Epoka lodowcowa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Epoka lodowcowa (Film (2002)[Ice Age] Reż.Carlos Saldanha) , epoka lodowcowa

Artykuły - Epoka lodowcowa (9)

 • Ludzkość przetrwała już jedną erupcję superwulkanu

  Ludzkość przetrwała już jedną erupcję superwulkanu

  Około 74 000 lat temu erupcja wulkanu 5 tys. razy silniejsza od Mount St. Helens wywołała "wulkaniczną zimę", która trwała nawet dekadę. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, wybuch wulkanu Toba nie doprowadził do zagłady pierwszych przedstawicieli gatunku ludzkiego.
 • Mroźne ocieplenie: Czy zaczęła się nowa epoka lodowcowa?

  Mroźne ocieplenie: Czy zaczęła się nowa epoka lodowcowa?

  To pytanie, które za kilkanaście lat prawdopodobnie już nikogo nie będzie dziwić. Na naszych oczach Europa wkracza w dziesięciolecia długich i mroźnych zim. Co spowodowało tę zmianę klimatu? I jakie konsekwencje będzie ona miała dla Polski?
 • Do roku 2030 ludzkość może czekać mała epoka lodowcowa

  Do roku 2030 ludzkość może czekać mała epoka lodowcowa

  Globalne ocieplenie wydaje się obecnie naukowym pewniakiem. Zwolennicy antropogenicznego ocieplenia daliby się pokroić za to, że w przyszłości będzie tylko cieplej. Tymczasem nie brakuje opinii sugerujących wręcz przeciwny rozwój wypadków. Może nas czekać globalne ochłodzenie!
 • Niska aktywność Słońca przyniesie "małe zlodowacenie" już w 2019 roku?

  Niska aktywność Słońca przyniesie "małe zlodowacenie" już w 2019 roku?

  Według wielu prognoz, Ziemia zmierza w kierunku kolejnej epoki lodowcowej. Niezwykły spadek aktywności solarnej może spowodować, że już w 2019 roku doświadczymy bardzo niskich temperatur, które najprawdopodobniej utrzymają się nawet przez kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat. Wszystkiemu winne ma być Słońce, które już po raz czwarty w ciągu ostatniego roku weszło w fazę uśpienia.
 • „Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie” w Szczecinie

  „Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie” w Szczecinie

  Dawno, dawno temu, ale nie za górami i nie za lasami, niepozorny Wiewiór powoduje kolejną katastrofę, a pewna grupa przyjaciół musi stawić czoła niezwykłym zjawiskom, jakie pojawiają się na naszej planecie.
 • Nadchodzi epoka lodowcowa? NASA: To kompletna bzdura

  Nadchodzi epoka lodowcowa? NASA: To kompletna bzdura

  Rosyjscy naukowcy od dawna twierdzą, że Ziemi nie grozi żadne globalne ocieplenie, a wręcz przeciwnie - epoka lodowcowa, która będzie naturalną konsekwencją okresu uspokojenia aktywności słonecznej, który obserwujemy od lat. Okazuje się, że NASA ma zdanie zupełnie odwrotne i według jej specjalistów, Rosjanie są w błędzie.
 • Pewnego razu w epoce lodowcowej

  Pewnego razu w epoce lodowcowej

  Bajkowe postacie, piraci, ożywione zabawki, zwierzaki i inne potworki. W animacji wszystko jest możliwe. Dziesięć lat temu ożywiono prehistoryczne stwory i cofnięto widzów do epoki lodowcowej. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Czy formuła się w końcu wyczerpie?
 • "Epoka lodowcowa 4": Mamut i spółka na upały

  "Epoka lodowcowa 4": Mamut i spółka na upały

  Wiewiór nadal biega za orzeszkiem i przy okazji zatopi orzeszkowy raj. Maniek, Diego i Sid będą walczyć z piratami. Przy okazji pierwszy musi uporać się z nastoletnią córką, drugi z nieoczekiwanym uczuciem do pięknej tygrysicy, a trzeci odnajduje swoją szaloną babcię. A wszystko w momencie, gdy kontynenty zaczynają wielką wędrówkę.
 • "Epoka lodowcowa 4" na upalne dni

  "Epoka lodowcowa 4" na upalne dni

  "Epoka lodowcowa" jako antidotum na upalne dni. Dlaczego nie? Czwarta część słynnej animacji, zatytułowana "Wędrówka kontynentów", trafi do polskich kin 4 lipca.

Filmy - Epoka lodowcowa (1)

 • "Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów 3D"

  Bohaterowie "Epoki lodowcowej" powracają w cyfrowej wersji 3D, by stawić czoła kolejnym wyzwaniom, w tym wędrówce kontynentów, która może zagrozić przyszłości ich świata.