EUR/PLN

Artykuły - EUR/PLN (289)

 • Stopy procentowe w Polsce. Podwyżki stóp na przełomie roku - Borys z PFR

  Stopy procentowe w Polsce. Podwyżki stóp na przełomie roku - Borys z PFR

  Po wejściu gospodarki na szybkie tempo wzrostu należy powrócić do normalizacji polityki pieniężnej, w tym do podwyżek stóp na przełomie roku - powiedział w Tok FM prezes PFR Paweł Borys.
 • Kursy walut: Złoty może nas zaskoczyć?

  Kursy walut: Złoty może nas zaskoczyć?

  W krótkim terminie osłabienie dolara i zmiana retoryki Rady Polityki Pieniężnej na mniej gołębią powinny wpływać na umocnienie złotego. Zwłaszcza w połączeniu z ostatnimi danymi, pokazującymi poprawę sytuacji w gospodarce - powiedziała PAP główna ekonomistka Alior Banku Agata Filipowicz-Rybicka.
 • Waluty: Złoty może zejść poniżej 4,50 za euro

  Waluty: Złoty może zejść poniżej 4,50 za euro

  ​W krótkim terminie EUR/PLN może zejść poniżej 4,50 i zanotować najniższe poziomy od trzech miesięcy - oceniają ekonomiści.
 • Kursy walut: Dane o inflacji wzmocniły złotego

  Kursy walut: Dane o inflacji wzmocniły złotego

  Kurs złotego w mijającym tygodniu wzmocnił się pod wpływem doniesień o rosnącej inflacji na świecie i w naszym regionie oraz obaw o możliwe podwyżki stóp procentowych - powiedział PAP Arkadiusz Trzciołek, strateg rynku walutowego PKO BP.
 • Czy złotego czeka cios?

  Czy złotego czeka cios?

  Apetyt na ryzyko jeszcze przed weekendem odzyskał kontrolę nad rynkami z pomocą lepszych od oczekiwań odczytów PMI. Strategia reflacyjna wzmacnia się w tandemie z rosnącymi cenami surowców. Waluty surowcowe (głównie AUD) są tu zwycięzcami; słabnie USD.
 • Kursy walut: Słabość złotego zauważona

  Kursy walut: Słabość złotego zauważona

  Słabość złotego została zauważona nie tylko przez analityków z naszego rynku, ale również globalnie. Złoty w stosunku do euro nie był tak tani od 12 lat, czyli od momentu ostatniego kryzysu finansowego. Patrząc na zachowanie naszej waluty można oczekiwać dalszej słabości, choć oczywiście z drugiej strony perspektywy na dalszą część roku oraz kolejne lata nie wydają się być wcale najgorsze. Niemniej ostatnie trendy związane z mocnym dolarem powodują, że istnieje bardzo duże ryzyko, że za jednego dolara będzie nam niedługo dane płacić ponad 4 złote.
 • Kursy walut: Złoty najsłabszy wobec euro od 12 lat

  Kursy walut: Złoty najsłabszy wobec euro od 12 lat

  Polska waluta bije rekordy słabości. Głównym czynnikiem osłabienia jest utrzymujące się gołębie nastawienie polskiego banku centralnego w czasie, gdy inne banki centralne regionu i innych rynków wschodzących zmieniają lub przygotowują się do zmiany polityki na bardziej jastrzębią - powiedział w piątek PAP ekonomista BNP Paribas Wojciech Stępień.
 • Analitycy: W tym tygodniu złoty najsłabszą walutą świata

  Analitycy: W tym tygodniu złoty najsłabszą walutą świata

  W środę za euro trzeba płacić już prawie 4,63 zł. Drożeje także dolar (do 3,87 zł) i frank szwajcarski (do 4,18 zł). Na horyzoncie nie widać na razie czynników, które wspierałyby polską walutę. Jest ona w tym tygodniu najsłabsza na świecie - wskazują analitycy.
 • Mocny sygnał płynie z EBC

  Mocny sygnał płynie z EBC

  Rada Prezesów EBC pozostawiła podstawowe stopy procentowe bez zmian - podano w komunikacie po posiedzeniu. EBC będzie podtrzymywać skup aktywów PEPP i bierze pod uwagę kolejną rekalibrację programu, jeśli uzna to za konieczne.
 • Kursy walut: Dolar odbija się na czeskiej koronie, węgierskim forincie i złotym

  Kursy walut: Dolar odbija się na czeskiej koronie, węgierskim forincie i złotym

  ​​W najbliższym czasie kurs EUR/PLN prawdopodobnie pozostanie w przedziale 4,58-4,60, a rentowności 10-letnich SPW w okolicy 1,60 proc. - oceniła w rozmowie z PAP Biznes główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek.

Filmy - EUR/PLN (1)

 • Co się dzieje z kursem złotego wobec franka i euro

  Kurs złotego ostatnio poruszał się niespokojnie. To ile będziemy płacić za franka, zależeć będzie od wojen handlowych. Kurs wobec euro będzie raczej uzależniony od danych z polskiej gospodarki, zwłaszcza że pojawiły się komentarze o możliwej obniżce stóp procentowych.