ewolucja

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Ewolucja (Film (2000)[Evolution] Reż.Ivan Reitman) ,

Artykuły - Ewolucja (85)

Filmy - Ewolucja (5)

 • Jak będzie wyglądał człowiek przyszłości?

  W studiu „Dzień Dobry TVN” dr Michał Podgórski rozmawiał z prowadzącymi na temat ewolucji. Jaki będzie człowiek przyszłości? Czy zaniknie nam mały palec u stopy? – Może być zupełnie nieprzydatny – stwierdził specjalista w zakresie nauk medycznych. Naukowiec wyjaśnił również, czym jest ewolucja sterowana. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Nobel z chemii za badania nad ewolucją

  - Królewska Szwedzka Akademia Nauk postanowiła przyznać Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za 2018 r. w połowie Frances H. Arnold za badania nad ukierunkowaną ewolucją białek. Druga połowa została przyznana wspólnie George’owi P. Smithowi i Gregory’emu P. Winterowi za opracowanie metody genetycznego modyfikowania peptydów i bakteriofagów – poinformował Goran K. Hansson z Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk. (SE TV4/x-news)
 • Nauka BEZ fikcji: Ewolucja

  Z naukowego punktu widzenia ewolucja jest faktem, pomimo że jej zagorzali przeciwnicy są w stanie wysunąć argumenty zaprzeczające tej tezie. I po części mają rację, ponieważ ewolucja jest bardzo trudnym i powolnym procesem. Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.
 • Po co ptakom pióra?

  Ptasie pióra to nie tylko narzędzie do wzbijania się w przestworza. Jak wyglądała ewolucja skrzydeł na przestrzeni epok?