Ero

Artykuły - Ero (79)

 • Ero "Elwis Picasso": Mistrzostwo w swoim fachu [RECENZJA]

  Ero "Elwis Picasso": Mistrzostwo w swoim fachu [RECENZJA]

  Szefostwo polskiego oddziału Def Jamu nie mogło sobie wymarzyć lepszego wyboru na rozpoczęcie działalności w naszym pięknym kraju. Wyczekiwany debiut Ero wpisuje się w korzenie labelu pod względem formy i idei, więc legendarny logotyp znalazł się na właściwej okładce.
 • NTTonLine - nowa era komunikacji

  W lipcu NTT System uruchomiło nową platformę biznesową przeznaczoną dla partnerów - zarówno małych i średnich resellerów, jak i największych detalistów, NTTonLine. Priorytetowe znaczenie przypisano szybkości działania nowego systemu oraz maksymalnemu uproszczeniu procesu realizacji zamówień.
 • Kapitał w erze robotów

  Kapitał w erze robotów

  Innowacyjna gospodarka potrzebuje innowacyjnego ustroju gospodarczego, uwzględniającego w wymiarze prawno-instytucjonalnym zmieniające się sposoby i warunki produkcji, stosunki pracy czy też formy i struktury własności produktywnego kapitału.
 • Nadchodzi kres ery hipermarketów?

  Nadchodzi kres ery hipermarketów?

  Przeciętny polski pracownik spędza w pracy 45 godzin tygodniowo, co czyni nas jednym z najbardziej zapracowanych narodów w UE - pokazuje raport Kantar Millward Brown. W połączeniu z niskim bezrobociem (6,9 proc. na koniec stycznia 2018 r., -1,6 proc. r/r), spowodowało to zmiany w zwyczajach zakupowych konsumentów. Ludzie kupują częściej, ale mniej. Dlatego też preferują sklepy umieszczone w wygodnych lokalizacjach, z dłuższymi godzinami otwarcia, szerszym asortymentem i wyższą jakością produktów.
 • Samochody w erze internetu

  Samochody w erze internetu

  W pełni autonomiczne samochody już są testowane przez najbardziej innowacyjnych producentów. Zanim jednak ziści się nadal dość niepokojąca wizja twórców science-fiction o ulicach, po których jeżdżą samochody bez kierowców, warto przyjrzeć się najnowszym technologiom wdrażanym dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa jazdy.
 • Kończy się era taniego pieniądza?

  W ostatnich dniach uwagę inwestorów dość wyraźnie skupiły nieco zaskakujące wypowiedzi bankierów centralnych. Wszystkie brzmiały bowiem dość jastrzębio, co odczytane zostało w ten sposób, że inne banki wejdą na ścieżkę już wytyczoną przed Fed. W rezultacie osłabił się dolar, a wzrosły ceny surowców i rentowności obligacji. Rynki akcyjne dość różnie podchodzą do całego tego zamieszania.
 • Inwestycją w Hucie Głogów rozpoczynamy nową erę działalności - prezes KGHM

  Inwestycją w Hucie Głogów rozpoczynamy nową erę działalności - prezes KGHM

  Inwestycją w największy piec zawiesinowy w Hucie Miedzi Głogów, KGHM wkracza w nową erę działalności - uważa prezes KGHM Polska Miedź Radosław Domagalski-Łabędzki. Instalację tę uroczyście otwarto w piątek z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.
 • Koniec ery "fałszywych bogów"

  Koniec ery "fałszywych bogów"

  Pozostajemy pod wpływem największego eksperymentu w obszarze polityki pieniężnej, a rynki są zmęczone, niestabilne i kruche. Zmiana paradygmatu zbliża się, ale nie musi do niej dojść jeszcze w czwartym kwartale. Brexit będzie czynnikiem, który da impuls do zmian.
 • Nadchodzi era wielkich przejęć

  Nadchodzi era wielkich przejęć

  Jeszcze w tym roku należy się spodziewać większej liczby fuzji i przejęć - zwłaszcza w sektorze IT. Aż 87 proc. badanych przez Deloitte menedżerów spodziewa się, że proces konsolidacji na rynku przyśpieszy. Od początku br. na warszawskiej giełdzie ogłoszono już 22 wezwania - to niemal tyle, ile w całym 2015 r.
 • Koniec ery, ale nie silnego dolara

  Historia wydarzyła się na naszych oczach: siedmioletnia era zerowych stóp procentowych dobiegła końca. Janet Yellen na każdym kroku podkreślała, że obecny kształt polityki wspiera wzrost.