expose

Artykuły - Expose (151)

Filmy - Expose (17)

 • Piotr Szumlewicz o nowym premierze

  Nowym premierem Polski został Mateusz Morawiecki, dotychczas pełniący funkcję ministra finansów. Jak ocenia publicysta Piotr Szumlewicz, problem z jego osobą polega między innymi na tym, że expose premiera było "najbardziej niewyraźnym, jałowym, niekonkretnym expose ze wszystkich expose od 1989 roku". Dodatkowo, Szumlewicz porusza kwestie nowego rządu i polityki prowadzonej przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.
 • Szczurek: Na niektóre pomysły Kopacz się nie zgodziłem

  Minister finansów Mateusz Szczurek zdradza w Kontrwywiadzie RMF FM, że Ewa Kopacz chciała umieścić w expose zapowiedzi kolejnych reform. On jednak się temu sprzeciwił, gdyż pomysły premier za bardzo obciążyłyby finanse państwa. Pytany z kolei o to, dlaczego w zapowiedziach Ewy Kopacz nie było nic na temat „zaciskania pasa” odpowiedział, że „limit przewidzianych wydatków uwzględnia stan gospodarki”.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Odbębniony rytuał

  Kto nie zdążył zapoznać się z wczorajszym expose premier Ewy Kopacz, może zapoznać się ze skróconą wersją przedstawioną przez Tomasza Olbratowskiego. Polecamy dzisiejszy felieton!
 • Donald Tusk o rolnikach

  Będzie zmiana systemu ubezpieczeń zdrowotnych dla rolników - od lutego 2012 roku. Jak zapowiedział w expose premier Donald Tusk, rolnicy na gospodarstwach powyżej 15 ha będą płacić pełną składkę.