Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu

Synonimy:
europejski trybunał praw człowieka, trybunał praw człowieka trybunał strasburg trybunał w strasburgu
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu (404)

 • Doda kontra Polska przed Europejskim Trybunałem w Strasburgu

  Doda kontra Polska przed Europejskim Trybunałem w Strasburgu

  Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu bada sprawę Doroty Rabczewskiej. Trybunał sprawdzi, czy polski rząd naruszył prawo do wolności opinii, skazując Dodę na 5 tysięcy złotych grzywny.
 • Trybunał umacnia prawa pracowników. Chodzi o maile w pracy

  Trybunał umacnia prawa pracowników. Chodzi o maile w pracy

  Pracodawca nie może zwolnić pracownika za to, że prowadził w pracy prywatną korespondencję mailową - orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.
 • Strasburg: Polski dziennikarz niesłusznie skazany

  Strasburg: Polski dziennikarz niesłusznie skazany

  Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał we wtorek, że niesłuszne było skazanie przez polskie sądy redaktora naczelnego lokalnego pisma z Radomska i Bełchatowa, który pod adresem przedstawicieli miejscowych władz użył słów "palant" i "przygłupawy urzędnik".
 • Rosja zignoruje wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka??

  Rosja zignoruje wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka??

  Ministerstwo Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej zwróciło się do Sądu Konstytucyjnego z pierwszym wnioskiem dotyczącym możliwości niepodporządkowania się decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPCz) - podał we wtorek dziennik "Kommiersant".
 • Strasburg: Rosja musi wypłacić odszkodowanie

  Strasburg: Rosja musi wypłacić odszkodowanie

  Rosja musi wypłacić odszkodowanie opozycjoniście. Taką decyzję podjął Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Chodzi o kwotę 25 tysięcy euro dla Jewgienija Frumkina, który został aresztowany w maju 2012 roku za udział w antyputinowskiej demonstracji.
 • Polska złamała prawo do wolności wypowiedzi w prasie

  Polska złamała prawo do wolności wypowiedzi w prasie

  Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał dzisiaj, że zobowiązując do przeprosin dwoje dziennikarzy, którzy opisali w "Rzeczpospolitej" domniemany przypadek korupcji w resorcie zdrowia, nasz kraj naruszył ich prawo do wolności słowa. Chodzi o Małgorzatę Solecką i Andrzeja Stankiewicza
 • "Rzeczpospolita": Ofiary inwestycji skarżą Polskę

  Tysiące firm wywłaszczonych pod drogi nie dostało odszkodowań za straty. Teraz chcą milionów w Strasburgu - informuje "Rzeczpospolita".
 • Trójka rodziców wygrała z ZUS przed Trybunałem w Strasburgu

  Trójka rodziców wygrała z ZUS przed Trybunałem w Strasburgu

  Europejski Trybunał Praw Człowieka rozpatrzył we wtorek skargi trojga rodziców, którym ZUS odebrał w 2002 r. przyznane wcześniej emerytury z tytułu opieki nad chorymi dziećmi. Dostaną od 1,5 tys. do 5 tys. euro odszkodowania. To kolejne ze 130 skarg, które w tej sprawie wpłynęły do Strasburga.
 • Polska ukarana za nieuzasadnione przedłużenie aresztu

  Polska musi zapłacić zadośćuczynienie oficerowi marynarki wojennej za trzy dni nieuzasadnionego aresztu - orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka. Henryk Wereda był aresztowany pod zarzutem łapówkarstwa oraz przewodniczenia grupie przestępczej.
 • Trybunał w Strasburgu oddalił skargę potomka piłkarza Meczu Śmierci

  Trybunał w Strasburgu oddalił w czwartek skargę syna jednego z piłkarzy grających w słynnym Meczu Śmierci, rozegranym w 1942 r. między ukraińską drużyną FC Start a niemiecką Flakelf. Orzekł, że artykuł z 2001 r. o meczu nie naruszył reputacji ojca skarżącego.

Filmy - Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu (1)

 • "Kłamstwo katyńskie jest podtrzymywane"

  Obojętnie, jaki będzie wyrok, Rosji nikt do niczego nie zmusi - podkreśla syn policjanta zabitego w Twerze, Ryszard Adamczyk. W ten sposób skomentował wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie śledztwa na temat zbrodni katyńskiej (Agencja TVN/TVN24).