euro

Artykuły - Euro (1857)

 • Prognozy walutowe. Złoty ma śmielej ruszyć w górę

  Prognozy walutowe. Złoty ma śmielej ruszyć w górę

  Złoty jest dużo mocniejszy niż pod koniec marca. Poprawie jego notowań - po tym jak był najsłabszy od 2009 r. wobec euro - towarzyszą jeszcze lepsze prognozy. Jeśli się sprawdzą to za kilka miesięcy za euro, dolara czy franka będziemy płacić kilkadziesiąt groszy mniej niż teraz.
 • Kursy walut. Euro przyspiesza wzrost, dolar z rekordowym skokiem

  Kursy walut. Euro przyspiesza wzrost, dolar z rekordowym skokiem

  Euro od tygodnia nieprzerwanie drożeje. Wspólna waluta jest wyceniania na 4,67 zł, najwięcej od 12 lat. To już druga taka czarna seria złotego w ostatnim miesiącu. Wyprzedaż nie ma jednak charakteru paniki, ale raczej ugruntowanej słabości.
 • Cyfrowe euro

  Cyfrowe euro

  70 proc. banków centralnych prowadzi prace nad cyfrowymi walutami.
 • Bułgaria. Rząd planuje wejście kraju do strefy euro w styczniu 2024 r.

  Bułgaria. Rząd planuje wejście kraju do strefy euro w styczniu 2024 r.

  Bułgarski rząd planuje wejście do strefy euro z dniem 1 stycznia 2024 r. - ogłoszono w opublikowanym przez resort finansów dokumencie ws. przygotowań kraju do członkostwa w unii walutowej. "Nie ma gwarancji, że tak się stanie" - uważa portal Mediapool.
 • Euro nie zdało egzaminu w czasie pandemii?

  Euro nie zdało egzaminu w czasie pandemii?

  Przedsiębiorczość polskich firm oraz własna waluta pozwoliły ochronić polską gospodarkę w czasie pandemii, euro nie zdało tego egzaminu - ocenił prezes GPW Marek Dietl.
 • Kursy walut: Ujemne stopy procentowe pogrążą nas w kłopotach

  Kursy walut: Ujemne stopy procentowe pogrążą nas w kłopotach

  Euro będzie coraz słabsze, osłabi się też polska waluta. Do tego prowadzi polityka ujemnych stóp procentowych. EBC straszy rynek dalszymi ich obniżkami.
 • Krajowy Plan Odbudowy. Konsultacje ruszą pod koniec lutego

  Krajowy Plan Odbudowy. Konsultacje ruszą pod koniec lutego

  Do 16 lutego potrwają konsultacje społeczne Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027. W ramach polityki spójności i Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji do Polski trafi 76 mld euro. Na koniec lutego wstępnie zaplanowano także konsultacje nad Krajowym Planem Odbudowy, czyli nawet 60 mld euro dla Polski w postaci dotacji i pożyczek z unijnego Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności.
 • Euro poniżej 4,5 zł. Czy NBP będzie interweniować na rynku?

  Euro poniżej 4,5 zł. Czy NBP będzie interweniować na rynku?

  We wtorek o 15:30 euro na rynku walutowym kosztowało 4,48 zł. - Są duże szanse, że NBP będzie interweniować słownie w celu osłabienia złotego - mówi Interii Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku Śląskiego. Wyklucza jednak kolejną obniżkę stóp procentowych, a szanse na interwencję na rynku walutowym przez dealerów NBP określa na ok. 40 proc.
 • Złoty czarnym koniem światowych instytucji finansowych

  Złoty czarnym koniem światowych instytucji finansowych

  W minionym roku złoty stracił na wartości w relacji do większości głównych walut świata. Bardzo mocno przyłożył się do tego Narodowy Bank Polski, który pod koniec grudnia interwencjami na rynku walutowym podbił o ok. 4 proc. kursy dolara, franka czy euro. Zdaniem głównych instytucji walutowych świata, złoty z nawiązką odrobi straty, a wręcz ma być najsilniejszą walutą 2021 r.
 • Kursy walut: Co dalej ze złotym?

  Kursy walut: Co dalej ze złotym?

  Jak powiedział główny ekonomista DM TMS Brokers Konrad Białas, poziom 4,50 za euro jest powyżej wartości fundamentalnej złotego, jednak w okresie okołoświątecznym może zabraknąć chętnych do kupowania polskiej waluty, biorąc pod uwagę ryzyko dalszych interwencji ze strony NBP

Filmy - Euro (33)

 • Dolar czy euro, która waluta będzie słabnąć

  Euro wzmacnia się wobec dolara. Jednak dalsze, poważniejsze wzmocnienie będzie realne, gdy w USA będą obniżane stopy procentowe.
 • Niemcy i pieniądze / Meet the Germans

  Pieniądze to w Niemczech ważny temat. Ale jak o nich rozmawiać, by nie popełnić gafy? I dlaczego Niemcy zawsze noszą przy sobie gotówkę? Zobacz najnowszy odcinek z cyklu Meet the Germans.
 • Ile przed wakacjami zapłacimy za euro i dolara

  W maju złoty mocno tracił wobec głównych walut, a zwłaszcza wobec dolara i franka szwajcarskiego. W czerwcu polska waluta powinna się wzmocnić, co jest dobrą wiadomością dla wybierających się na zagraniczne wakacje.
 • Millenialsi boją się euro

  Największe obawy przed niekorzystnym wpływem dołączenia Polski do strefy euro przejawiają reprezentanci pokolenia Millenialsów, czyli tzw. generacji Y. Najbardziej pesymistyczna jest w tej kwestii grupa osób w wieku 25-36 lat, w której aż blisko 2/3 badanych (64,5%) odpowiedziało, że dołączenie do Eurolandu może źle odbić na polskim biznesie. W dodatku, tylko blisko co piąty respondent w tym wieku wskazał odpowiedź odwrotną (21%) – wykazało badanie przeprowadzone przez SW Research dla instytucji płatniczej AKCENTA.