etyka

Artykuły - Etyka (31)

 • Ekonomia szczęścia

  Ekonomia szczęścia

  Oscar Wilde napisał kiedyś, że "istnieje tylko jedna grupa ludzi, którzy myślą o pieniądzach więcej niż bogaci, a mianowicie biedni".
 • Konferencja: O biznesie po katolicku

  Konferencja: O biznesie po katolicku

  Jak prowadzić firmę, być wiernym własnemu sumieniu i nie zbankrutować, zastanawiają się uczestnicy cyklu kilkunastu ogólnopolskich konferencji pod tytułem "Katolicka rewolucja w biznesie".
 • "Gazeta Wyborcza": Możesz mieć i etykę i religię

  Wbrew powszechnemu przekonaniu uczniowie mogą uczyć się i religii i etyki. Tymczasem wielu dyrektorom szkół wygodniej nie informować o tym rodziców - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
 • "Rzeczpospolita": Lekcje etyki przez Internet

  Ministerstwo Edukacji postanowiło rozwiązać problem z nauczaniem etyki w szkołach. We wrześniu 2015 r. lekcje tego przedmiotu mogą się pojawić w zupełnie nowej odsłonie, przez Internet - informuje "Rzeczpospolita".
 • Episkopat: Zajęcia z etyki nie są przygotowaniem do sakramentów

  Episkopat: Zajęcia z etyki nie są przygotowaniem do sakramentów

  Dzieci, które chodzą w szkole na zajęcia z etyki nie spełniają w żadnym zakresie wymogu przygotowania do sakramentów świętych i ich przyjęcia - głosi komunikat Komisji Wychowania Katolickiego KEP przesłany w czwartek PAP.
 • ​Dylematy etyczne - cena człowieczeństwa

  ​Dylematy etyczne - cena człowieczeństwa

  Być może nie ma przeżycia bardziej zasługującego na miano "ludzkiego", w całej doniosłości tego określenia, niż konieczność rozwiązania dylematu etycznego. Towarzyszące takim sytuacjom przeżycia to cena, jaką płacimy za zdolność do refleksji nad własnymi decyzjami.
 • Testerki wierności - prowokują czy wykrywają zdradę?

  Testerki wierności - prowokują czy wykrywają zdradę?

  Pojawił się nowy zawód! Testerka wierności to osoba, dzięki której nasza kobieta może sprawdzić, czy nie mamy czasem ochoty na "skok w bok". Kwestia etyki takiego postępowania, to już inna kwestia. Pewne jest jedno: zatrudnienie testerki świadczy o tym, że w związku źle się dzieje.
 • Oświadczenie Rady Etyki Mediów

  Oświadczenie Rady Etyki Mediów

  Za pośrednictwem Rzecznika Praw Dziecka do Rady Etyki Mediów dotarła skarga na stronę internetową "Super Expresu". Dotyczy ona zdjęcia leżącej w otwartej trumnie zamordowanej kobiety i stojącego obok skutego sprawcy zbrodni, jej męża.
 • Etyka przez internet? Możliwe

  Lekcje etyki prowadzi tylko co dwudziesta szkoła. W mniejszych placówkach jest problem z zebraniem co najmniej 7 uczniów, by zorganizować takie zajęcia. Dlatego powstaje rozporządzenie wprowadzające lekcje etyki online - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Prawda to luksus. Bez kłamstwa nie ma biznesu

  Prawda to luksus. Bez kłamstwa nie ma biznesu

  Gdy ktoś twierdzi, że w interesach można kierować się wyłącznie prawdą, to albo właśnie skłamał, albo nie nadaje się na przedsiębiorcę. Przedstawiamy garść przewrotnych uzasadnień biznesowych kłamstw i kłamstewek

Filmy - Etyka (1)

 • Etyka i naukowcy

  Niektórzy naukowcy mogą posunąć się za daleko - mówi nam prof. Ryszard Tadeusiewicz.