facebok

Artykuły - Facebok (5)

 • Szokujące wyniki raportu ws. Facebooka?

  Szokujące wyniki raportu ws. Facebooka?

  Facebook tracił w minionym tygodniu ok. 20% wartości w pozagiełdowych notowaniach. Według ekspertów to efekt wprowadzenia przepisów RODO i pokłosie afery z Cambridge Analytica.
 • Facebook usuwa 200 podejrzanych aplikacji

  Facebook usuwa 200 podejrzanych aplikacji

  Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób.
 • Szef Facebooka o aferze Cambridge Analytica

  Szef Facebooka o aferze Cambridge Analytica

  Szef Facebooka przerwał milczenie w sprawie afery Cambridge Analytica. Chodzi o wykorzystanie danych użytkowników portalu społecznościowego przez firmę analityczną do komercyjnych badań. Mark Zuckenberg w oświadczeniu na facebookowym profilu podkreślił, że portal stosuje zabezpieczenia przed tego typu sytuacjami.
 • Młodzi uciekają z Facebooka

  Młodzi uciekają z Facebooka

  Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem kryzysów w mediach społecznościowych. Ucierpiały w nich zwłaszcza YouTube i Facebook. Ten pierwszy wciąż boryka się ze skutkami afery wizerunkowej z udziałem popularnego, amerykańskiego youtubera, który żartował z samobójcy. Z kolei Facebook - jak pokazują najnowsze dane - traci młodszych użytkowników, a wycofanie reklam z serwisu zapowiedział jeden z największych, globalnych koncernów, co może się dotkliwie odbić na wynikach finansowych.
 • Guzik "Nie lubię" na Facebooku?

  Guzik "Nie lubię" na Facebooku?

  Na portalu Facebook może się niedługo pojawić nowy przycisk oznaczający "Nie lubię". Poinformował o tym założyciel serwisu Mark Zuckerberg.