eurowybory 2014

Artykuły - Eurowybory 2014 (28)

 • Eurowybory 2014: Co dalej? Czyli dylematy przegranych

  Eurowybory 2014: Co dalej? Czyli dylematy przegranych

  Choć nie dostali się do Parlamentu Europejskiego, raczej nie chcą odchodzić z polityki i planują udział w kolejnych wyborach. Z marzeniami o Brukseli pożegnali się m.in. Marek Migalski, Wojciech Olejniczak czy Zbigniew Ziobro.
 • Eurowybory 2014: PKW podała oficjalne wyniki

  Eurowybory 2014: PKW podała oficjalne wyniki

  Jak podała dziś wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza, wybory do Parlamentu Europejskiego wygrała PO z poparciem 32,13 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęło PiS z 31,78 proc. głosów. Partia Donalda Tuska wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość o 24 tysiące 345 głosów. Dalej uplasowały się: SLD-UP - 9,44 proc., Nowa Prawica - 7, 15 proc. i PSL - 6,8 proc. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 5-proc. i nie zdobyły mandatów. Frekwencja wyborcza wyniosła 23,82 proc.
 • Eurowybory 2014: Dane z 63 proc. komisji: PiS przed PO

  Eurowybory 2014: Dane z 63 proc. komisji: PiS przed PO

  W niedzielnych wyborach do PE zwyciężyło PiS z wynikiem 33,88 proc. Platforma Obywatelska uzyskała natomiast 28,66 proc. - wynika z danych z 63,03 proc. komisji, które podała Państwowa Komisja Wyborcza.
 • Nieoficjalne wyniki eurowyborów z 30 proc. komisji: PiS wyprzedza PO

  Nieoficjalne wyniki eurowyborów z 30 proc. komisji: PiS wyprzedza PO

  Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza Platformę Obywatelską. Jak wynika z cząstkowych, nieoficjalnych danych przedstawionych przez Państwową Komisję Wyborczą, PiS uzyskało 34,23 procent głosów, zaś PO 27,20 procent.
 • Eurowybory 2014: Zwycięstwo opozycji w Chorwacji

  W niedzielnych wyborach do europarlamentu w Chorwacji zwyciężyła opozycyjna Chorwacka Wspólnota Demokratyczna (HDZ), na którą zagłosowało 41 proc. wyborców - poinformowano po przeliczeniu 90 proc. głosów. Frekwencja wyniosła zaledwie 25 proc.
 • Korwin-Mikke: Dziękuję TVN-owi za dobrą współpracę

  Jak normalnie mam tysiąc wejść na mojego Facebooka, tak kiedy TVN robiło seanse nienawiści, miałem pięć tysięcy. Dziękuję TVN-owi za dobrą współpracę - mówił Janusz Korwin-Mikke tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego.
 • Eurowybory 2014: W Holandii trzeci wynik partii eurosceptycznej

  Eurosceptyczna Partia na rzecz Wolności (PVV) zajęła trzecie miejsce w czwartkowych wyborach do Parlamentu Europejskiego w Holandii. Z rezultatów opublikowanych w niedzielę wieczorem wynika, że zdobyła 13,2 proc. głosów i cztery mandaty do PE.
 • Eurowybory 2014: Czechy i Słowacja - rekordowo niska frekwencja

  Czechy i Słowacja w ogonie wyborów do Parlamentu Europejskiego. Powodem jest wyjątkowo niska frekwencja w obu krajach.
 • Eurowybory 2014: Na Węgrzech wygrywa rządząca prawica

  Rządząca na Węgrzech prawica wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak poinformowała w niedzielę późnym wieczorem komisja wyborcza, partia Fidesz premiera Viktora Orbana otrzymała 51,5 proc. głosów, zdobywając 12 z 21 mandatów do PE.
 • Eurowybory 2014: Zwycięstwo centroprawicy w Hiszpanii

  Rządząca w Hiszpanii centroprawicowa Partia Ludowa (PP) zwyciężyła w niedzielnych wyborach do europarlamentu, zdobywając 26 proc. głosów. Na drugim miejscu są socjaliści, którzy otrzymali 23 proc. głosów - poinformowano po przeliczeniu ponad 97 proc. głosów.