Muzyka - Expo

Artykuły - Expo (8)

 • Marika zaczyna w Szanghaju

  Marika zaczyna w Szanghaju

  Cztery koncerty z rzędu w polskim pawilonie w ramach wystawy EXPO 2010 w Szanghaju da Marika. To rozpoczęcie jej klubowej trasy promującej podwójny album "Put your shoes on / Put your shoes off".
 • Piotr Rubik tworzy musical

  Piotr Rubik tworzy musical

  W planach na 2010 rok Piotr Rubik ma musical tworzony w duecie ze Zbigniewem Książkiem, współautorem przebojowego "Tryptyku Świętokrzyskiego". Kompozytor liczy także, że jego nowy utwór "Shanghai Rhapsody", przygotowany na wystawę EXPO 2010, trafi do milionów odbiorców.
 • Piotr Rubik rozsławi Polskę

  Piotr Rubik rozsławi Polskę

  Popularny kompozytor Piotr Rubik rozpoczął nagrania muzyki na zamówienie organizatorów wystawy Expo 2010 w Szanghaju.
 • Lech Janerka: Pastelowa płyta

  Lech Janerka: Pastelowa płyta

  Latem 2004 roku ma ukazać się kolejna płyta Lecha Janerki. Na albumie znajdzie się materiał nieco inny od tego, który trafił na poprzedni krążek, "Fiu fiu...". Niewykluczone, że na album trafi również utwór "Nadzieja o Wrocławiu", napisany na potrzeby promocji miasta w wyścigu o organizację wystawy Expo 2010.
 • Lech Janerka popiera Wrocław

  Lech Janerka popiera Wrocław

  Lech Janerka, znany polski muzyk i wokalista, były frontman zespołu Klaus Mitffoch, przygotował dość niezwykły utwór. Będzie on m.in. promować jego rodzinny Wrocław podczas prezentacji przed decyzją, kto będzie organizatorem EXPO w 2010 roku. Wrocław jest jednym z pięciu miast kandydujących do zorganizowania prestiżowej wystawy. Utwór "Nadzieja o Wrocławiu" zaprezentowano dziennikarzom w poniedziałek, 25 października, podczas konferencji prasowej.
 • Basement Jaxx nie wystąpią w Warszawie

  Basement Jaxx nie wystąpią w Warszawie

  W ostatniej chwili został odwołany koncert duetu Basement Jaxx, który miał wystąpić w sobotę, 19 października, w Hali Expo w Warszawie. Powodem odwołania imprezy jest choroba jednego z członków duetu, który niespodziewanie trafił do szpitala - poinformował organizator koncertu, agencja Alter Art.
 • Stryper: "Stryper Expo" na wideo

  Stryper: "Stryper Expo" na wideo

  To może być doskonały prezent na Gwiazdkę. Mowa o dwóch kasetach wideo z tegorocznego "Stryper Expo", czyli zlotu fanów zespołu Stryper, najwybitniejszego przedstawiciela chrześcijańskiego rocka w Stanach Zjednoczonych. Odbył się on w dniach 18-19 maja tego roku w Azusa, w Kalifornii. Wydawnictwo nosi nazwę "2001 Stryper Expo Video".
 • "Moment chwały"

  "Moment chwały"

  Wszyscy fani rocka znają niemiecką grupę Scorpions i takie utwory jak „Rock You Like A Hurricane”, „Still Loving You” czy „Wind Of Change”. Nowe tysiąclecie grupa z Hanoweru postanowiła przywitać z należną temu wydarzeniu pompą – nagrywając album z Berlińską Orkiestrą Symfoniczną. Czy tytuł płyty - „Moment Of Glory” – okaże się proroczy? Czy stare hity w nowych wersjach przypadną fanom do gustu? Czy Scorpions zdołali podjąć wyzwanie rzucone przez Metallikę płytą „S&M”? O tym wszystkim przekonamy się już niedługo. Wcześniej zapraszamy do lektury wywiadu, w którym Klaus Meine, wokalista grupy, opowiada o tym, jak powstawała płyta.