednarski, szef Facebooka na region Europy Środkowej i Wschodniej.
 • 120 milionów kont użytkowników Facebooka na sprzedaż

  120 milionów kont użytkowników Facebooka na sprzedaż

  Rosyjscy hakerzy wystawili na sprzedaż ogromną bazę 120 milionów kont należących do użytkowników społecznościowego giganta. Większość kont należy do osób pochodzących z Ukrainy i Rosji, ale naruszenie nie ominęło także użytkowników z innych krajów, w tym Wielkiej Brytanii, USA i Brazylii.
 • Facebook wykorzystany do manipulowania wynikami wyborów

  Facebook wykorzystany do manipulowania wynikami wyborów

  Facebook usunął 68 fanpage’y oraz 43 fałszywe konta, wykorzystywane do manipulowania wynikami wyborów prezydenckich w Brazylii.
 • Facebook ukarany grzywną 500 tys. funtów za skandal z udziałem Cambridge Analytica.

  Facebook ukarany grzywną 500 tys. funtów za skandal z udziałem Cambridge Analytica.

  Orzeczona przez UK Information Commissioner's Office (ICO - brytyjski odpowiednik polskiego GIODO) grzywna stanowi maksymalny wymiar kary, jaki można wymierzyć na mocy brytyjskiej ustawy o ochronie danych osobowych (Data Protection Act) z 1998 r.
 • Facebook Messenger pojawia się w nowej wersji

  Facebook Messenger pojawia się w nowej wersji

  Nowa aktualizacja komunikatora Messenger wprowadza sporo zmian oraz wizualnie odświeża cały interfejs aplikacji.
 • Komisja PE za audytem Facebooka przez instytucje unijne

  Komisja PE za audytem Facebooka przez instytucje unijne

  Instytucje UE powinny mieć możliwość przeprowadzenia audytu Facebooka, aby ocenić ochronę i bezpieczeństwo danych osobowych użytkowników tego portalu - zdecydowali w środę europosłowie komisji wolności obywatelskich PE.
 • "The Sun": Facebook zaniża podatki

  "The Sun": Facebook zaniża podatki

  Brytyjski tabloid "The Sun" oskarżył we wtorek Facebooka o optymalizację podatkową i zaniżanie opłacanych w kraju podatków. W 2017 r. amerykański gigant internetowy mimo 1,2 mld funtów przychodów wpłacił do brytyjskiego budżetu zaledwie 7,4 mln funtów.
 • ​50 mln facebookowych kont mogło wpaść w ręce cyberprzestępców

  ​50 mln facebookowych kont mogło wpaść w ręce cyberprzestępców

  W weekend Facebook poinformował, że osoba trzecia mogła mieć dostęp do 50 mln kont. Dodatkowo kolejne 40 mln kont mogło potencjalnie paść ofiarą ataku. W sumie 90 mln kont zostało automatycznie wylogowanych. Skąd wziął się ten problem?

Filmy - Facebook (24)

 • Facebook testuje reklamy z opcją przymierzania produktów

  Reklamy dynamiczne, kolekcje, czy zakupy na Instagramie – to tylko niektóre z udogodnień Facebooka wprowadzonych w ostatnich latach z myślą o reklamodawcach z branży e-commerce. Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie opcji przymierzania produktów na poziomie reklam, dzięki wykorzystaniu rzeczywistości rozszerzonej (AR).
 • Gigantyczna afera "Cambridge Analytica Files".

  Gigantyczna afera "Cambridge Analytica Files".
 • Facebook będzie mocniej rozwijał treści wideo

  Kluczowym celem rozwoju Facebooka w naszym regionie będą treści wideo – informuje Robert Bednarski, szef Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią. Portal zauważa coraz większe zainteresowanie biznesu treściami wideo w przekazach na platformach społecznościowych. Dlatego zamierza oferować usługi dopasowane do ich potrzeb. – Większość ludzi korzysta dzisiaj z platformy mobilnej. To jest 11 mln ludzi miesięcznie. Codziennie 8 mln ludzi korzysta z Facebooka za pośrednictwem sprzętu mobilnego, więc niewątpliwie ten kanał jest dla nas bardzo ważny, a wręcz fundamentalny dla wszystkiego tego, co robimy – mówi Robert Bednarski, country director Central Eastern Europe w Facebooku. – Za tym idzie bardzo duże zainteresowanie biznesu możliwościami, które daje platforma, czyli kontakt z ludźmi, na czym małym, jak i dużym biznesom zależy.
 • Magda Gessler o fenomenie swojej popularności w sieci

  Na jednym z portali społecznościowych Magda Gessler ma już ponad milion fanów. W dodatku restauratorka ma najbardziej aktywnych fanów ze wszystkich gwiazd, które funkcjonują w mediach społecznościowych! Jak ona to robi? Posłuchajcie! (Dzień Dobry TVN/x-news)