euro

Artykuły - Euro (1862)

 • Eksperyment: 1200 euro miesięcznie przez trzy lata. Bezwarunkowo

  Eksperyment: 1200 euro miesięcznie przez trzy lata. Bezwarunkowo

  W Niemczech eksperyment z bezwarunkowym dochodem podstawowym. Chętnych były ponad dwa miliony, wybrano 122 osoby. Od 1 czerwca będą otrzymywać co miesiąc przez trzy lata 1200 euro, za nic.
 • Złoty coraz mniej wrażliwy na wyrok w sprawie frankowiczów

  Złoty coraz mniej wrażliwy na wyrok w sprawie frankowiczów

  Polska waluta już tak długo czeka na sądowe rozstrzygnięcie kwestii kredytów frankowych, że staje się odporna na kolejne przesunięcia terminów i ciągły brak jednoznacznego rozwiązania spornych kwestii. Dlatego, gdy wczorajsze posiedzenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego, które miało przynieść przełom, zakończyło się bez orzeczenia, kurs euro nie drgnął nawet o 0,5 proc. względem zamknięcia poprzedniego tygodnia.
 • Rola euro i dolara w polskiej gospodarce

  Rola euro i dolara w polskiej gospodarce

  W sferze realnej obserwowana jest zdecydowana dominacja euro, natomiast w sektorze finansowym dolar jest główną walutą wykorzystywaną jako pieniądz międzynarodowy.
 • Legenda skomentuje finał. Znamy komentatorów TVP na Euro

  Legenda skomentuje finał. Znamy komentatorów TVP na Euro

  Bardzo dobrze zorientowany w realiach krajowej piłki dziennikarz portalu Wirtualna Polska Piotr Koźmiński poinformował, jakich komentatorów na zbliżające się mistrzostwa Europy wyznaczyła Telewizja Polska. Według jego informacji finał imprezy skomentuje legenda polskiego dziennikarstwa Dariusz Szpakowski.
 • Kursy walut: Euro ze wzrostami, a dolar, funt i frank bez zmian

  Kursy walut: Euro ze wzrostami, a dolar, funt i frank bez zmian

  Notowania na rynku walutowym, a także giełdach akcji miały w minionych dniach dość chimeryczny przebieg. Pozytywne informacje dotyczące kondycji gospodarek były przyćmione rozwojem pandemii w Azji, a wczoraj - zapowiedzią podwyżki podatków od zysków kapitałowych w USA, co rzecz jasna nie przypadło do gustu Wall Street.
 • Prognozy walutowe. Złoty ma śmielej ruszyć w górę

  Prognozy walutowe. Złoty ma śmielej ruszyć w górę

  Złoty jest dużo mocniejszy niż pod koniec marca. Poprawie jego notowań - po tym jak był najsłabszy od 2009 r. wobec euro - towarzyszą jeszcze lepsze prognozy. Jeśli się sprawdzą to za kilka miesięcy za euro, dolara czy franka będziemy płacić kilkadziesiąt groszy mniej niż teraz.
 • Kursy walut. Euro przyspiesza wzrost, dolar z rekordowym skokiem

  Kursy walut. Euro przyspiesza wzrost, dolar z rekordowym skokiem

  Euro od tygodnia nieprzerwanie drożeje. Wspólna waluta jest wyceniania na 4,67 zł, najwięcej od 12 lat. To już druga taka czarna seria złotego w ostatnim miesiącu. Wyprzedaż nie ma jednak charakteru paniki, ale raczej ugruntowanej słabości.
 • Cyfrowe euro

  Cyfrowe euro

  70 proc. banków centralnych prowadzi prace nad cyfrowymi walutami.
 • Bułgaria. Rząd planuje wejście kraju do strefy euro w styczniu 2024 r.

  Bułgaria. Rząd planuje wejście kraju do strefy euro w styczniu 2024 r.

  Bułgarski rząd planuje wejście do strefy euro z dniem 1 stycznia 2024 r. - ogłoszono w opublikowanym przez resort finansów dokumencie ws. przygotowań kraju do członkostwa w unii walutowej. "Nie ma gwarancji, że tak się stanie" - uważa portal Mediapool.
 • Euro nie zdało egzaminu w czasie pandemii?

  Euro nie zdało egzaminu w czasie pandemii?

  Przedsiębiorczość polskich firm oraz własna waluta pozwoliły ochronić polską gospodarkę w czasie pandemii, euro nie zdało tego egzaminu - ocenił prezes GPW Marek Dietl.

Filmy - Euro (33)

 • Dolar czy euro, która waluta będzie słabnąć

  Euro wzmacnia się wobec dolara. Jednak dalsze, poważniejsze wzmocnienie będzie realne, gdy w USA będą obniżane stopy procentowe.
 • Niemcy i pieniądze / Meet the Germans

  Pieniądze to w Niemczech ważny temat. Ale jak o nich rozmawiać, by nie popełnić gafy? I dlaczego Niemcy zawsze noszą przy sobie gotówkę? Zobacz najnowszy odcinek z cyklu Meet the Germans.
 • Ile przed wakacjami zapłacimy za euro i dolara

  W maju złoty mocno tracił wobec głównych walut, a zwłaszcza wobec dolara i franka szwajcarskiego. W czerwcu polska waluta powinna się wzmocnić, co jest dobrą wiadomością dla wybierających się na zagraniczne wakacje.
 • Millenialsi boją się euro

  Największe obawy przed niekorzystnym wpływem dołączenia Polski do strefy euro przejawiają reprezentanci pokolenia Millenialsów, czyli tzw. generacji Y. Najbardziej pesymistyczna jest w tej kwestii grupa osób w wieku 25-36 lat, w której aż blisko 2/3 badanych (64,5%) odpowiedziało, że dołączenie do Eurolandu może źle odbić na polskim biznesie. W dodatku, tylko blisko co piąty respondent w tym wieku wskazał odpowiedź odwrotną (21%) – wykazało badanie przeprowadzone przez SW Research dla instytucji płatniczej AKCENTA.