Europejski Fundusz Stabilności Finansowej

Synonimy:
EFSF,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Europejski Fundusz Stabilności Finansowej (74)

 • Moody's obniżył ratingi EMS i EFSF

  Moody's obniżył ratingi EMS i EFSF

  Agencja ratingowa Moody's obniżyła w piątek oceny Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego (EMS) i Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej (EFSF) o jeden z poziom z AAA do Aa1 z dalszą negatywną oceną. Decyzja została przyjęta z dużym zaskoczeniem.
 • Sąd dał zgodę, rynki mogą już myśleć o Fed

  Niemiecki Trybunał Konstytucyjny dał zgodę na udział Niemiec w finansowaniu funduszu pomocowego ESM. Rząd ma informować parlament o działaniach ESM, zaś przekroczenie kwoty zaangażowania Niemiec na poziomie 190 mld EUR będzie wymagało zgody izby niższej.
 • Niemiecki Trybunał Konstytucyjny dał zielone światło dla EMS

  Niemiecki Trybunał Konstytucyjny dał zielone światło dla EMS

  Niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny orzekł w środę, że Niemcy mogą ratyfikować traktat o europejskim funduszu ratunkowym EMS, jeśli zostanie zagwarantowane, że ich odpowiedzialność finansowa z tego tytułu nie przekroczy uzgodnionych 190 mld euro.
 • Stały fundusz ratunkowy eurolandu - brakujący element unii monetarnej

  Stały fundusz ratunkowy eurolandu - brakujący element unii monetarnej

  Od października stały fundusz ratunkowy eurolandu EMS może zastąpić tymczasowy fundusz EFSF. EMS będzie mógł nie tylko udzielać pożyczek rządom, ale z czasem też skupować obligacje i wspierać banki. To brakujący element unii monetarnej - wskazują rozmówcy PAP.
 • Deutsche Mark - reaktywacja?

  Deutsche Mark - reaktywacja?

  Niemcy stały się największym płatnikiem Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej (EFSF). Tamtejsze banki są bowiem mocno zaangażowane na rynkach krajów PIIGS (Portugalia, Włochy, Grecja, Hiszpania i Irlandia). Coraz częściej słychać zatem głosy, aby wyjść ze strefy euro i powrócić do marki. Czy jest to możliwe?
 • 10 lat euro. I co dalej?

  10 lat euro. I co dalej?

  Dziesięć lat od powstania wspólnej europejskiej waluty jej przyszłość rysuje się w ciemnych barwach. Zdaniem analityków brytyjskiego instytutu badań gospodarczych CEBR w najbliższej dekadzie prawdopodobieństwo rozpadu strefy euro wynosi 99 proc. Nie jest jednak wykluczone, że z obecnego kryzysu europejska waluta wyjdzie silniejsza. Który scenariusz wydaje się bardziej realny?
 • Monti chce podwojenia funduszu ratowania euro

  Premier Włoch Mario Monti żąda podwojenia planowanej wartości Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego (EMS), aby wzmocnić zaufanie rynków do strefy euro - informuje niemiecki tygodnik "Der Spiegel" w najnowszym wydaniu. Niemcy są temu przeciwne.
 • S&P obniżył rating EFSF do "AA+" z "AAA"

  S&P obniżył rating EFSF do "AA+" z "AAA"

  Agencja Standard&Poor's obniżyła w poniedziałek rating europejskiego funduszu ratunkowego EFSF do "AA+" z "AAA" - podała agencja w komunikacie. Cięcie ratingu EFSF jest pochodną obniżenia w piątek ratingu dla dziewięciu krajów członkowskich strefy euro.
 • "Strefa euro zrobi wszystko, by utrzymać rating EFSF"

  "Strefa euro zrobi wszystko, by utrzymać rating EFSF"

  Szef eurogrupy i premier Luksemburga Jean-Claude Juncker zapewnił, że strefa euro jest zdeterminowana, by za wszelką cenę utrzymać najwyższy rating AAA Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej (EFSF).
 • Strefa euro będzie potrójnie chroniona?

  Strefa euro będzie potrójnie chroniona?

  Dodatkowe setki miliardów euro mogą zostać przeznaczone na walkę z kryzysem zadłużenia w Europie - donosi na swoich stronach internetowych dziennik "Financial Times Deutschland".