etiuda

Artykuły - Etiuda (35)

 • Polska etiuda triumfuje we Francji

  Polska etiuda triumfuje we Francji

  Etiuda dokumentalna "Smolarze" w reżyserii studenta łódzkiej szkoły filmowej Piotra Złotorowicza zdobyła Grand Prix na festiwalu "Filmer le Travail" w Poitiers we Francji - poinformowała Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi.
 • Etiuda&Anima: Znamy laureatów!

  Etiuda&Anima: Znamy laureatów!

  W czwartek, 3 grudnia, w krakowskim kinie Kijów.Centrum odbędzie się uroczyste zakończenie 16. MFF Etiuda&Anima. Już teraz podajemy laureatów Złotego Dinozaura i Jabberwocky'ego.
 • Rusza festiwal Etiuda&Anima

  Rusza festiwal Etiuda&Anima

  W piątek, 27 listopada, w krakowskim kinie Uciecha rusza 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima. Po raz kolejny można będzie ocenić konkursowe etiudy studenckie i krótkie animacje, a także zobaczyć przegląd już uznanych produkcji z całego świata. Dla spragnionych praktycznej strony filmu wyjątkową okazją będą warsztaty realizatorskie oraz pokazy animacji na żywo.
 • Etiuda&Anima: Na początek "Las"

  Etiuda&Anima: Na początek "Las"

  Marcel Łoziński i Jacek Bławut otrzymają nagrodę specjalną - Złotego Dinozaura na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima, który 27 listopada rozpocznie się w Krakowie. Imprezę zainauguruje pokaz filmu "Las" Piotra Dumały.
 • Ich troje czyli młoda Polska

  Ich troje czyli młoda Polska

  "Demakijaż", Polska 2009, Film Polski, 110', premiera kinowa 13 listopada 2009 roku.
 • Przegląd najlepszych animacji

  Przegląd najlepszych animacji

  W dniach 14-17 lipca w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja Krakow Summer Animation Days - plenerowego przeglądu najlepszych animacji ostatnich lat.
 • Ostatnie podrygi martwej... Etiudy

  Ostatnie podrygi martwej... Etiudy

  W sobotę o 18.15 odleci z warszawskiej Etiudy ostatni samolot - rejs taniej linii Wizz Air do Brukseli. Zaraz potem terminal Etiuda, która w latach 1979-92 był główną halą przylotów na Okęciu, a w ostatnich pięciu latach terminalem tanich linii lotniczych, przejdzie do historii.
 • Wystartowała "Etiuda&Anima"

  Wystartowała "Etiuda&Anima"

  W piątek, 14 listopada, w Krakowie ruszył 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda&Anima". Ulicami Starego Miasta przeszedł barwny pochód, który uczcił 60 lat polskiej animacji. W czasie wieczornej gali nagroda "Specjalnego Złotego Dinozaura" powędrowała do Mohsena Makhmalbafa, który jest też przewodniczącym jury konkursu Etiudy.
 • Święto animacji w Krakowie

  Święto animacji w Krakowie

  Ponad 500 filmów animowanych oraz etiud dokumentalnych i fabularnych z całego świata będzie można zobaczyć podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima, który w piątek rozpocznie się w Krakowie - poinformowali w środę organizatorzy na konferencji prasowej.