Film - Eugeniusz Bodo

Artykuły - Eugeniusz Bodo (20)

 • Najciekawsze pupile celebrytów. Zwierzęta, w których zakochują się gwiazdy

  Najciekawsze pupile celebrytów. Zwierzęta, w których zakochują się gwiazdy

  Eugeniusz Bodo zabierał swojego ogromnego doga do warszawskich kawiarni. Mike Tyson miał kilka tygrysów, potem zaczął hodować gołębie. Z kolei George Clooney przez 18 lat opiekował się świnką wietnamską. Które zwierzęta zdobywają serca gwiazd?
 • Nowojorska przygoda Eugeniusza Bodo

  Nowojorska przygoda Eugeniusza Bodo

  Podczas zdjęć do filmu "Amerykańska awantura" (1936) Eugeniusz Bodo odwiedził Nowy Jork. Historia, jaka mu się tam przytrafiła, jest być może ciekawsza od fabuły produkcji, w której występował.
 • Eugeniusz Bodo patronem ulicy w Białymstoku?

  Eugeniusz Bodo patronem ulicy w Białymstoku?

  Grupa białostockich radnych chce, by jednej z ulic w mieście nadać imię przedwojennego aktora Eugeniusza Bodo. Łączyłaby się z ulicą, której ma patronować, związana z Białymstokiem, aktorka Nora Ney.
 • Stanisław Janicki: Co się stało z Bodo?

  Stanisław Janicki: Co się stało z Bodo?

  Stanisław Janicki, felietonista "Tele Tygodnia", znany historyk kina, opowiada o życiu i śmierci Eugeniusza Bodo. Przyznaje też, że trafił na materiały archiwalne, które dramat aktora stawiają w nowym świetle.
 • Kłopotliwe adoratorki Eugeniusza Bodo

  Kłopotliwe adoratorki Eugeniusza Bodo

  Wielka sława ma swoje cienie - jak mało kto, wiedział o tym Eugeniusz Bodo. Adorujące go fanki w klatce kamienicy, gdzie mieszkał, pisały na ścianach wyznania miłosne. Przez ich "twórczość" aktorowi groziła eksmisja.
 • Przebrany i rozebrany Eugeniusz Bodo

  Przebrany i rozebrany Eugeniusz Bodo

  W polskim kinie przedwojennym było niewiele erotyzmu. Sztywne ramy obyczajowe kilkukrotnie przełamał Eugeniusz Bodo. Był pierwszym aktorem, który pokazał na ekranie nagi tors, odważył się też wystąpić w przebraniu kobiety. To on wyśpiewał: "Sex appeal, to nasza broń kobieca".
 • Egzotyczna piękność w życiu Bodo

  Egzotyczna piękność w życiu Bodo

  Eugeniusz Bodo miał opinię kobieciarza. Największym echem odbił się jego związek z tahitańską aktorką Reri. Dla niego przerwała swoją kwitnącą karierę w Hollywood i zamieszkała w Polsce. W serialu o życiu Bodo w rolę Reri wcieliła się Patricia Kazadi.
 • Eugeniusz Bodo miał swoją kawiarnię

  Eugeniusz Bodo miał swoją kawiarnię

  ​Gwiazdor międzywojennej Polski, Eugeniusz Bodo, najlepiej czuł się przed kamerą i na deskach teatralnych, ale miał też epizod jako restaurator. Tuż przed wojną, w 1939 roku, otworzył w Warszawie kawiarnię pod szyldem Cafe Bodo.
 • Nietypowe pasje Eugeniusza Bodo

  Nietypowe pasje Eugeniusza Bodo

  ​Był amatorem mazurków wielkanocnych, w wolnym czasie wyszywał makatki, jego największą pasją było kolekcjonowanie znaczków. O kim mowa? O Eugeniuszu Bodo, przedwojennej gwieździe kina i kabaretu, którego życie przybliża nowy serial TVP.
 • Eugeniusz Bodo: Cudowne życie, okrutna śmierć

  Eugeniusz Bodo: Cudowne życie, okrutna śmierć

  Był najbardziej popularnym i uwielbianym polskim aktorem dwudziestolecia międzywojennego. W jednej ze swoich piosenek śpiewał: "Co dziś użyję, to wiem, że mam. Co dziś wypiję, to wiem, że sam. Na razie brać, brać, co się da. Za parę lat, kto wie, co spotka jeszcze mnie...". Niestety, te słowa okazały się dla Eugeniusza Bodo prorocze - legendarnego aktora wspomina Stanisław Janicki. 7 października 2015 roku mijają 72 lata od śmierci aktora w radzieckim łagrze.

Filmy - Eugeniusz Bodo (2)