fabryka samochodów

Artykuły - Fabryka samochodów (52)

 • 24-godzinne strajki w fabrykach samochodów w Niemczech

  24-godzinne strajki w fabrykach samochodów w Niemczech

  Strajki 24-godzinne trwają w piątek w wielu fabrykach samochodów w Niemczech, w tym Porsche, BMW, Audi i Daimlera. Protestują również załogi producentów części samochodowych, m.in. Schaefflera i SKF. Akcję strajkową zorganizował związek zawodowy IG Metall.
 • Producenci motoryzacyjni potrzebują więcej pracowników. Czy deficyt kadry spowolni branżę?

  Producenci motoryzacyjni potrzebują więcej pracowników. Czy deficyt kadry spowolni branżę?

  Rosnące zamówienia na samochody, części i podzespoły samochodowe oznaczają wzrost zapotrzebowania na pracowników. Aż 60 proc. przedstawicieli sektora motoryzacyjnego w Polsce planuje w najbliższych miesiącach zwiększenie zatrudnienia. Duże zapotrzebowanie będzie również u naszych sąsiadów - na Słowacji, w Czechach i Rosji. Niemcy są jedynym krajem, w którym odsetek firm spodziewających się spadku zatrudnienia jest wyższy niż oczekujących jego wzrostu - wynika z raportu "MotoBarometr 2016. Nastroje w automotive. Polska, Czechy, Niemcy, Rosja, Słowacja" przygotowanego przez Exact Systems. Kołem ratunkowym dla automotive mogą okazać się specjalne programy przygotowujące do pracy.
 • Ursus rozbudowuje bazę produkcyjną

  Ursus rozbudowuje bazę produkcyjną

  Ursus, polska marka o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa, otworzyła nową halę produkcyjną w Lublinie. Ursus posiada trzy zakłady produkcyjne.
 • Amerykanie wybudują w Polsce fabrykę układów kierowniczych

  Amerykanie wybudują w Polsce fabrykę układów kierowniczych

  Nowy inwestor z branży motoryzacyjnej - amerykańska firma Global Steering Systems Europe produkująca elementy układu kierowniczego - chce zatrudnić w przyszłym roku w Opolu 40 osób, a docelowo ponad 200. Inwestycja warta 27 mln zł ruszy na początku 2015 roku.
 • Duża fabryka samochodów w Polsce. Nowe fakty!

  Duża fabryka samochodów w Polsce. Nowe fakty!

  Jeszcze w grudniu "gracz z pierwszej półki światowego przemysłu motoryzacyjnego" ma złożyć deklarację w sprawie zbudowania w Polsce nowej fabryki - poinformował wicepremier Janusz Piechociński. Ostatnie rozmowy wskazują, iż lokalizacja w Polsce jest przesądzona - dodał.
 • Nowa motoryzacyjna spółka. Zatrudnia 3,5 tys. ludzi

  Nowa motoryzacyjna spółka. Zatrudnia 3,5 tys. ludzi

  Dwa należące do koncernu General Motors zakłady: fabryka samochodów Opla w Gliwicach i dawna fabryka silników Isuzu w Tychach zostały w poniedziałek połączone, tworząc jedną spółkę z dwoma oddziałami. Może to być wstęp do rozwoju tyskiej fabryki silników.
 • Nowa, wielka fabryka amerykańskich aut w Polsce?

  Nowa, wielka fabryka amerykańskich aut w Polsce?

  To może być największa inwestycja w historii Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce. Jak ustaliło Radio Wrocław, w Środzie Śląskiej ma powstać fabryka samochodów osobowych amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego.
 • Fabryka samochodów osobowych amerykańskiego koncernu

  To może być największa inwestycja w historii Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce.
 • Oto nowa największa na świecie ciężarówka!

  Oto nowa największa na świecie ciężarówka!

  Białoruska Fabryka Samochodów BieŁAZ wyprodukowała ciężarówkę, która może przewozić aż 450 ton ładunku. Mińskie media piszą o nowym pojeździe jako o "największym na świecie samochodzie ciężarowym".
 • Sensacyjne zdjęcia Warszawy Ghia. Kazali ją zezłomować!

  Sensacyjne zdjęcia Warszawy Ghia. Kazali ją zezłomować!

  Była druga połowa lat 50., okres politycznej odwilży, dzięki której Polakom uchylono nieco okna na niedostępny wcześniej Zachód, kiedy na fali zmian Fabryka Samochodów Osobowych na Żeraniu postanowiła zmodernizować produkowaną tam już od dłuższego czasu przestarzałą "Warszawę".