EUR/USD

Artykuły - EUR/USD (330)

 • Czy amerykański dolar będzie się nadal osłabiać?

  Czy amerykański dolar będzie się nadal osłabiać?

  Zdaniem analityków Goldman Sachs trend słabnącego dolara powinien się utrzymać, nawet jeśli Fed będzie luzować politykę pieniężną.
 • Kursy walut: Uwaga na taniego dolara!

  Kursy walut: Uwaga na taniego dolara!

  Przy wyciszeniu obaw o kolejny lockdown w USA (pytanie: na jak długo?), rynki powróciły do ogrywania pozytywnych motywów związanych z pracami nad szczepionkami na COVID-19 i dalszym redukowaniem premii za ryzyko wyborcze. Szersze ujęcie pozostaje optymistyczne, ale kluczem jest fluktuacja krótkoterminowych czynników.
 • Kursy walut: Czy EBC osłabi euro?

  Kursy walut: Czy EBC osłabi euro?

  ​Przed nami najbardziej wyczekiwane wydarzenie tego tygodnia. W dwa tygodnie po głośnym wystąpieniu szefa Fed w Jackson Hole EBC będzie miał szansę odpowiedzieć na zmiany w polityce pieniężnej USA. Na decyzję czeka para EUR/USD, ale także złoty.
 • Kursy walut: ​Czeka nas efekt gapowicza

  Kursy walut: ​Czeka nas efekt gapowicza

  Zagrożenia epidemiczne są ewidentnie bagatelizowane przez rynek w obliczu gigantycznej nadpłynności, która działa na niekorzyść dolara i wypycha kapitał na bardziej ryzykowne rynki w poszukiwaniu atrakcyjnych stóp zwrotu.
 • Kursy walut: Dolar ma za sobą najgorszy miesiąc od dekady

  Kursy walut: Dolar ma za sobą najgorszy miesiąc od dekady

  Dolar ma za sobą najgorszy miesiąc od dekady. Indeks dolarowy stracił ponad 4 proc. Wiele par walutowych ma za sobą bardzo silne aprecjacje, wiele trendów wyczerpało przestrzeń, wiele wygląda na "zmęczone."
 • Kursy walut: Trump podtapia dolara

  Kursy walut: Trump podtapia dolara

  ​Czwartek przyniósł sporą rynkową zmienność, wiele publikacji i wydarzeń. Jeden trend jednak dominuje - osłabienie dolara. Wczoraj swoją cegiełkę dołożył Donald Trump, dziś zaś dane z Francji. Kurs EUR/USD jest coraz bliżej poziomu 1,20.
 • Wszyscy spoglądają na dolara

  Wszyscy spoglądają na dolara

  ​Wraca słabość dolara, który zmierza do zanotowania najgorszego miesiąca od dekady. W coraz mniejszym stopniu uwidacznia się znaczenie USD jako bezpiecznej przystani, a coraz bardziej waluta cierpi przez obawy inwestorów o wyhamowanie ożywienia w USA z powodu wirusa i opóźnień w pracach nad pakietem fiskalnym. Dochodzi jeszcze Trump, który stara się odwrócić uwagę od złych sygnałów z gospodarki.
 • Dolar czy euro - która waluta będzie słabnąć?

  Dolar czy euro - która waluta będzie słabnąć?

  Euro wzmacnia się wobec dolara. Jednak dalsze poważniejsze wzmocnienie będzie realne, gdy w USA będą obniżane stopy procentowe.
 • Dolar najdroższy od sierpnia. Złoty może tracić

  Dolar najdroższy od sierpnia. Złoty może tracić

  Euro dosłownie zostało przygniecione problemami. Brak porozumienia w sprawie brexitu, spór o włoski plan budżetowy pomiędzy Brukselą a Rzymem oraz rozczarowujące indeksy PMI to czynniki, które nie pomagają wspólnej walucie i w efekcie kurs EUR/USD trzyma się blisko dolnej granicy 1,14. Sytuacja ta ma wpływ również na złotego, który traci zarówno względem dolara, jak i euro - mówi Katarzyna Orawczak, analityk rynku walutowego Ekantor.pl.
 • Dolar najtańszy od trzech lat, w niespełna tydzień stracił 12 groszy

  Dolar najtańszy od trzech lat, w niespełna tydzień stracił 12 groszy

  W poniedziałek rano dolar kosztował najmniej od trzech lat, spadł nawet poniżej granicy 3,40 zł. Czy najbliższe miesiące przyniosą kolejne spadki wartości amerykańskiej waluty - pisze Bartosz Grejner, analityk Cinkciarz.pl.