Ewa Błaszczyk

Artykuły - Ewa Błaszczyk (30)

 • Wart prawie 2 mln zł dom Kazimierza Kutza wystawiony na sprzedaż

  Wart prawie 2 mln zł dom Kazimierza Kutza wystawiony na sprzedaż

  Polskie środowisko filmowe rozpoczęło akcję wsparcia Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?" Na licytacje charytatywne trafiły rozmaite przedmioty i wydarzenia filmowe. Najbardziej spektakularną aukcją, powiązaną z tym projektem, jest sprzedaż domu Kazimierza Kutza.
 • Ewa Błaszczyk: Entuzjastka życia

  Ewa Błaszczyk: Entuzjastka życia

  Aktorka, pieśniarka, założycielka Fundacji Akogo? - Ewa Błaszczyk 15 października skończyła 64 lata. "Ciągle wytyczam sobie jakieś cele" - mówi, tłumacząc swój sposób na życie.
 • ​Ewa Błaszczyk: Z histerii i trzepotu nic nie wynika. Harmonia jest bardzo ważna

  ​Ewa Błaszczyk: Z histerii i trzepotu nic nie wynika. Harmonia jest bardzo ważna

  Aktorka, pieśniarka, założycielka Fundacji Akogo? Ewa Błaszczyk 15 października kończy 64 lata. "Ciągle wytyczam sobie jakieś cele" - mówi, tłumacząc swój sposób na życie.
 • Ewa Błaszczyk jako Oriana Fallaci w Krakowie

  Ewa Błaszczyk jako Oriana Fallaci w Krakowie

  To będzie wyjątkowy wieczór na Bulwar[t]cie Sztuki w Nowej Hucie. W piątek, 26 lipca, o godzinie 19:00 na Scenie Teatru Łaźnia Nowa wystąpi Ewa Błaszczyk, która wcieli się w Orianę Fallaci, wybitną dziennikarkę.
 • Ewa Błaszczyk: "Budzik" dla dorosłych bardzo potrzebny

  Ewa Błaszczyk: "Budzik" dla dorosłych bardzo potrzebny

  Potrzeba utworzenia ośrodka rehabilitacji dla dorosłych w komie jest ogromna - powiedziała prezeska fundacji "Akogo?", aktorka Ewa Błaszczyk. Dodała, że placówka, która ma działać w Warszawie, będzie prowadzić także działalność naukowo-badawczą.
 • Ewa Błaszczyk laureatką Medalu św. Jerzego

  Ewa Błaszczyk laureatką Medalu św. Jerzego

  Aktorka, współzałożycielka Fundacji "Akogo?" Ewa Błaszczyk i Prymas Polski abp Wojciech Polak otrzymali w poniedziałek, 15 października, Medale św. Jerzego. Tę honorową nagrodę za "zmaganie ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym" od 25 lat przyznaje redakcja "Tygodnika Powszechnego".
 • Scream Maker i Ewa Błaszczyk (teledysk "When Our Fight is Over")

  Scream Maker i Ewa Błaszczyk (teledysk "When Our Fight is Over")

  W teledysku "When Our Fight is Over" metalowej grupy Scream Maker gościnnie wystąpiła aktorka Ewa Błaszczyk, znana również jako założycielka fundacji "Akogo?" i Kliniki Budzik.
 • Ewa Błaszczyk: Od ludzi oczekuję otwartości

  Ewa Błaszczyk: Od ludzi oczekuję otwartości

  Wspaniała aktorka, pieśniarka, mama. Jej życie załamało się po wypadku w 2000 roku, kiedy jedna z córek, Ola, zapadła w śpiączkę. Ewa Błaszczyk jednak nie poddała się. Od lat pomaga małym pacjentom. – Nie mam łaski wiary, ale chcę wierzyć w Boga – mówi aktorka.
 • Ewa Błaszczyk w roli Oriany Fallaci

  Ewa Błaszczyk w roli Oriany Fallaci

  Ewa Błaszczyk podkreśla, że monodram "Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam" to bardzo intymny portret ikony dziennikarstwa. Przeplata się w nim wiele wątków, co pozwala pokazać niezwykle bogatą osobowość i wielką wrażliwość bohaterki. Fallaci najczęściej była postrzegana jako bezkompromisowa i silna kobieta, która potrafiła unieść się dumą. Niewielu jednak znało jej drugą twarz - Orianę delikatną i czułą, ciepłą i wrażliwą.
 • Charytatywny recital Ewy Błaszczyk

  Charytatywny recital Ewy Błaszczyk

  Aktorka i założycielka fundacji "Akogo?" Ewa Błaszczyk zaśpiewa 28 listopada w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie recital, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup stymulatorów dla osób pozostających w śpiączce.

Zdjęcia - Ewa Błaszczyk (31)


 • film.interia.pl
  Ewa Błaszczyk: Harmonia jest bardzo ważna


 • film.interia.pl
  Ewa Błaszczyk: Harmonia jest bardzo ważna
 • film.interia.pl
  Ewa Błaszczyk: Harmonia jest bardzo ważna

Filmy - Ewa Błaszczyk (7)

 • Ewa Błaszczyk w roli Oriany Fallaci

 • Błaszczyk w Porannej rozmowie RMF (23.12.16)

  Błaszczyk w Porannej rozmowie RMF (23.12.16).
 • Ewa Błaszczyk zagrała jedną z głównych ról w familijnym filmie „Za niebieskimi drzwiami”

  Ewa Błaszczyk zagrała jedną z głównych ról w familijnym filmie „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja. Scenariusz napisali Adam Wojtyszko, Katarzyna Stachowicz-Gacek i Magdalena Nieć, zaś u boku Błaszczyk wystąpią Michał Żebrowski, Adam Ferency i debiutujący na ekranie 11-letni Dominik Kowalczyk. „Za niebieskimi drzwiami” to ekranizacja nagradzanej powieści Marcina Szczygielskiego. Film opowiada historię 11-letniego Łukasza (Kowalczyk), którego matka po tragicznym wypadku samochodowym zapada w śpiączkę. Chłopiec trafia pod opiekę cioci Agaty (Błaszczyk), w której domu odnajduje tytułowe niebieskie drzwi prowadzące do innego, magicznego świata.
 • Nowa charytatywna moda na Facebooku

  „Dobre Słowo na Święta” to kolejna z charytatywnych akcji, które - poza sprawieniem komuś przyjemności i dobrą zabawą - mają na celu przede wszystkim zbiórkę pieniędzy na pomoc potrzebującym. W tym przypadku chodzi o zakup specjalistycznego sprzętu dla Kliniki Budzik” założonej przez aktorkę Ewę Błaszczyk. Wystarczy nagrać życzenia świąteczne bądź noworoczne i umieścić na Facebooku. W akcji może wziąć udział każdy. – Wystarczy nagrać życzenia i wrzucić na Facebooka. Każdy może to zrobić, a część dochodu jest przeznaczona na Fundację „Akogo?” Wiele gwiazd się w to zaangażowało, ale zapraszamy wszystkich. Chcemy, żeby ta inicjatywa zyskała popularność – mówi Ewa Błaszczyk.