europosłowie

Synonimy:
eurodeputowani, eurodeputowany
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Europosłowie (274)

 • Zarobki europosłów: Wynagrodzenie, diety i świadczenie emerytalne

  Zarobki europosłów: Wynagrodzenie, diety i świadczenie emerytalne

  Ponad 8,7 tys. euro brutto - tyle wynosi miesięczne wynagrodzenie europosłów. Europarlamentarzyści mogą jednak liczyć także na diety, świadczenie emerytalne z budżetu UE, a także zwrot kosztów podróży i prowadzenia biura poselskiego.
 • Europosłowie: Za pomocą Nord Stream 2 Putin chce dzielić Europę

  Europosłowie: Za pomocą Nord Stream 2 Putin chce dzielić Europę

  Gazociąg Nord Stream 2 to instrument polityczny w rękach prezydenta Rosji Władimira Putina, który uważa UE za wroga i dąży do jej podziału; nie powinniśmy mu na to pozwolić - apeluje grupa 13 europosłów w artykule opublikowanym w środę na łamach "FAZ".
 • List Beaty Szydło do eurodeputowanych przed debatą w PE

  List Beaty Szydło do eurodeputowanych przed debatą w PE

  Przed wtorkową debatą o Polsce, która odbędzie się w Parlamencie Europejskim, premier Beata Szydło skierowała do wszystkich eurodeputowanych specjalny list. Członkowie PE otrzymali go drogą elektroniczną - informuje portal 300polityka.pl
 • "Rzeczpospolita": Nasi europosłowie pilni jak nigdy

  "Rzeczpospolita": Nasi europosłowie pilni jak nigdy

  Eurodeputowani z Polski są w czołówce posłów do Parlamentu Europejskiego pod względem frekwencji podczas głosowań - pisze "Rzeczpospolita".
 • Wynagrodzenia europarlamentarzystów

  Wynagrodzenia europarlamentarzystów

  Kariera polityczna w Parlamencie Europejskim opłaca się. Zarobki europarlamentarzystów są zdecydowanie wyższe niż wynagrodzenia posłów w Parlamencie RP.
 • Au revoir, Bruxelles. I euro na osłodę

  Au revoir, Bruxelles. I euro na osłodę

  Dziesięć godzin. Tyle oficjalnie trwała w lipcu stara kadencja europarlamentu. Mimo to odchodzącym europosłom należy się pełne miesięczne uposażenie. To ponad 33 tys. zł. A niektórzy zgarną jeszcze więcej.
 • Europosłowie PiS we frakcji konserwatystów w PE

  Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości pozostaną we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) w nowej kadencji europarlamentu - poinformował eurodeputowany tej partii Ryszard Czarnecki.
 • Jak się dorobić na mandacie europosła?

  Jak się dorobić na mandacie europosła?

  "Wyciskanie brukselki" - tym określeniem do tej pory polskie władze żartobliwie nazywały korzystanie z unijnych funduszy. W przeddzień eurowyborów prawda jednak wychodzi na jaw - "brukselkę wyciskają" też posłowie do Parlamentu Europejskiego, choć mówić o tym zbytnio nie chcą. Jeden się zdecydował i wszystko opisał w książce.
 • UE ma budżet na lata 2014-2020!

  UE ma budżet na lata 2014-2020!

  Unia Europejska ma budżet na lata 2014-2020. Europosłowie ostatecznie zaakceptowali wydatki Wspólnoty na poziomie 960 miliardów euro.
 • RMF24: Stanowią prawo, ale go nie przestrzegają

  RMF24: Stanowią prawo, ale go nie przestrzegają

  Prokuratura Generalna przygotowała 9 kolejnych wniosków o uchylenie immunitetów posłów i europosłów, złapanych przez fotoradary na wykroczeniach drogowych. Jak przypomina dziennikarz RMF FM Tomasz Skory, od wakacji takich wniosków zebrało się już kilkanaście.

Filmy - Europosłowie (16)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Rotuj się kto może!

  W geście solidarności z ukraińską pilotką uwięzioną w Rosji europosłowie wymyślili wzniosłą inicjatywę: głodówkę rotacyjną. Do akcji dołączył także Michał Boni, co wzbudziło w internautach i komentatorach politycznych duże rozbawienie. Co na ten temat myśli Tomasz Olbratowski? Zobacz!
 • Politycy na wakacje, problemy zostają

  EuroparlTV: Może trudno w to uwierzyć, ale nadeszło lato i posłowie udają się na wakacyjny odpoczynek. We wrześniu będą musieli wrócić nie tylko do pracy, ale i do problemów, które wciąż pozostają nierozwiązane.
 • EuroparlTV: Walka o tańszy roaming

  Rozmowy z najbliższymi podczas zagranicznych wakacji - to miłe, ale dosyć kosztowne. Bywa, że powakacyjny rachunek okazuje się rujnujący dla naszego budżetu. Europosłowie chcą, aby ceny roamingu uległy obniżce.
 • EuroparlTV: Uczciwość posłów pod lupą

  Już wkrótce nad uczciwością europosłów będzie czuwał kodeks postępowania. Został on opracowany w następstwie niedawnego skandalu z udziałem trzech deputowanych, którzy ulegli korupcyjnej propozycji dziennikarzy gazety "Sunday Times", podających się za lobbystów.