EUR/USD

Artykuły - EUR/USD (327)

 • Kursy walut: ​Czeka nas efekt gapowicza

  Kursy walut: ​Czeka nas efekt gapowicza

  Zagrożenia epidemiczne są ewidentnie bagatelizowane przez rynek w obliczu gigantycznej nadpłynności, która działa na niekorzyść dolara i wypycha kapitał na bardziej ryzykowne rynki w poszukiwaniu atrakcyjnych stóp zwrotu.
 • Kursy walut: Dolar ma za sobą najgorszy miesiąc od dekady

  Kursy walut: Dolar ma za sobą najgorszy miesiąc od dekady

  Dolar ma za sobą najgorszy miesiąc od dekady. Indeks dolarowy stracił ponad 4 proc. Wiele par walutowych ma za sobą bardzo silne aprecjacje, wiele trendów wyczerpało przestrzeń, wiele wygląda na "zmęczone."
 • Kursy walut: Trump podtapia dolara

  Kursy walut: Trump podtapia dolara

  ​Czwartek przyniósł sporą rynkową zmienność, wiele publikacji i wydarzeń. Jeden trend jednak dominuje - osłabienie dolara. Wczoraj swoją cegiełkę dołożył Donald Trump, dziś zaś dane z Francji. Kurs EUR/USD jest coraz bliżej poziomu 1,20.
 • Wszyscy spoglądają na dolara

  Wszyscy spoglądają na dolara

  ​Wraca słabość dolara, który zmierza do zanotowania najgorszego miesiąca od dekady. W coraz mniejszym stopniu uwidacznia się znaczenie USD jako bezpiecznej przystani, a coraz bardziej waluta cierpi przez obawy inwestorów o wyhamowanie ożywienia w USA z powodu wirusa i opóźnień w pracach nad pakietem fiskalnym. Dochodzi jeszcze Trump, który stara się odwrócić uwagę od złych sygnałów z gospodarki.
 • Dolar czy euro - która waluta będzie słabnąć?

  Dolar czy euro - która waluta będzie słabnąć?

  Euro wzmacnia się wobec dolara. Jednak dalsze poważniejsze wzmocnienie będzie realne, gdy w USA będą obniżane stopy procentowe.
 • Dolar najdroższy od sierpnia. Złoty może tracić

  Dolar najdroższy od sierpnia. Złoty może tracić

  Euro dosłownie zostało przygniecione problemami. Brak porozumienia w sprawie brexitu, spór o włoski plan budżetowy pomiędzy Brukselą a Rzymem oraz rozczarowujące indeksy PMI to czynniki, które nie pomagają wspólnej walucie i w efekcie kurs EUR/USD trzyma się blisko dolnej granicy 1,14. Sytuacja ta ma wpływ również na złotego, który traci zarówno względem dolara, jak i euro - mówi Katarzyna Orawczak, analityk rynku walutowego Ekantor.pl.
 • Dolar najtańszy od trzech lat, w niespełna tydzień stracił 12 groszy

  Dolar najtańszy od trzech lat, w niespełna tydzień stracił 12 groszy

  W poniedziałek rano dolar kosztował najmniej od trzech lat, spadł nawet poniżej granicy 3,40 zł. Czy najbliższe miesiące przyniosą kolejne spadki wartości amerykańskiej waluty - pisze Bartosz Grejner, analityk Cinkciarz.pl.
 • Czwartek czeka na piątek

  Okolice 1,1155-60 na wykresie EUR/USD można uznać za poziom wsparcia. Był on testowany 28 sierpnia. Później notowania na kilka dni przeniosły się w wyższe rejony, a teraz znów są bardziej po stronie dolara, choć poniżej 1,12 jeszcze nie zeszliśmy.
 • Wszystkie waluty mają swoje grzechy

  Kolejny tydzień nie przynosi rozstrzygnięcia na rynku EUR/USD, gdzie w przedziale 1,05-1,10 każdy poziom jest możliwy, a do przebić wsparć/oporów dochodzi w chaotycznych warunkach. Bazą dla niezdecydowanego rynku są bagaże problemów, jakie za sobą niosą i euro i dolar.
 • Nietrwałe umocnienie dolara

  Konsensus osiągnięty w piątkowy wieczór pomiędzy greckim rządem a przedstawicielami międzynarodowych instytucji na dłużej rozwiąże, a właściwie zepchnie na dalszy plan problemy tego kraju. Zgodnie z naszymi przewidywaniami doszło do odreagowania w notowaniach EUR/USD, ale kurs nie wybił górnego zakresu przedziału wahań (1,1440). Odbicie postrzegane będzie zapewne jako dobra szansa do odnowienia krótkich pozycji o średnioterminowym charakterze.