Euro Bank

Artykuły - Euro Bank (19)

 • Fuzja Millennium i Euro Banku. Co czeka klientów?

  Fuzja Millennium i Euro Banku. Co czeka klientów?

  Po uzyskaniu wszystkich wymaganych zgód, Bank Millennium połączył się z Euro Bankiem. Fuzję operacyjną, czyli połączenie systemów informatycznych i rebranding placówek, zaplanowano na weekend 9-11 listopada.
 • UOKiK: Trzy banki zrekompensują klientom straty za zmiany w umowach

  Euro Bank, Bank Handlowy i Bank Ochrony Środowiska zmieniając umowy z klientami, nie informowały o podstawach swoich decyzji - ustalił UOKiK. Banki te, informuje Urząd, zobowiązały się do zmiany tych praktyk i wypłacenia klientom rekompensat na łączną kwotę do 80 mln zł.
 • Fast Finance kupuje wierzytelności od Euro Bank SA

  Wrocławska spółka Fast Finance wygrała przetarg na zakup wierzytelności od Euro Bank SA. Transakcja obejmuje wierzytelności o wartości ponad 32 mln zł, za które spółka zapłaci prawie 3 mln zł.
 • Fast Finance kupuje wierzytelności o wartości ponad 32 mln zł

  Fast Finance, Spółka działająca w obszarze skupowania i odzyskiwania wierzytelności, wygrała przetarg na zakup wierzytelności od Euro Bank S.A. Za wierzytelności o wartości nominalnej 32,104 mln zł Fast Finance zapłaci ok. 2,924 mln zł.
 • UOKiK: Euro Bank złamał prawo - windykacja

  UOKiK: Euro Bank złamał prawo - windykacja

  Wywoływanie lęku, presji psychicznej i wprowadzenie w błąd - to główne zarzuty Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel, wobec działań windykacyjnych Euro Banku. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów na przedsiębiorcę nałożono karę ponad 1,2 mln zł - poinformował Urząd w komunikacie.
 • Zakup pakietu wierzytelności od Euro Bank S.A. we Wrocławiu

  Raport bieżący nr 85/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne W nawiązaniu do raportu bieżącego z dnia 09 listopada 2010 r. Rb nr 78/2010 o wyborze oferty Kredyt Inkaso S.A. na zakup portfela wierzytelności od Euro Bank S.A., Zarząd Kredyt Inkaso S.A. w Zamościu (Emitent) informuje że w dniu wczorajszym (22 listopada 2010 roku) powziął informacje o zawarciu umowy zakupu od Euro Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu pakietu wierzytelności o wartości nominal
 • Wybór oferty Kredyt Inkaso S.A. na zakup portfela wierzytelności od Euro Bank S.A.

  Raport bieżący nr 78/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd Kredyt Inkaso S.A. w Zamościu (Emitent) informuje, że powziął wiadomość o wyborze swojej oferty na zakup pakietu wierzytelności oferowanego do sprzedaży przez Euro Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Przedmiotem oferty Kredyt Inkaso S.A. jest zakup portfela wierzytelności wobec klientów detalicznych o łącznej wartości nominalnej ok. 22,5 mln zł. Zgodnie z informacją uzyskaną od Zbyw
 • Konta oszczędnościowe - atrakcyjne, ale skomplikowane

  Konta oszczędnościowe - atrakcyjne, ale skomplikowane

  Oprocentowanie krótkoterminowych lokat jest coraz mniej atrakcyjne. Warto zwrócić uwagę na rachunki oszczędnościowe, bo oferowane na nich odsetki przebijają już 1- czy 3-miesięczne depozyty. Gdy na krótkich lokatach można zarobić od 3,5 do 6 proc., to w przygotowanym przez Gold Finance rankingu kont oszczędnościowych z 26 banków, na szczycie znalazła się oferta Polbanku z 8-proc. odsetkami. Za nią jest Citi Handlowy dający zarobić 7,07 proc., Kredyt Bank z oprocentowaniem 6,54-proc. oraz Euro Bank z 6,23-proc. odsetkami. Aż 13 ofert daje zarobić 5 proc. i więcej.
 • Za konto internetowe niestety trzeba płacić

  Za konto internetowe niestety trzeba płacić

  Konta internetowe często są reklamowane jako bezpłatne. W praktyce nie jest jednak tak różowo. Nawet jeśli bezpłatne jest prowadzenie konta lub przelewy, to zapłacić trzeba za kartę lub wypłaty z obcych bankomatów. Z analizy Expandera - Niezależnego Doradcy Finansowego wynika, że tylko w Euro Banku uzyskane odsetki z nawiązką pokrywają ponoszone opłaty.
 • AIB w górę o 29 proc., chce pozyskać 2 mld euro od inwestorów i ze sprzedaży aktywów

  Allied Irish Banks Plc chce pozyskać 2 mld euro. Bank może uzyskać je od inwestorów i ze sprzedaży aktywów. Polski podmiot zależny to BZ WBK.