europ

Artykuły - Europ (932)

 • Coraz bliżej stworzenia kwantowego dysku twardego

  Coraz bliżej stworzenia kwantowego dysku twardego

  Naukowcy są coraz bliżej stworzenia kwantowego dysku twardego. Tym razem udało się aż 100 razy wydłużyć czas przechowywanych w nim danych.
 • Od dziś obowiązują w Europie zaostrzone reguły budżetowe

  Od dziś obowiązują w Europie zaostrzone reguły budżetowe

  Od dziś obowiązują w Europie zaostrzone reguły budżetowe, które mają uchronić ją przed kryzysem. Wszedł w życie pakt fiskalny obowiązkowy dla krajów strefy euro i otwarty dla tych spoza niej.
 • Świat przywitał 2013 r.; w Europie nastroje psuł kryzys

  Świat przywitał 2013 r.; w Europie nastroje psuł kryzys

  Sztucznymi ogniami i ulicznymi imprezami witano 2013 r. Jednak skala sylwestrowych imprez ulicznych była w wielu miejscach Europy mniejsza niż w poprzednich latach. Nastroje psuł kryzys gospodarczy.
 • Rzym: Młodzież z całej Europy modli się i rozmawia

  Rzym: Młodzież z całej Europy modli się i rozmawia

  Rzym, jeszcze bardziej niż zazwyczaj, wypełniony jest językami z całej Europy. Goszczą w nim młodzi ludzie z całego kontynentu. Od piątku trwa tam Europejskie Spotkanie Młodych, zorganizowane przez wspólnotę z Taize.
 • Zima nie przestaje się srożyć w Rosji i Europie Wschodniej

  Zima nie przestaje się srożyć w Rosji i Europie Wschodniej

  Fala mrozów, która w tym tygodniu spowodowała śmierć z zimna co najmniej 194 osób w Rosji i innych państwach Europy Wschodniej, ma się utrzymać do poniedziałku - donosi agencja AFP.
 • Orphee kupuje spółki z Europy Zachodniej

  Orphee, spółka zależna PZ Cormay, parafowała umowę kupna 50 proc. za 15 mln euro akcji spółki z Europy Zachodniej, zajmującej się produkcją aparatury i testów do immunologii i mikrobiologii - poinformowało Orphee w komunikacie.
 • Czy wschód Europy mógł rozwinąć się szybciej niż zachód?

  Czy wschód Europy mógł rozwinąć się szybciej niż zachód?

  Skąd wziął się stereotyp "barbarzyńskiego wschodu Europy"? Kiedy pojawiły się różnice rozwojowe między wschodem a zachodem kontynentu? Czy wschód mógł rozwinąć się szybciej niż zachód? Czy wiecie, że stereotyp Niemiec w XIX wieku w Europie przypominał ten, który obecnie w Europie ma Polska? INTERIA.PL rozmawia ze znanym niemieckim historykiem Hansem Henningiem Hahnem, specjalizującym się w stereotypach, szczególnie dotyczących wschodu Europy.
 • Grupa Nordea najlepsza w Europie Zachodniej

  Nordea została Bankiem Roku 2012 w Europie Zachodniej. W rankingu magazynu The Banker, przeprowadzonym wśród czołowych banków europejskich w 2012 roku, znalazła się na pierwszym miejscu.
 • Możliwe zwyżki w Europie

  Piątkowe zachowanie indeksów - niewielkie spadki po osiągnięciu okolic szczytów - wskazuje, na kontrolę sytuacji przez popyt. Ale wciąż nie na tyle dużą, by pokonać opór.
 • Ceny gazu dla przemysłu niższe, niż na zachodzie Europy

  Ceny gazu dla przemysłu w Polsce są obecnie niższe, niż ceny dostaw oferowane w kontraktach rocznych dla przemysłu na zachodzie Europy - mówi w rozmowie z PAP prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa.