Ethan Hawke

Synonimy:
Hawke Ethan,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ethan Hawke (35)

 • Ethan Hawke wyreżyseruje dokument o słynnej hollywoodzkiej parze

  Ethan Hawke wyreżyseruje dokument o słynnej hollywoodzkiej parze

  Ethan Hawke nakręci film dokumentalny o Joanne Woodward i Paulu Newmanie, jednej z najbarwniejszych par w historii Hollywood. Dla Hawke'a, który znany jest przede wszystkim jako aktor, będzie to drugi dokument, którego reżyserii się podejmuje.
 • Ethan Hawke wyreżyserował teledysk do piosenki swojej córki

  Ethan Hawke wyreżyserował teledysk do piosenki swojej córki

  Maya Hawke to córka Umy Thurman i Ethana Hawke’a. Jest aktorką, a popularność przyniosła jej rola w trzecim sezonie serialu „Stranger Things”. Maya próbuje swoich sił również w muzyce. W zeszłym tygodniu do sieci trafił jej debiutancji singiel „Coverage”. Teraz możemy zobaczyć teledysk do tego utworu, wyreżyserowany przez ojca dziewczyny, popularnego aktora.
 • Powstanie kolejny sequel "Przed wschodem słońca"?

  Powstanie kolejny sequel "Przed wschodem słońca"?

  Jesse i Celine to bohaterowie romantycznej serii filmowej stworzonej przez Richarda Linklatera. Do tej pory można było zobaczyć ich w trzech filmach cyklu: "Przed wschodem słońca", "Przed zachodem słońca" oraz "Przed północą". Ethan Hawke, który gra rolę Jessego zapewnia, że powstanie czwartej odsłony serii wciąż jest możliwe. "Uwielbiamy razem pracować, ale musimy być pewni, że mielibyśmy coś do powiedzenia" - tłumaczy aktor.
 • Maya Hawke nagrywa płytę. Posłuchajcie dwóch pierwszych utworów gwiazdy "Stranger Things"

  Maya Hawke nagrywa płytę. Posłuchajcie dwóch pierwszych utworów gwiazdy "Stranger Things"

  Gwiazda trzeciego sezonu serialu "Stranger Things", a prywatnie córka Umy Thurman i Ethana Hawke'a - Maya Hawke - przygotowuje debiutancki album. Aktorka zaprezentowała już dwie piosenki - "Stay Open" i "To Love a Boy".
 • Ethan Hawke jest dumny ze swojej córki

  Ethan Hawke jest dumny ze swojej córki

  Maya Hawke, córka Ethana Hawke'a i Umy Thurman, otrzymała świetne recenzje za rolę Robin w trzecim sezonie serialu platformy Netflix "Stranger Things". Jej ojciec nie kryje dumy ze swojej najstarszej pociechy. Hawke poświęcił córce post na Instagramie, w którym docenił jej występ.
 • Ethan Hawke: Wrażliwy buntownik

  Ethan Hawke: Wrażliwy buntownik

  Kojarzony z rolami buntowników i wrażliwców, Ethan Hawke często padał ofiarą własnej sławy. Dziewczyny, z którymi się umawiał, myliły go z postaciami z filmów, a jego życie prywatne było dalekie od scenicznych sukcesów. Wystarczy wspomnieć małżeństwo z aktorką Umą Thurman, które zakończyło się spektakularnym rozwodem. Teraz, tuż przed premierą komedii "Też go kocham", w której wciela się w "emerytowaną" gwiazdę rocka, Hawke dzieli się swoimi przemyśleniami na temat życia w blasku fleszów. W szczerych słowach opowiada o sobie, ale też Elvisie, Riverze Phoenixie i... łysej głowie Britney Spears.
 • Ethan Hawke: Spektakularne sukcesy i dotkliwe porażki

  Ethan Hawke: Spektakularne sukcesy i dotkliwe porażki

  "Gdy byłem młodszy, podziwiałem Warrena Beatty’ego, który mógł sobie pozwolić na jeden film co cztery lata. Myślałem, że mogę wszystko: prowadzić wytwórnię, napisać książkę, od czasu do czasu nakręcić film. Ale życie tak nie działa, może za wyjątkiem jednej czy dwóch osób w całym pokoleniu. Rzadko można pogodzić ze sobą te wszystkie rzeczy" - mówił Ethan Hawke w wywiadzie udzielonym w 2010 roku dla "The Daily Telegraph". W piątek, 6 listopada, aktor obchodzi 45. urodziny.
 • Francuzka i Amerykanin w Grecji

  Francuzka i Amerykanin w Grecji

  Po raz pierwszy spotkali się "Przed wschodem słońca" w pociągu do Wiednia. Dziewięć lat później wpadli na siebie w Paryżu "Przed zachodem słońca". Jesse (Ethan Hawke) i Celine (Julie Delpy) są ze sobą już siedem lat. Co się wydarzy w ich związku na wakacjach w słonecznej Grecji?
 • Delpy i Hawke: To film naszego życia

  Delpy i Hawke: To film naszego życia

  Po raz pierwszy spotkali się przed wschodem słońca w pociągu do Wiednia. Dziewięć lat później wpadli na siebie w Paryżu przed zachodem słońca... Brzmi znajomo? Bohaterowie kultowych już filmów Richarda Linklatera znów się spotkają.
 • Złowrogi Ethan Hawke

  Złowrogi Ethan Hawke

  Coś złowieszczego wisi w powietrzu. Na fali entuzjastycznych recenzji i oklasków zebranych na festiwalach do kin nadciąga nowy horror Scotta Derricksona, twórcy głośnych "Egzorcyzmów Emily Rose". W "Sinister", bo właśnie o tym filmie mowa, główną rolę gra sam Ethan Hawke.

Filmy - Ethan Hawke (4)

 • "Przed północą": Pikantnie i inteligentnie

  Reżyser filmu "Przed wschodem słońca" i "Przed zachodem słońca" przedstawia ostatnią część trylogii okrzykniętej przez krytyków największym romansem współczesnego kina, w którym swoje życiowe role zagrali Julie Delpy i Ethan Hawke. Po raz pierwszy spotkali się prawie dwadzieścia lat temu przed wschodem słońca w pociągu do Wiednia. Spędzili ze sobą noc, by rozstać się i znów na siebie trafić po dziewięciu latach przed zachodem słońca w Paryżu. Od tamtego lata minęło kolejnych dziewięć lat. Gdzie są teraz? Czy uczucie, które ich połączyło przetrwało do dziś?
 • "Sinister" - fragment filmu

  "Sinister" to mroczny horror z Ethanem Hawke w roli głównej. Zobacz fragment filmu.
 • "Sinister"

  Ellison (Ethan Hawke) jest pisarzem zajmującym się opisywaniem prawdziwych przestępstw. Z nadzieją na napisanie bestsellera, który ożywi jego karierę, wprowadza się z rodziną do nowego domu. Na jego strychu znajduje pudło ze starymi domowymi filmami, obrazującymi życie poprzednich mieszkańców domu, jak również... ich tragiczny koniec. Na każdym z filmów Ellison zauważa niezidentyfikowaną postać. Odkrywa w końcu, że wszystkie morderstwa mają związek z nadprzyrodzoną istotą. Szybko okazuje się, że teraz to jego rodzina jest w niebezpieczeństwie...
 • "Kobieta z piątej dzielnicy"

  Harry Ricks (Ethan Hawke) w wyniku skandalu traci wszystko: żonę, rodzinę oraz posadę wykładowcy na małym amerykańskim uniwersytecie. Pragnąc zerwać z przeszłością, wyjeżdża do Paryża, by poświęcić się pisaniu książki. Tu szybko wpada w podejrzane towarzystwo...