wydarzenia - Etiopia

Artykuły - Etiopia (18)

 • Etiopia: Zmarł premier Meles Zenawi

  Etiopia: Zmarł premier Meles Zenawi

  Premier Etiopii Meles Zenawi zmarł z powodu nagłej infekcji - podała we wtorek państwowa telewizja etiopska. Szef rządu miał 57 lat. Jego zgon nastąpił w zagranicznym szpitalu, gdzie przebywał na leczeniu. W latach 1991-95 Meles był prezydentem Etiopii.
 • Etiopia: Nieznani sprawcy ostrzelali autobus. 19 ofiar

  Dziewiętnaście osób zginęło i osiem zostało rannych w wyniku ostrzelania przez nieznanych sprawców autobusu w południowo-zachodniej Etiopii - podały władze stanu Gambela, gdzie doszło do ataku.
 • Atak na turystów w Etiopii - zginęło 5 Europejczyków

  W ataku na północnym wschodzie Etiopii nieznani napastnicy zabili pięciu zagranicznych turystów i porwali cztery osoby. Zabici to dwaj Niemcy, dwaj Węgrzy oraz Austriak - podał w środę rzecznik etiopskiego rządu Bereket Simon.
 • Etiopia: Napad na zagranicznych turystów. Są zabici

  Etiopia: Napad na zagranicznych turystów. Są zabici

  Niemieckie MSZ poinformowało we wtorek wieczorem o powołaniu sztabu kryzysowego w związku z doniesieniami o zabiciu kilku niemieckich turystów w Etiopii.
 • Ambasador Słowacji zatrzymany w Etiopii. Pomogli Polacy

  Policja w Etiopii zatrzymała ambasadora Słowacji Milana Dubczeka; na wolność pomogła mu wrócić polska dyplomacja oraz służby UE - poinformowały media w Bratysławie.
 • USA: Dementi ws. samolotów bezzałogowych w Etiopii

  Biały Dom zdementował w piątek doniesienia prasowe, że amerykańskie samoloty bezzałogowe stacjonują na terytorium Etiopii, dokonując stamtąd ataków w ramach kampanii antyterrorystycznej w Afryce Wschodniej.
 • Etiopia: Wybory parlamentarne

  O godz.6 nad ranem w niedzielę (5.00 czasu polskiego) w niedzielę rozpoczęły się w Etiopii wybory do parlamentu, w których - według sondaży - zdecydowanym faworytem jest rządzący Etiopski Ludowy Front Rewolucyjno-Demokratyczny (EPRDF), ktorego przywódcą jest obecny premier Meles Zenawi.
 • Etiopia apeluje o żywność dla 6 mln ludzi

  Etiopia apeluje o żywność dla 6 mln ludzi

  Etiopia zaapelowała o 160 tys. ton natychmiastowej pomocy żywnościowej. Zdaniem Addis Abeby, głód grozi tam 6 milionom ludzi.
 • Etiopia: Kara śmierci dla krwawego dyktatora

  Etiopia: Kara śmierci dla krwawego dyktatora

  Etiopski sąd skazał zaocznie na karę śmierci byłego marksistowskiego przywódcę państwa Mengistu Hajle Mariama i siedemnastu jego współpracowników za zbrodnie ludobójstwa dokonane w trakcie 17- letnich dyktatorskich rządów.
 • Etiopia; Przygotowania do nowego milenium

  Etiopia przygotowuje się do powitania nowego tysiąclecia, które rozpocznie się w nocy z 11 na 12 września, kraj wkroczy bowiem w 2000 rok zgodnie z obowiązującym tam kalendarzem koptyjskim.