Eric-Emmanuel Schmitt

Artykuły - Eric-Emmanuel Schmitt (4)

 • Małżeństwo we troje

  Małżeństwo we troje

  "Małżeństwo we troje" to najnowsza książka Erica-Emmanuela Schmitta, najchętniej czytanego w Polsce francuskiego pisarza. Jego książki, przetłumaczone na 35 języków, zdobyły wiele nagród na całym świecie.
 • Kobieta w lustrze - wygraj książkę z autografem

  Kobieta w lustrze - wygraj książkę z autografem

  Życie to coś więcej. Więcej niż rola do odegrania. Niż religia i konwenanse. Więcej niż mąż i dziecko. Pieniądze i sława.
 • Eric-Emmanuel Schmitt: Warto być sobą

  Eric-Emmanuel Schmitt: Warto być sobą

  O kobiecości, która nie sprowadza się do bycia matką i żoną, o prawdziwej wolności i o tym, że zawsze warto być sobą opowiada Eric-Emmanuel Schmitt autor "Kobiety w lustrze".
 • Zakochany w ludzkości

  Zakochany w ludzkości

  O tym, dlaczego w jego książkach jest tyle optymizmu, jak być szczęśliwym i do czego potrzebne nam są książki Eric-Emmanuel Schmitt opowiadał podczas spotkania z czytelnikami w Katowicach.

Filmy - Eric-Emmanuel Schmitt (8)

 • Schmitt: Kobiety w jego lustrze

  Prawie we wszystkich społeczeństwach sprowadza się kobietę tylko do funkcji - powiedziałbym - kopulacyjnej lub rozrodczej - tak o kwestiach poruszanych w swojej powieści "Kobieta w lustrze" mówił Eric-Emmanuel Schmitt.
 • Eric-Emmanuel Schmitt o szczęściu

  Można być szczęśliwym, zmieniając pewne rzeczy w życiu, ale nie można wszystkiego zmienić. A więc co możemy zmienić? Spojrzenie. Nasz ogląd życia - mówił Eric-Emmanuel Schmitt podczas spotkania z czytelnikami.
 • Schmitt o smutku i radości

  Staram się pokazać, że być szczęśliwym to nie znaczy chronić się przed nieszczęściem, które może nas dotknąć. Być szczęśliwym oznacza, że akceptujemy również nieszczęście i wyciągamy z niego to, co możemy wyciągnąć - podkreśla Eric-Emmanuel Schmitt.
 • "Sen jest drogą do wyobraźni"

  Mogę pisać dopiero wtedy, kiedy postaci istnieją we mnie już od dawna. Wydaje mi się, że jestem w ciąży jak kobieta, że niosę w sobie książkę - mówi Eric-Emmanuel Schmitt.