Europa Zachodnia

Artykuły - Europa Zachodnia (343)

 • "Joachim" niszczy Europę Zach. Wykoleił się pociąg

  "Joachim" niszczy Europę Zach. Wykoleił się pociąg

  Nad zachodnią Europą szaleje silny sztorm "Joachim". W północno-zachodniej części Francji setki tysięcy domów są bez prądu. Żywioł przemieścił się znad Oceanu Atlantyckiego nad północno-zachodnie Niemcy i Szwajcarię.
 • Prognoza na 28 i 29 października

  Jak informuje IMGW, Europa zachodnia jest pod wpływem niżu z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i w rejonie Islandii. Na pozostałym obszarze kontynentu dominuje rozległy wyż z centrum w rejonie Białorusi. Polska pozostaje w zasięgu tego wyżu, w tej samej polarnomorskiej masie powietrza.
 • Prognoza na 27 i 28 października

  Jak informuje IMGW Europa zachodnia znajduje się w zasięgu niżu z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i w rejonie Islandii. Na pozostałym obszarze kontynentu dominuje rozległy wyż z centrum w rejonie Moskwy.
 • Prognoza na 26 i 27 października

  Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i południowo-zachodnia jest w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Nad pozostałą częścią kontynentu dominuje rozległy wyż z centrami nad Europą wschodnią. Polska jest w zasięgu tego wyżu, jedynie na zachodzie zaznaczać się wpływ zatoki niżu z rejonu Islandii. Pozostajemy w dość ciepłej, polarno-morskiej masie powietrza.
 • Prognoza na 24 i 25 października

  Jak informuje IMGW, Europa zachodnia jest w zasięgu niżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu dominuje rozległy wyż z centrum w rejonie Litwy. Polska jest w zasięgu tego wyżu, pozostaje w tej samej ciepłej masie powietrza.

Filmy - Europa Zachodnia (1)

 • Czy Polska dogania Europę Zachodnią

  Najnowsze dane opublikowane przez Eurostat w grudniu br. potwierdzają, że polska gospodarka rozwija się w szybkim tempie. Dynamika PKB sięgnęła w III kw. 5,2 proc. r/r (dane skorygowane), co było dwukrotnie szybszym tempem niż wzrost gospodarczy krajów strefy euro. Czy to oznacza, że wreszcie doganiamy pod względem zamożności bogatsze kraje Europy Zachodniej?