eutanazja

Artykuły - Eutanazja (89)

Filmy - Eutanazja (4)

 • Historia tego psa wyciska łzy z oczu!

  To jedna z tych historii, które można określić mianem "cudu". Lazarus - ufny, przyjacielski mieszaniec - nie miał w życiu lekko. Wreszcie jednak szczęście uśmiechnęło się do niego. Bo jak inaczej określić fakt, że znalazł nowy dom po tym, jak przeżył potrącenie przez samochód i… podwójną próbę uśpienia? Lazarus został skazany na "humanitarną" śmierć. Kiedy jego poprzedni właściciel podrzucił go do schroniska, pies był cały zakrwawiony i poraniony po wypadku. Wolontariusze próbowali znaleźć dla niego nowy dom – bezskutecznie. Podjęli więc decyzję o uśpieniu psa. Spotkanie ze śmiercią wyznaczono na 10 września… Zabieg przeprowadzał doświadczony weterynarz. Kiedy po podaniu zastrzyku zauważył, że serce psa wciąż bije, podał mu kolejną dawkę śmiercionośnej substancji. Nie stwierdziwszy oznak życia u zwierzęcia, oddalił się. Rankiem jednak pracownicy schroniska znaleźli kundelka... żywego! Tymczasowi opiekunowie psa stwierdzili, że to znak, iż temu zwierzęciu pisane jest życie. Nadali mu imię Lazarus - na cześć Łazarza z Ewangelii, którego Chrystus miał wskrzesić z martwych. Historia Lazarusa kończy się happy endem. Niegdyś odtrącony, znalazł już dom, a nowi właściciele kochają go całym sercem.
 • Nazywają go "Doktor Śmierć". Pomaga ludziom w samobójstwie!

  Przeciwnicy nazywają go “Doktorem Śmierć”. Australijski lekarz Philip Nitschke od lat jest zwolennikiem eutanazji i walczy o jej legalizację. Założył nawet pro-eutanazyjną grupę Exit International. Mężczyzna publikuje książki i broszury na temat "wspomaganego samobójstwa", a także organizuje... warsztaty, na których doradza ludziom, jak w szybki i niezawodny sposób opuścić ten świat. Ostatnio dr Nitschke znów znalazł się w centrum uwagi mediów. Policja ustaliła, że pomógł on w samobójstwie mężczyźnie podejrzanemu o podwójne morderstwo. Policja przypuszczała, że Nigel Brayley w 2011 r. zamordował swoją żonę, a 6 lat wcześniej - swoją ówczesną partnerkę. Kiedy mężczyzna zorientował się, że jego zbrodnie wyszły na jaw, postanowił ze sobą skończyć. Jak mówił, popadł w depresję. Wiele wskazuje na to, że zażył truciznę sprowadzoną z Chin przez doktora Nitschke. Australijska Izba Lekarska odebrała mu za to prawo do wykonywania zawodu, ale Nitschke broni się. - Medycyna może dalej chować głowę w piasek i zaprzeczać, że coś takiego jak racjonalne samobójstwo istnieje. Zauważmy, że lekarze są w stanie zapewnić nam dodatkowe lata na tym świecie, ale nie potrafią polepszyć ich jakości - mówi Nitschke.
 • Sparaliżowany Brytyjczyk zagłodził się na śmierć

  Sparaliżowany Tony Nicklinson, który przez 2 lata prowadził sądową batalię o możliwość eutanazji, zagłodził się. O zgonie 58-latka poinformowała żona. Były rugbista mógł porozumiewać się z otoczeniem jedynie za pomocą powiek i syntezatora mowy (CNN Newsource/x-news).
 • "Eutanazja Palikota trafi do kosza"

  Gościem Kontrwywiadu RMF FM był Zbigniew Chlebowski, szef klubu parlamentarnego PO.