Motoryzacja - fabryka fiata

Artykuły - Fabryka fiata (28)

 • Tyska fabryka Fiata produkuje więcej niż planowała

  Tyska fabryka Fiata, która na początku 2013 r. prognozowała roczną produkcję rzędu 250 tys. samochodów, zamknie rok znacznie powyżej tych prognoz. W ciągu 11 miesięcy z linii produkcyjnych zakładu zjechało blisko 278 tys. aut - podała spółka Fiat Auto Poland.
 • 300 mln złotych dla 1,5 tysiąca zwolnionych osób

  300 mln złotych dla 1,5 tysiąca zwolnionych osób

  Rząd jest gotowy przeznaczyć 300 mln złotych na pomoc dla zwalnianych pracowników - zadeklarował minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz zapytany o zamiary rządu ws. grupowych zwolnień w tyskiej fabryce Fiata. Dziś sprawą redukcji w tyskiej fabryce zajmie się rząd.
 • Nowe Mazdy z fabryk Fiata? Jest taka możliwość

  Nowe Mazdy z fabryk Fiata? Jest taka możliwość

  Wiosną przedstawiciele Fiata i Mazdy ogłosili, że wspólnie opracują następców dwóch legendarnych roadsterów - Alfy Romeo Spider i Mazdy MX-5.
 • Będą zwolnienia w tyskiej fabryce Fiata?

  Będą zwolnienia w tyskiej fabryce Fiata?

  Do końca listopada Fiat Auto Poland (FAP) ma zakończyć analizy dotyczące m.in. planu produkcji, organizacji pracy i wielkości zatrudnienia w fabryce w Tychach po zakończeniu produkcji pandy classic. Związki obawiają się zwolnień i chcą porozumienia socjalnego.
 • Koniec pandy w Tychach. Lancia na gaz!

  Koniec pandy w Tychach. Lancia na gaz!

  Tyska fabryka Fiata wyprodukuje w tym roku ok. 350 tys. samochodów wobec ponad 467,7 tys. w 2011 r. - prognozuje dyrektor zakładu Antoni Greń. Oznacza to spadek produkcji wobec ubiegłego roku o ok. 25 proc. To trzeci z rzędu rok zmniejszania produkcji w tyskiej fabryce.
 • Zmiana na stanowisku dyrektora fabryki Fiata w Tychach

  Zmiana na stanowisku dyrektora fabryki Fiata w Tychach

  Fiat Auto Poland poinformował nas, że z dniem 21.09.2012 r. Zdzisław Arlet, dyrektor Zakładu w Tychach, skończył pracę w Fiat Auto Poland i przeszedł na emeryturę. Stanowisko dyrektora zakładu w Tychach obejmuje Antoni Greń.
 • Kupili fabrykę Fiata za 1 euro. Ale nie mają co produkować

  Kupili fabrykę Fiata za 1 euro. Ale nie mają co produkować

  Ważą się losy dawnego zakładu Fiata w miejscowości Termini Imerese na Sycylii.
 • Nowa fabryka Fiata w Serbii. Dawniej produkowała zastavy

  Nowa fabryka Fiata w Serbii. Dawniej produkowała zastavy

  Wczoraj uruchomiona została kolejna europejska fabryka Fiata - serbski zakład w miejscowości Kragujevac (dawna fabryka Zastavy).
 • Rolnicy kupują więcej "nówek" niż "używek"

  Rolnicy kupują więcej "nówek" niż "używek"

  Szybko drożejące paliwo, dramatyczny spadek sprzedaży nowych samochodów, zastój w imporcie pojazdów używanych, opóźnienia na budowie autostrad, upadek FSO, tyska fabryka Fiata bez nowej pandy...
 • Fiat Auto Poland zwolnił 435 osób. To pracownicy agencji

  Fiat Auto Poland zwolnił 435 osób. To pracownicy agencji

  Z powodu zmniejszenia zamówień tyska fabryka Fiata z początkiem października zmniejszy zatrudnienie o 435 osób. To pracownicy agencji pracy tymczasowej - podali przedstawiciele fabryki.