eukaliptus

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Eukaliptus (Film (2001) Reż.Marcin Krzyształowicz) ,

Artykuły - Eukaliptus (6)

 • Eukaliptusy rosną na złożach złota - nowe dowody

  Eukaliptusy rosną na złożach złota - nowe dowody

  ​Naukowcy odkryli, że złoto z liści eukaliptusów pochodzi ze złóż pobranych głęboko z korzeni. Drzewa te są zatem swoistymi detektorami złóż złota.
 • Agent Smith w "Eukaliptusie"

  Agent Smith w "Eukaliptusie"

  Hugo Weaving, pamiętny agent Smith z "Matrixa" i lord Elrond z kinowej trylogii "Władca Pierścieni", wystąpi w obrazie "Eucalyptus", który dla studia Fox Searchlight przygotowuje reżyserka i scenarzystka Jocelyn Moorhouse ("Bezwarunkowa miłość"). Produkcja filmu rozpocznie się w lutym tego roku.
 • "Eukaliptus" bez Rusha?

  "Eukaliptus" bez Rusha?

  Geoffrey Rush (Zatrute pióro, "Blask", "Zakochany Szekspir") prawdopodobnie będzie musiał zrezygnować z roli w filmie "Eucalyptus". Aktor miał wystąpić u boku Russella Crowe'a i Nicole Kidman, ale nie pozwolą mu na to wcześniejsze zobowiązania zawodowe.
 • Kidman w "Eukaliptusie"

  Kidman w "Eukaliptusie"

  Nicole Kidman ("Dogville") dołączy do obsady filmu "Eucalyptus", którego akcja rozgrywa się w australijskiej Nowej Południowej Walii. Aktorka wystąpi u boku Russella Crowe'a ("Piękny umysł") i Geoffrey'a Rusha ("Zatrute pióro"), którzy już wcześniej podpisali kontrakt na udział w produkcji.
 • Russell Crowe i eukaliptusy

  Russell Crowe i eukaliptusy

  Russell Crowe ("Pan i władca: Na krańcu świata") prowadzi negocjacje w sprawie występu w filmie "Eucalyptus", który dla studia Fox Searchlight przygotowuje reżyserka i scenarzystka Jocelyn Moorhouse ("Skrawki życia", "Bezwarunkowa miłość"). Obraz będzie adaptacją powieści autorstwa Murray'a Baila.
 • Gdynia 2001: Kolejne debiuty

  Gdynia 2001: Kolejne debiuty

  W trzecim dniu trwania XXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w konkursie zaprezentowano kolejne debiuty. Tym razem widzowie obejrzeli trzy filmy: "Na swoje podobieństwo" Grega Zglińskiego, "Eukaliptus" Marcina Krzyształowicza, "Jutro będzie niebo" Jarosława Marszewskiego. Po pokazach z dziennikarzami spotkali się debiutujący twórcy.

Filmy - Eukaliptus (1)

 • Twierdzą, że liście eukaliptusa pomagają przy COVID-19

  Managua, Nikaragua. Eukaliptus na koronawirusa? Nikaraguańczycy wierzą, że liście rośliny mogą pomagać przy COVID-19. Według nich, napary łagodzą objawy choroby. Drzewa mieszczące się przy ruchliwych ulicach zyskały nagle na znaczeniu. Liście są zrywane, a następnie sprzedawane przejeżdżającym chętnym za ok. 1,5 dolara za „wiązankę”, zależnie od rozmiaru. Nie ma oficjalnego potwierdzenia takiego działania rośliny. Wiadomo jednak, że produkty z eukaliptusa pomagają przy chorobach układu oddechowego. (RUPTLY/x-news)