EUR/PLN

Artykuły - EUR/PLN (262)

 • Kursy walut: ​Czeka nas efekt gapowicza

  Kursy walut: ​Czeka nas efekt gapowicza

  Zagrożenia epidemiczne są ewidentnie bagatelizowane przez rynek w obliczu gigantycznej nadpłynności, która działa na niekorzyść dolara i wypycha kapitał na bardziej ryzykowne rynki w poszukiwaniu atrakcyjnych stóp zwrotu.
 • ​Wyprzedaż dolara trwa w najlepsze

  ​Wyprzedaż dolara trwa w najlepsze

  Amerykańska waluta próbowała łapać oddech, ale uderzyły w nią kiepskie dane, podczas gdy mocniejsze dane z Europy ciągną w górę notowania euro. Dziś uwaga skupiona będzie na danych o zasiłkach, cały czas czekamy też na porozumienie ws. pakietu fiskalnego w USA.
 • Kursy walut: Analitycy Credit Agricol stawiają na złotego

  Kursy walut: Analitycy Credit Agricol stawiają na złotego

  Zdaniem analityków Credit Agriciole stopniowe ożywienie gospodarcze w Polsce i na świecie wspierane przez luźną politykę fiskalną i pieniężną oraz oczekiwany zwiększony napływ środków unijnych powinien sprzyjać wzrostowi złotego.
 • Kursy walut: Dobry tydzień dla złotego

  Kursy walut: Dobry tydzień dla złotego

  Złoty po umocnieniu się w tym tygodniu o ok. 1,6 proc., zdaniem analityków może się stabilizować w okolicy 4,40 do euro. Złoty może w najbliższym czasie testować poziomi 4,38, korzystając z siły trendu spadkowego, w jakim się znalazła - oceniają ekonomiści. Ich zdaniem, na polskim rynku długu dominować będą czynniki globalne.
 • Kursy walut: Ile zapłacimy za euro?

  Kursy walut: Ile zapłacimy za euro?

  W najbliższym czasie kurs EUR/PLN pozostanie w przedziale 4,40-4,50 - ocenił ekonomista BNP Paribas Wojciech Stępień.
 • Kursy walut: Ile zapłacimy za euro?

  Kursy walut: Ile zapłacimy za euro?

  Ekonomiści oceniają, że w najbliższym czasie kurs EUR/PLN będzie pozostawać w przedziale 4,40-4,50.
 • EUR/PLN najniżej od końca marca

  EUR/PLN najniżej od końca marca

  Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN, pomimo cofnięcia się kursu eurodolara.
 • EUR/PLN

  Sprawdź online notowanie pary walutowej EURO/ZŁOTY:
 • Drogi dolar, drogi frank. 4 zł jeszcze w tym roku?

  Drogi dolar, drogi frank. 4 zł jeszcze w tym roku?

  Od początku roku szwajcarska waluta zdrożała o ponad 20, a amerykańska ok. 30 gr. Słabnąca koniunktura w strefie euro połączona z turbulencjami rynkowymi oraz pogarszającymi się perspektywami wzrostu PKB dla Polski mogą spowodować, że zarówno za dolara, jak i za franka pod koniec roku będziemy płacić nawet 4 zł - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Dolar najdroższy od sierpnia. Złoty może tracić

  Dolar najdroższy od sierpnia. Złoty może tracić

  Euro dosłownie zostało przygniecione problemami. Brak porozumienia w sprawie brexitu, spór o włoski plan budżetowy pomiędzy Brukselą a Rzymem oraz rozczarowujące indeksy PMI to czynniki, które nie pomagają wspólnej walucie i w efekcie kurs EUR/USD trzyma się blisko dolnej granicy 1,14. Sytuacja ta ma wpływ również na złotego, który traci zarówno względem dolara, jak i euro - mówi Katarzyna Orawczak, analityk rynku walutowego Ekantor.pl.

Filmy - EUR/PLN (1)

 • Co się dzieje z kursem złotego wobec franka i euro

  Kurs złotego ostatnio poruszał się niespokojnie. To ile będziemy płacić za franka, zależeć będzie od wojen handlowych. Kurs wobec euro będzie raczej uzależniony od danych z polskiej gospodarki, zwłaszcza że pojawiły się komentarze o możliwej obniżce stóp procentowych.