Eureko

Artykuły - Eureko (471)

 • NSA: Wydatki na umowę kończącą spór z Eureko są kosztem dla PZU

  NSA: Wydatki na umowę kończącą spór z Eureko są kosztem dla PZU

  PZU SA mogło wrzucić w koszty podatkowe wydatki związane z porozumieniem Skarbu Państwa z Eureko BV, w którym Polska odzyskała kontrolę nad największym ubezpieczycielem - orzekł w czwartek Naczelny Sąd Administracyjny.
 • Wąsaczowi grozi 10 lat więzienia za prywatyzację PZU

  Sąd Okręgowy w Warszawie, a nie rejonowy, osądzi b. ministra skarbu Emila Wąsacza za domniemane niedopełnienie obowiązków przy prywatyzacji PZU - zdecydował we wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie.
 • PZU okrętem flagowym polskiej gospodarki?

  Dziś na warszawskim parkiecie zadebiutowała Grupa PZU. Na otwarciu kurs akcji ubezpieczeniowego giganta wzrósł o 11,7 proc. do 349 zł. Na zamknięciu walor kosztował 360 zł po zwyżce o 15,2 proc. To jedna z największych ofert w tym roku na świecie i największa w historii GPW. Pierwsza oferta publiczna (IPO) kończy ponad 10-letni konflikt dwóch największych udziałowców: Skarbu Państwa i holenderskiego Eureko. Inwestorzy indywidualni, którzy zapisali się na maksymalną ilość akcji i sprzedali je na debiucie, zarobili po ok. 1000 zł.
 • Zapisy na akcje PZU przedłużone!

  Zapisy na akcje PZU przedłużone!

  Minister skarbu Aleksander Grad powiedział, że jego resort podjął decyzję o sprzedaży w ofercie publicznej PZU dodatkowo do 5 proc. akcji. Inwestorzy indywidualni mogą się zapisywać na akcje w środę do godz. 24 przez internet i do 20 w biurach maklerskich.
 • MSP sprzeda dodatkowe akcje PZU

  MSP sprzeda dodatkowe akcje PZU

  Ministerstwo Skarbu Państwa raczej sprzeda w ofercie PZU dodatkowe 5 proc. akcji - poinformował Aleksander Grad, minister skarbu państwa.
 • To może zaszkodzić debiutowi PZU

  To może zaszkodzić debiutowi PZU

  Bezprecedensowa seria 10 tygodni zwyżek na GPW potencjalnie może zaszkodzić debiutowi PZU. Naturalne w takiej sytuacji jest bowiem schłodzenie koniunktury. Historia pokazuje, że w przypadku dużych prywatyzacji, nastroje na rynku w okresie poprzedzającym debiut mogą go zepsuć.
 • PZU po 312,50 zł za akcję, czy warto?

  PZU po 312,50 zł za akcję, czy warto?

  Maksymalna cena akcji w transzy inwestorów indywidualnych i uprawnionych w ofercie PZU została ustalona na 312,5 zł - poinformował Maciej Wewiór, rzecznik MSP. - Pula akcji dla inwestorów indywidualnych i uprawnionych została zwiększona o 1,7 mln do 7,7 mln akcji - powiedział PAP Wewiór.
 • Megaemisja PZU ruszyła

  Megaemisja PZU ruszyła

  KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA w związku z ofertą publiczną akcji serii A oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A i B. Oferującym jest Dom Maklerski PKO BP - podała Komisja Nadzoru Finansów w komunikacie.
 • Sprzedadzą wiecej akcji PZU

  Sprzedadzą wiecej akcji PZU

  Eureko zadeklarowało, że sprzeda w ofercie publicznej PZU nie mniej niż 17 proc. akcji spółki, a Skarb Państwa nie wyklucza sprzedaży do 5 proc. swoich akcji. Prasa donosi o zwiększeniu potencjalnej puli do 30 proc. akcji.
 • Jaka wycena PZU?

  Jaka wycena PZU?

  Ostatnią oficjalną wycenę PZU podał w czerwcu 2007 r. główny ekonomista grupy Rafał Antczak. Jego szacunek wyniósł wówczas 50 mld zł (580 zł za akcję ). Analitycy zwracają jednak uwagę, że od tego czasu ceny akcji firm ubezpieczeniowych notowanych na europejskich giełdach spadły aż o 46 proc. ,do tego sytuacja na rynkach jest daleko nie pewna .