InteriaTV - Etiopia

Filmy - Etiopia (4)

 • Susza zabrała im wszystko. Zwierzęta padały jedno po drugim

  Takiej suszy nie było w Etiopii od ponad 30 lat. Nomadowie, z leżącej na wschodzie kraju prowincji Siti, stracili niemal wszystko. Mohamed był kiedyś właścicielem stada liczącego 300 sztuk bydła. Teraz został mu już tylko tuzin zwierząt. - Na początku mieliśmy bydło, które można było sprzedać na targu, by kupić jedzenie, ale susza zabiła prawie wszystkie zwierzęta - mówi gospodarz.
 • Biegają, aby przeżyć. Cała prawda o biegaczkach z czarnego lądu

  Dla Etiopczyków bieganie to sport narodowy. Większość z nich traktuje je także jako sposób na godną przyszłość. Fundacja Girls Gotta Run funduje młodym dziewczynom z ubogich rodzin stypendia sportowe, dzięki którym mają zapewnioną edukację i start w dorosłość. Stypendium otrzymuje 15 dziewczyn, które dostają buty do biegania i pełnowartościowe posiłki. Zapewnia im się również przyjazne otoczenie, które sprzyja budowaniu wiary we własne możliwości. Niestety większość etiopskich dziewczyn dość wcześnie kończy naukę. Powodem takiego stanu rzeczy jest kiepska sytuacja materialna lub bardzo wczesne zamążpójście. Kayla Nolan, dyrektorka fundacji Girls Gotta Run, wyjaśnia, że inwestycja w rozwój sportowy i intelektualny dziewczyn w rzeczywistości dotyczy całej ich rodziny. – One kiedyś będą przecież matkami i obywatelkami , a W Etiopii dużym problemem są przedwczesne ciąże – mówi Kayla.
 • Od dwóch lat nie mieli deszczu!

  Południowa Etiopia od ponad dwóch lat zmaga się z katastrofalną suszą. Dla lokalnej ludności jedynym źródłem życiodajnej wody są cysterny, które w rejon klęski wysyłają międzynarodowe organizacje humanitarne. /źródło: The NewsMarket/
 • Etiopia Martyny Wojciechowskiej

  "Etiopia. Ale czat!" otwiera serię książek podróżniczych Martyny Wojciechowskiej pod wspólnym tytułem "W DRODZE".