Fakty - Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu

Synonimy:
europejski trybunał praw człowieka, trybunał praw człowieka trybunał strasburg trybunał w strasburgu
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu (195)

 • Strasburg: Polski dziennikarz niesłusznie skazany

  Strasburg: Polski dziennikarz niesłusznie skazany

  Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał we wtorek, że niesłuszne było skazanie przez polskie sądy redaktora naczelnego lokalnego pisma z Radomska i Bełchatowa, który pod adresem przedstawicieli miejscowych władz użył słów "palant" i "przygłupawy urzędnik".
 • Rosja zignoruje wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka??

  Rosja zignoruje wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka??

  Ministerstwo Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej zwróciło się do Sądu Konstytucyjnego z pierwszym wnioskiem dotyczącym możliwości niepodporządkowania się decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPCz) - podał we wtorek dziennik "Kommiersant".
 • Strasburg: Rosja musi wypłacić odszkodowanie

  Strasburg: Rosja musi wypłacić odszkodowanie

  Rosja musi wypłacić odszkodowanie opozycjoniście. Taką decyzję podjął Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Chodzi o kwotę 25 tysięcy euro dla Jewgienija Frumkina, który został aresztowany w maju 2012 roku za udział w antyputinowskiej demonstracji.
 • "Rzeczpospolita": Ofiary inwestycji skarżą Polskę

  Tysiące firm wywłaszczonych pod drogi nie dostało odszkodowań za straty. Teraz chcą milionów w Strasburgu - informuje "Rzeczpospolita".
 • Trójka rodziców wygrała z ZUS przed Trybunałem w Strasburgu

  Trójka rodziców wygrała z ZUS przed Trybunałem w Strasburgu

  Europejski Trybunał Praw Człowieka rozpatrzył we wtorek skargi trojga rodziców, którym ZUS odebrał w 2002 r. przyznane wcześniej emerytury z tytułu opieki nad chorymi dziećmi. Dostaną od 1,5 tys. do 5 tys. euro odszkodowania. To kolejne ze 130 skarg, które w tej sprawie wpłynęły do Strasburga.
 • Polska ukarana za nieuzasadnione przedłużenie aresztu

  Polska musi zapłacić zadośćuczynienie oficerowi marynarki wojennej za trzy dni nieuzasadnionego aresztu - orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka. Henryk Wereda był aresztowany pod zarzutem łapówkarstwa oraz przewodniczenia grupie przestępczej.
 • ETPCz: Prawo do związków cywilnych powinno być także dla gejów

  ETPCz: Prawo do związków cywilnych powinno być także dla gejów

  Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał dziś, że zawieranie związków cywilnych nie powinno być zarezerwowane wyłącznie dla par heteroseksualnych i potępił Grecję za pozbawienie homoseksualistów tego prawa.
 • Anestezjolog podejrzany o gwałt na pacjentkach przegrał w Strasburgu

  Anestezjolog podejrzany o gwałt na pacjentkach przegrał w Strasburgu

  Anestezjolog - który został oskarżony o seksualne wykorzystanie jedenastu kobiet, gdy po operacji były jeszcze pod wpływem środków znieczulających - przegrał we wtorek w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Lekarz skarżył się na dyskryminację przez władze Szwajcarii.
 • "Nasz Dziennik": Czworo sprawiedliwych

  "Nasz Dziennik": Czworo sprawiedliwych

  Niekorzystny dla Polski wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie katyńskiej nie zapadł jednomyślnie. Zdanie odrębne od tego wyroku wyraziło czworo sędziów - informuje "Nasz Dziennik".
 • "Gazeta Polska Codziennie": Pozwał Polskę za niewolniczą pracę w PRL

  "Gazeta Polska Codziennie": Pozwał Polskę za niewolniczą pracę w PRL

  Bonifacy Myśliński, zesłany w latach 50. przez komunistów do pracy w kopalni, złożył skargę na Polskę do Trybunału w Strasburgu. Domaga się odszkodowania za niewolniczą pracę, bo polskie sądy odmówiły mu zadośćuczynienia - pisze "Gazeta Polska Codziennie".