F-22

Artykuły - F-22 (29)

 • Mig-25 – radziecki rekordzista

  Mig-25 – radziecki rekordzista

  Mimo upływu lat, zbudowany jeszcze w czasach ZSRR MiG-25 formalnie wciąż pozostaje najszybszym samolotem myśliwskim świata i dorównującymi mu osiągnięciami nie mogą się pochwalić nawet supernowoczesne maszyny, takie jak F-22 Raptor czy F-35 Lighting II. Liczne rekordy sowieckiego samolotu dobrze wyglądają jednak wyłącznie w teorii...
 • Zapowiedź myśliwca 6. generacji

  Zapowiedź myśliwca 6. generacji

  Koncern zbrojeniowy Northrop Grumman pochwalił się wideozapowiedzią swojej wizji myśliwca szóstej generacji. Materiał warto obejrzeć nie tylko z uwagi na solidną realizację, ale również ciekawe spojrzenie na konstrukcję maszyny.
 • Senator żąda od Pentagonu odwetu na Chińczykach

  Senator żąda od Pentagonu odwetu na Chińczykach

  Amerykański senator Joe Manchin zapytał Pentagon, dlaczego ten nie wyciągnie konsekwencji wobec Chin za kradzież danych dotyczących myśliwców piątej generacji.
 • Rosja: USA w Europie naśladują hitlerowskie Niemcy

  Rosja: USA w Europie naśladują hitlerowskie Niemcy

  Rosyjski ekspert wojskowy płk Musa Chamzatow porównał przerzucenie przez USA myśliwców F-22 do Europy i przygotowanie do ich przyjęcia różnych lotnisk w krajach NATO do postępowania hitlerowskich Niemiec przed atakiem na ZSRR w czerwcu 1941 roku.
 • F-22 z nowym trybem celowania

  F-22 z nowym trybem celowania

  USAF starają się o nahełmowe systemy celownicze dla myśliwców piątej generacji F-22 – czytamy na łamach serwisu Defence24.
 • F-22 zaatakowały cele w Syrii?

  F-22 zaatakowały cele w Syrii?

  DefenseTech donosi, że ataki na cele związane z terrorystami z Państwa Islamskiego przeprowadzono z wykorzystaniem myśliwców piątej generacji F-22.
 • Co zastąpi samoloty F-22 Raptor?

  Co zastąpi samoloty F-22 Raptor?

  „Sztuczna inteligencja” ma być cechą rozpoznawczą samolotów przyszłości, które mają zastąpić według firmy Boeing samoloty F/A-18E/F Super Hornet i F-22 Raptor. Może to oznaczać odejście od koncepcji jednego samolotu dla wszystkich, jaką wykorzystano w programie F-35.
 • Boeing wśród ofiar chińskiego hakera

  Boeing wśród ofiar chińskiego hakera

  Trwa postępowanie przeciwko chińskiemu hakerowi, który ukradł cenne dane amerykańskich koncernów zbrojeniowych. Okazuje się, że próbował je sprzedać firmom ze swojego kraju – czytamy na łamach ABC News.
 • Senat USA: Do Polski powinny przylecieć F-22

  Senat USA: Do Polski powinny przylecieć F-22

  Zdaniem amerykańskich senatorów do Polski powinny przylecieć samoloty F-22. F-16 nie są wystarczająco wyraźnym sygnałem dla Rosji – czytamy na łamach serwisu Dziennik Zbrojny.
 • Amerykanie mają bomby, które bezpiecznie zneutralizują syryjskie składowiska broni chemicznej

  Amerykanie mają bomby, które bezpiecznie zneutralizują syryjskie składowiska broni chemicznej

  Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych (USAF) dysponują bombami, które są w stanie skutecznie i bezpiecznie zneutralizować syryjskie zapasy broni chemicznej i biologicznej.