Fakty - Expo

Artykuły - Expo (27)

 • Francja: EXPO-2017 odbędzie się w Kazachstanie

  Światowa wystawa EXPO odbędzie się w 2017 roku w stolicy Kazachstanu Astanie. Taką decyzję podjęło w czwartek międzynarodowe biuro wystaw w Paryżu. Astana wygrała rywalizację z belgijskim Liege; Kazachstan zorganizuje skróconą, trzymiesięczną edycję EXPO.
 • Śpiące oczy Szanghaju

  Śpiące oczy Szanghaju

  Na Expo tłumy Chińczyków karnie stoją w dwugodzinnych kolejkach po to, by wejść na wystawę. Dla nich to okno na świat. Wszystko im się podoba.
 • "Historia Polski" przebojem na wystawie Expo

  "Historia Polski" przebojem na wystawie Expo

  Przebojem polskiego pawilonu na wystawie Expo w Szanghaju jest wyświetlane tam dzieło Tomasza Bagińskiego zatytułowane "Historia Polski" - informuje dziennik "Polska The Times".
 • Chiny: Kolejki do zwiedzania EXPO 2010

  Chiny: Kolejki do zwiedzania EXPO 2010

  Olbrzymia światowa wystawa EXPO 2010 została otwarta w sobotę w Szanghaju dla publiczności. Chiny chwalą się na niej swoją dynamiczną gospodarką oraz najnowszą zieloną technologią. Na wejście zwiedzający musieli czekać w kolejkach.
 • Sugestywny Pawilon Polski na EXPO 2010 w Szanghaju

  Sugestywny Pawilon Polski na EXPO 2010 w Szanghaju

  Pawilon Polski na EXPO 2010 będzie stanowić rozpoznawalny kulturowy znak kraju na tej ogromnej wystawie w Szanghaju. Jego charakterystyczne ażurowe elewacje wykorzystują przetworzony stylistycznie motyw wycinanki ludowej.
 • Wielkie sukcesy Polski we Włoszech i w Hiszpanii

  Dwa wielkie sukcesy Polski na arenie międzynarodowej. Polski pawilon na 11. Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji 2008 otrzymał Złotego Lwa, a na Światowej Wystawie Expo 2008 w Saragossie zajęliśmy trzecie miejsce pod względem jakości ekspozycji.
 • Polski dzień w Hiszpanii

  W niedzielę z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego został zainaugurowany polski dzień na Światowej Wystawie EXPO 2008 w Saragossie. Wystawa odbywa się pod hasłem: "Woda, a zrównoważony rozwój".
 • Powstanie raport o błędach poprzedniej ekipy

  Premier Donald Tusk powiedział we wtorek, że w sprawie promocji Wrocławia w związku z ubieganiem się przez to miasto o organizację wystawy EXPO 2012 r. poprzedni rząd mógł prawdopodobnie zrobić dużo więcej. Szef rządu zapowiedział przygotowanie raportu, który wskaże zaniechania i błędy w tej sprawie.
 • Drzewiecki: EXPO przegraliśmy przez Fotygę

  Drzewiecki: EXPO przegraliśmy przez Fotygę

  W walce o EXPO zawiodło MSZ - twierdzi Mirosław Drzewiecki. W MSZ są na to dowody, że pewne pisma przeleżały 5-6 miesięcy z kuriozalnymi adnotacjami pani minister, że nie warto wspierać prezydenta Wrocławia - ujawnia w Kontrwywiadzie RMF FM minister sportu.
 • EXPO 2012 w Korei Płd.

  EXPO 2012 w Korei Płd.

  Wrocław przegrał walkę o organizację EXPO 2012. Wystawa ta zostanie zorganizowana w południowokoreańskim Josu. Wrocław odpadł już w pierwszej turze głosowania, otrzymując jedynie 13 głosów na 140.