euro

Artykuły - Euro (1831)

 • Kursy walut: Dlaczego RPP chce osłabienia złotego?

  Kursy walut: Dlaczego RPP chce osłabienia złotego?

  Rada Polityki Pieniężnej chce, aby złoty był słabszy. Na kurs polskiej waluty nie powinno to jednak wpłynąć, złoty może być słabszy z innych powodów.
 • Kursy walut. Co dalej z notowaniami złotego?

  Kursy walut. Co dalej z notowaniami złotego?

  Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi kolejną próbę wygenerowania korekty na eurodolarze, co skutkuje pośrednio lekkim osłabieniem złotego (PLN). Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4144 zł za euro, 3,7384 zł wobec dolara amerykańskiego, 4,0935 zł względem franka szwajcarskiego oraz 4,9768 zł w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,363 proc. w przypadku papierów 10-letnich.
 • Kursy walut: Zmierzch dolara

  Kursy walut: Zmierzch dolara

  Gdy w sierpniu dolar był najsłabszy od dwóch lat wobec złotego, w USA trwała już dyskusja, czy nadszedł zmierzch amerykańskiej waluty. Zwłaszcza że zaufanie do papierowego pieniądza zaczęło bardzo spadać.
 • Kursy walut: Złoty może się umocnić

  Kursy walut: Złoty może się umocnić

  Jak powiedział główny ekonomista domu maklerskiego TMS Brokers Konrad Białas, po środowym odreagowaniu kurs EUR/PLN może jeszcze wrócić do spadków, jeżeli nadchodzące odczyty PMI przełożą się na wzrost apetytu na ryzyko.
 • Kursy walut: ​W poszukiwaniu katalizatorów

  Kursy walut: ​W poszukiwaniu katalizatorów

  Weekend nie przynosi nowych informacji mogących zmącić wakacyjny marazm na rynku walutowym. Dolar jest nieco słabszy, choć potrzeba lupy, by tę słabość dostrzec. Inwestorzy czekają na cokolwiek w czołowych tematach: relacje USA-Chiny, pakiet fiskalny USA. Spokój nie opuszcza też złotego.
 • Dolar na czele walut światowych

  Dolar na czele walut światowych

  Wiara w dolara ciągle silna jest, i basta. Złoto i diamenty są trwalsze, ale moc Ameryki w oczach ludów nie gaśnie, więc także papier ze znakami Rezerwy Federalnej jest w cenie, pełniąc rolę najważniejszej waluty rezerwowej świata.
 • Kursy walut: Polska waluta narażona na korektę

  Kursy walut: Polska waluta narażona na korektę

  Złoty pozostaje narażony na korektę - powiedział Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
 • Kursy walut: Sprawdź, ile w wakacje zapłacisz za euro, dolara, franka, funta

  Kursy walut: Sprawdź, ile w wakacje zapłacisz za euro, dolara, franka, funta

  Wybierasz się za granicę? Sprawdź, ile zapłacisz za euro oraz inne waluty. Dowiedz się też, czy w kolejnych tygodniach i miesiącach kursy wymiany mogą być korzystniejsze.
 • Strefa euro: Chorwacja i Bułgaria przystąpią do mechanizmu ERM II

  Strefa euro: Chorwacja i Bułgaria przystąpią do mechanizmu ERM II

  W weekend oficjalnie potwierdzone ma zostać dołączenie Chorwacji i Bułgarii do mechanizmu ERM II, czyli kursów walutowych. Wejście do mechanizmu poprzedza przyjęcie waluty euro. Proces zastępowania narodowych walut europejską miałby się zakończyć w 2023 roku.
 • Kursy walut: Ile zapłacimy za euro?

  Kursy walut: Ile zapłacimy za euro?

  W najbliższym czasie kurs EUR/PLN pozostanie w przedziale 4,40-4,50 - ocenił ekonomista BNP Paribas Wojciech Stępień.

Filmy - Euro (33)

 • Dolar czy euro, która waluta będzie słabnąć

  Euro wzmacnia się wobec dolara. Jednak dalsze, poważniejsze wzmocnienie będzie realne, gdy w USA będą obniżane stopy procentowe.
 • Niemcy i pieniądze / Meet the Germans

  Pieniądze to w Niemczech ważny temat. Ale jak o nich rozmawiać, by nie popełnić gafy? I dlaczego Niemcy zawsze noszą przy sobie gotówkę? Zobacz najnowszy odcinek z cyklu Meet the Germans.
 • Ile przed wakacjami zapłacimy za euro i dolara

  W maju złoty mocno tracił wobec głównych walut, a zwłaszcza wobec dolara i franka szwajcarskiego. W czerwcu polska waluta powinna się wzmocnić, co jest dobrą wiadomością dla wybierających się na zagraniczne wakacje.
 • Millenialsi boją się euro

  Największe obawy przed niekorzystnym wpływem dołączenia Polski do strefy euro przejawiają reprezentanci pokolenia Millenialsów, czyli tzw. generacji Y. Najbardziej pesymistyczna jest w tej kwestii grupa osób w wieku 25-36 lat, w której aż blisko 2/3 badanych (64,5%) odpowiedziało, że dołączenie do Eurolandu może źle odbić na polskim biznesie. W dodatku, tylko blisko co piąty respondent w tym wieku wskazał odpowiedź odwrotną (21%) – wykazało badanie przeprowadzone przez SW Research dla instytucji płatniczej AKCENTA.