Europa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Europa (księżyc Jowisza) , Europa (Film (1991) Reż.Lars von Trier)

Artykuły - Europa (1238)

 • Gazowa ekspansja Izraela: Jak skorzysta na tym Europa?

  Gazowa ekspansja Izraela: Jak skorzysta na tym Europa?

  Izrael do niedawna uznawany był za państwo bez surowców naturalnych. Jednak w ciągu kilku ostatnich lat zaczęto tam odkrywać pokaźne złoża gazu, znacznie przekraczające krajowe zapotrzebowanie.
 • Europa kupuje na kredyt. Polska w ścisłej czołówce

  Europa kupuje na kredyt. Polska w ścisłej czołówce

  Blisko połowa (47 proc.) Polaków przyznaje, że nie widzi nic złego w zakupie dóbr konsumpcyjnych na raty, kredyt lub za pożyczone pieniądze - wynika z najnowszego Raportu Płatności Konsumenckich Intrum Justitia. W tym zestawieniu wyprzedza nas jedynie Łotwa, gdzie wspomniana forma zakupów odpowiada 48 proc. respondentów. Pierwszą piątkę najchętniej kupujących na kredyt zamykają mieszkańcy Słowacji, Finlandii i Niemiec.
 • Aktywność tektoniczna na Europie

  Aktywność tektoniczna na Europie

  Naukowcy ujawnili nowe dowody na aktywność tektoniczną na Europie - jednym z księżyców Jowisza. Co ciekawe, aktywność ta może dostarczać składniki odżywcze do znajdującego się na globie oceanu.
 • Polska zbroi się na potęgę

  Polska zbroi się na potęgę

  Polska modernizuje armię i zwiększa wydatki na obronność. W obawie przed rosyjską agresją zbroi się prawie cała Europa. Polska realizuje olbrzymi program modernizacji armii. Na początku października do prezydenta trafiła ustawa zwiększająca wydatki na obronność w perspektywie 2030 roku do co najmniej 2,5 proc. PKB.
 • Co z tą Europą?

  Co z tą Europą?

  Z największymi wyzwaniami - geopolitycznymi, technologicznymi, ludzkimi - Europa powinna mierzyć się wspólnie. Bo tylko razem może być gospodarczo konkurencyjna, społecznie wiarygodna, politycznie skuteczna.
 • Inwestycyjna sztafeta. USA przekazują pałeczkę Europie

  Inwestycyjna sztafeta. USA przekazują pałeczkę Europie

  Jeśli prześledzimy globalne przepływy kapitału pomiędzy funduszami ETF zauważymy, że od kilku tygodni trwa wyhamowanie napływów na amerykański rynek akcji. W ostatnich dniach mieliśmy nawet do czynienia z odpływem kapitału z USA, uważa Robert Ślepaczuk, szef inwestycji ilościowych Union Investment TFI
 • Teleskop Hubble’a obserwuje wyrzuty materii z jowiszowego księżyca Europa

  Teleskop Hubble’a obserwuje wyrzuty materii z jowiszowego księżyca Europa

  Badania przeprowadzone za pomocą instrumentów naukowych na pokładzie Kosmicznego Teleskopu Hubble’a pozwoliły na zidentyfikowanie możliwych wyrzutów materii wydostającej się z powierzchni Europy, księżyca krążącego wokół Jowisza.
 • NASA poleci na Europę w 2024 r.

  NASA poleci na Europę w 2024 r.

  ​NASA chce poszukać śladów życia na Europie, jednym z księżyców Jowisza. W 2024 r. planuje wysłać tam lądownik.
 • RMF 24: Gejzery pary wodnej na Europie

  RMF 24: Gejzery pary wodnej na Europie

  Naukowcy NASA, korzystający z obrazów przesłanych przez teleskop kosmiczny Hubble'a, zauważyli ślady wskazujące na obecność gejzerów, emitujących parę wodną z okolic bieguna południowego Europy, lodowego księżyca Jowisza. Aktywność tych gejzerów mogłaby potwierdzić istnienie pod powierzchnią Europy ciekłego oceanu. Naukowcy liczą, że jeśli odkrycie się potwierdzi, dzięki tym gejzerom będzie można badać skład tego oceanu bez potrzeby przewiercania się przez lodową skorupę księżyca. Nie wykluczają, że można będzie znaleźć tam cząsteczki organiczne, a być może nawet ślady życia.
 • Gazociąg Jamał-Europa zostanie zatrzymany na dwa dni z związku z naprawami

  Gazociąg Jamał-Europa zostanie zatrzymany na dwa dni z związku z naprawami

  Tranzyt gazociągiem Jamał-Europa zostanie wstrzymany na dwa dni w związku z planowanymi naprawami - podała agencja Interfax, cytowana przez Bloomberga.

Filmy - Europa (21)