Exit

Artykuły - Exit (29)

 • Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. Pierwsze zmiany w czwartek?

  Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. Pierwsze zmiany w czwartek?

  Przy rekordowo wysokiej frekwencji PiS wygrał wybory europejskie - wynika z opublikowanego wczoraj po godz. 21 badania exit poll. Jeśli dane się potwierdzą, mandaty podzielą między siebie cztery ugrupowania.Oficjalne wyniki poznamy w środę, choć niewykluczone, że stanie się to wcześniej. Do obsadzenia mamy 52 miejsca w PE. Na razie jednak do Strasubrga pojedzie 51 posłów. Jeden poczeka, aż Unię opuści W
 • Exit tax narusza unijne prawo. TSUE podważył polski pomysł

  Exit tax narusza unijne prawo. TSUE podważył polski pomysł

  Fiskus nie może żądać natychmiastowej zapłaty podatku od niezrealizowanych zysków. To narusza unijne prawo i przeczy swobodzie przepływu kapitału.
 • Czy exit tax zachęci do inwestowania w Polsce?

  Czy exit tax zachęci do inwestowania w Polsce?

  Exit tax, czyli podatek od wyjścia, najprawdopodobniej wejdzie w życie w 2019 r. To nowe obciążenie podatkowe, wymyślone przez polski rząd w ramach procesu uszczelniania systemu podatkowego w naszym kraju. Jego celem jest zniechęcenie polskich podatników do zmiany rezydencji podatkowej, czyli wyprowadzki (wraz ze swoimi dochodami) za granicę. Jakie będą skutki wprowadzenia exit tax? Czy zachęci on Polaków do inwestowania w kraju? - pyta Robert Tomaszewski, prezes zarządu w firmie Saveinvest sp. z o.o.
 • W 2019 rok wejdziemy z licznymi zmianami w podatkach

  W nowy rok wejdziemy z licznymi zmianami w podatkach; wśród nich, m.in. 9-proc. CIT dla najmniejszych firm, exit tax, tzw. danina solidarnościowa, ale także nowe regulacje dot. rozliczenia aut osobowych oraz cen transferowych.
 • Prezydent podpisał kilka ustaw podatkowych

  Prezydent podpisał kilka ustaw podatkowych

  Wprowadzenie tzw. exit tax, a także preferencyjnego opodatkowania dochodów wynikających z prawa własności intelektualnej - to niektóre rozwiązania ustawy zmieniającej kilka ustaw podatkowych, którą podpisał prezydent - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. Dzisiejsza "Rzeczpospolita" w artykule na czołówce nazwała tą daninę sejmowym bublem.
 • "Rzeczpospolita": Sejmowy bubel exit tax

  Przygotowana naprędce ustawa o podatku emigracyjnym może objąć nawet niewielkie majątki - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".
 • Bez poprawek Senatu do ustawy m.in. o exit tax

  Bez poprawek Senatu do ustawy m.in. o exit tax

  Senat nie wniósł w piątek poprawek do kompleksowej nowelizacji ustaw podatkowych, wprowadzającej m.in. exit tax.
 • Sejm uchwalił ustawę przewidującą m.in. exit tax

  Wprowadzenie tzw. exit tax, a także preferencyjnego opodatkowania dochodów wynikających z prawa własności intelektualnej - to niektóre rozwiązania zawarte w kompleksowej nowelizacji ustaw podatkowych, uchwalonej we wtorek wieczorem przez Sejm. Za ustawą głosowało 371 posłów, przeciw 44, wstrzymało się 11.
 • Exit tax, czyli jak zdobyć "szybką gotówkę"?

  Exit tax, czyli jak zdobyć "szybką gotówkę"?

  Ministerstwo Finansów planuje wdrożyć podatek od wyprowadzonych za granicę hipotetycznych zysków, a więc takich, których jeszcze nie ma. Co ciekawe, polski fiskus chce złamać nie tylko firmy, ale także osoby fizyczne.
 • Zmianami przewidującymi m.in. exit tax zajmie się sejmowa komisja finansów

  Zmianami przewidującymi m.in. exit tax zajmie się sejmowa komisja finansów

  Rządowym projektem zmian w ustawach podatkowych przewidującym m.in. wprowadzenie tzw. exit tax, czy preferencyjnego opodatkowania dochodów z prawa własności intelektualnej (IP Box) zajmie się sejmowa komisja finansów publicznych - zdecydował we wtorek Sejm.