epoka lodowcowa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Epoka lodowcowa (film animowany) , Epoka lodowcowa (Film (2002)[Ice Age] Reż.Carlos Saldanha)

Artykuły - Epoka lodowcowa (28)

Filmy - Epoka lodowcowa (3)

  • Czy grozi nam globalny kataklizm?

    W różnych rejonach świata pojawia się klimatyczna niestabilność. Jesteśmy naocznymi świadkami tych zmian, które urzeczywistniają się w takich zjawiskach, jak powodzie czy huragany. Należy się spodziewać dalszego ocieplenia, które w konsekwencji doprowadzi do epoki lodowcowej, tak jak to już w zaszłości bywało - mówi prof. Janusz Miczyński z Wydziału Inżynierii i Środowiska Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. - Czy i kiedy to nastąpi? Tu prognozy muszą być ostrożne. Zdaniem niektórych, symptomy ochłodzenia mogą wystąpić już za kilkanaście lat; zdaniem innych - za kilkadziesiąt. - Klimat ma długą pamięć. Nawet jeśli dziś zmniejszymy emisję zanieczyszczeń do atmosfery, to skutki tego, co już się stało, będziemy jeszcze długo odczuwać - dodaje ekspert. Zainteresował cię ten temat? Kliknij po więcej! Czy zabiją nas nowe superwirusy? Robot zamiast partnera? Seks i prokreacja za 100 lat Koniec tradycyjnej rodziny jest bliski! Jakie formy zajmą jej miejsce? Koniec Boga, wiary i kościołów? Religia za 100 lat Czy roboty przyszłości będą wyposażone w moralność?
  • Zmarła miesiąc po narodzinach. Usłyszał o niej cały świat

    To najlepiej zachowany okaz mamuta na świecie! Luba – młodziutka samica mamuta, która w chwili śmierci miała zaledwie 1 miesiąc życia - najprawdopodobniej utonęła w rzecznym mule. Jej ciało nie uległo jednak rozkładowi. Przez tysiąclecia spoczywało w wiecznej zmarzlinie na dalekiej Syberii, aż w 2007 r. zostało przypadkowo odkryte przez hodowcę reniferów. Znalezisko to zostało okrzyknięte naukową sensacją. Luba straciła większą część swego aksamitnego futra, ale jej skóra i tkanki pozostały praktycznie nietknięte, podobnie jak jej organy wewnętrzne. W jej żołądku naukowcy znaleźli nawet resztki niestrawionego mleka, którym karmiła ją matka! To niezwykłe znalezisko, które natura podarowała nauce, umożliwiło badaczom weryfikację wielu przypuszczeń dotyczących zwierząt, które zamieszkiwały Ziemię w epoce lodowcowej. A Luba? Obecnie można oglądać ją w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, gdzie właśnie otwarto wystawę poświęconą mamutom i czasom, w których żyły.
  • "Epoka lodowcowa 3"

    Kontynuacja jednego z największych przebojów kina animowanego ostatnich lat, w której poznamy dalsze przygody leniwca Sida i mamuta Manny'ego.