Etiopia

Artykuły - Etiopia (81)

 • WHO: Do końca roku z głodu umrze więcej osób niż z powodu koronawirusa

  WHO: Do końca roku z głodu umrze więcej osób niż z powodu koronawirusa

  Koronawirus i związane z nim ograniczenia i skutki przyczyniają się do nasilenia kryzysów humanitarnych na całym świecie. WHO wskazuje, że problem głodu może dotknąć dodatkowe 130 mln ludzi.
 • Etiopia - "ziemia obiecana" polskiego rynku pracy?

  Etiopia - "ziemia obiecana" polskiego rynku pracy?

  Są dumni, zdeterminowani i gotowi, by podjąć pracę na drugim końcu świata. Etiopczycy - wokół tej narodowości przez lata narosło w Europie wiele mitów, które skutecznie zniechęcają polskich pracodawców do podjęcia współpracy biznesowej. Kraj trzeciego świata czy prężnie rozwijająca się gospodarka afrykańskiego kontynentu? O potencjale współpracy biznesowej z odległą Etiopią opowiada Cezary Maciołek, wiceprezes Grupy Progres.
 • Prezydent Duda w Etiopii

  Prezydent Duda w Etiopii

  Gospodarka ma być głównym tematem dzisiejszych rozmów prezydenta Andrzeja Dudy w Etiopii. W stolicy tego kraju Addis Abebie prezydent spotka się ze swoim miejscowym odpowiednikiem i z premierem tego kraju. Andrzej Duda weźmie też udział we wspólnym forum biznesowym.
 • Solarne tulipany wkrótce staną w Etiopii

  Solarne tulipany wkrótce staną w Etiopii

  Etiopia chce do 2025 r. całkowicie zahamować emisję dwutlenku węgla. W osiągnięciu tego celu mają pomóc gigantyczne solarne tulipany.
 • Gigantyczne tulipany pobudzą Etiopię

  Gigantyczne tulipany pobudzą Etiopię

  Wiele afrykańskich państw ma duże problemy z dostępem do elektryczności. Już wkrótce Etiopię będą zasilać specjalne hybrydowe elektrownie słoneczne AORA Solar-Hybrid.
 • Etiopia - nowa fabryka świata. Nawet Chiny przenoszą tu swoją produkcję

  Etiopia - nowa fabryka świata. Nawet Chiny przenoszą tu swoją produkcję

  Chiny powoli stają się za drogie dla własnych producentów. Oczy chińskich przedsiębiorców skierowały się więc na afrykański kraj, którego gospodarka właśnie powstaje z kolan - Etiopię.
 • Bunga-Bunga po angielsku

  Bunga-Bunga po angielsku

  Żart znany jako Dreadnought Hoax jest prawdopodobnie najbardziej znaną prowokacją w historii świata i nie daje o sobie zapomnieć do dziś. Głównie dzięki dwóm słowom: „bunga, bunga”, które brytyjskim marynarzom kojarzą się dość jednoznacznie.
 • El. MŚ 2014: Etiopia może stracić trzy punkty, RPA znowu w grze

  El. MŚ 2014: Etiopia może stracić trzy punkty, RPA znowu w grze

  Piłkarska reprezentacja Etiopii może zostać ukarana odjęciem trzech punktów w tabeli grupy kwalifikacyjnej mistrzostw świata 2014. Krajowa federacja przyznała się, że w meczu z Botswaną wystawiła nieuprawnionego do gry zawodnika.
 • Niepiśmienne, etiopskie dzieci hakują tablety

  Niepiśmienne, etiopskie dzieci hakują tablety

  W jednej z etiopskich wiosek przeprowadzono ciekawy eksperyment. Grupie niepiśmiennych dzieci przekazano tablety Motorola Xoom bez żadnych instrukcji. Po pół roku okazało się, że dzieci doskonale posługują się sprzętem, a nawet potrafią go hakować!
 • Etiopia: Zmarł premier Meles Zenawi

  Etiopia: Zmarł premier Meles Zenawi

  Premier Etiopii Meles Zenawi zmarł z powodu nagłej infekcji - podała we wtorek państwowa telewizja etiopska. Szef rządu miał 57 lat. Jego zgon nastąpił w zagranicznym szpitalu, gdzie przebywał na leczeniu. W latach 1991-95 Meles był prezydentem Etiopii.

Filmy - Etiopia (5)

 • Szokujący atak na arbitra w Etiopii. Wideo

  Do skandalicznych zajść doszło podczas meczu etiopskiej ekstraklasy. Sędzia został brutalnie zaatakowany przez piłkarzy Welwalo Adigrat University po tym, jak uznał bramkę dla rywali, drużyny Defence Force SC.
 • Susza zabrała im wszystko. Zwierzęta padały jedno po drugim

  Takiej suszy nie było w Etiopii od ponad 30 lat. Nomadowie, z leżącej na wschodzie kraju prowincji Siti, stracili niemal wszystko. Mohamed był kiedyś właścicielem stada liczącego 300 sztuk bydła. Teraz został mu już tylko tuzin zwierząt. - Na początku mieliśmy bydło, które można było sprzedać na targu, by kupić jedzenie, ale susza zabiła prawie wszystkie zwierzęta - mówi gospodarz.
 • Biegają, aby przeżyć. Cała prawda o biegaczkach z czarnego lądu

  Dla Etiopczyków bieganie to sport narodowy. Większość z nich traktuje je także jako sposób na godną przyszłość. Fundacja Girls Gotta Run funduje młodym dziewczynom z ubogich rodzin stypendia sportowe, dzięki którym mają zapewnioną edukację i start w dorosłość. Stypendium otrzymuje 15 dziewczyn, które dostają buty do biegania i pełnowartościowe posiłki. Zapewnia im się również przyjazne otoczenie, które sprzyja budowaniu wiary we własne możliwości. Niestety większość etiopskich dziewczyn dość wcześnie kończy naukę. Powodem takiego stanu rzeczy jest kiepska sytuacja materialna lub bardzo wczesne zamążpójście. Kayla Nolan, dyrektorka fundacji Girls Gotta Run, wyjaśnia, że inwestycja w rozwój sportowy i intelektualny dziewczyn w rzeczywistości dotyczy całej ich rodziny. – One kiedyś będą przecież matkami i obywatelkami , a W Etiopii dużym problemem są przedwczesne ciąże – mówi Kayla.
 • Od dwóch lat nie mieli deszczu!

  Południowa Etiopia od ponad dwóch lat zmaga się z katastrofalną suszą. Dla lokalnej ludności jedynym źródłem życiodajnej wody są cysterny, które w rejon klęski wysyłają międzynarodowe organizacje humanitarne. /źródło: The NewsMarket/