epoka

Artykuły - Epoka (23)

 • Nowa epoka czy nic takiego?

  J. Williams z Rezerwy Federalnej stwierdził, że FOMC może zacząć stopniowo wycofywać się w najbliższych latach z polityki akomodacyjnej, czyli z ultra-niskich stóp procentowych. Liczy też na zbliżanie się inflacji do celu.
 • Nadchodzi finansowa epoka lodowcowa

  Nadchodzi finansowa epoka lodowcowa

  - Nie sądzę by obecne wydarzenia były zapowiedzią recesji i krachu w sektorze finansów publicznych. To raczej rodzaj korekty. Inwestorzy uznali, że zapowiedzi zacieśniania polityki fiskalnej na świecie są coraz bardziej realne. Mniejsze wydatki rządowe czy wyższe podatki to mniej zamówień dla prywatnych firm. Będziemy mieć niższe zyski przedsiębiorstw i w związku z tym musimy mieć także niższą ich wycenę na giełdzie. To, co dzieje się teraz na giełdach jest uzasadnione, jest racjonalne - mówi główny ekonomista BCC, prof. Stanisław Gomułka.
 • Koniec epoki tajemnicy bankowej?

  Koniec epoki tajemnicy bankowej?

  Szwajcarzy odstąpili od tajemnicy bankowej, ale dziś tego żałują. Bo tajemnica bankowa jest dla klientów lokujących w banku ogromne środki jednym z głównych kryteriów wyboru.
 • Koniec epoki taniego diesla

  Koniec epoki taniego diesla

  Cena benzyny poszła w dół, oleju napędowego w górę. Litr bezołowiowej 95 kosztuje na stacjach benzynowych średnio 4,43 zł, a oleju napędowego 3,77 zł. Eksperci przekonują, że te ceny będą się wyrównywać. Innymi słowy, kończy się epoka taniego diesla.
 • W 2039 r. koniec Epoki Ameryki!

  W 2039 r. koniec Epoki Ameryki!

  Światowy ład, kształtowany i kontrolowany coraz pełniej przez USA, zakłóciło wkroczenie na arenę międzynarodową nowego gracza - Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL).Zaczyna się batalia o tron świata, a wszyscy zadają sobie pytanie, czy Ameryka ugnie się pod potęgą Chin?
 • Koniec epoki niskich pensji

  Koniec epoki niskich pensji

  Koniec z mitem niskiej pensji. I wcale nie trzeba do tego urzędowo podnosić wynagrodzenia minimalnego.
 • Menedżer z gwarancją

  Menedżer z gwarancją

  Każda epoka ma swojego idealnego menedżera. Jaki jest idealny menedżer dziś, w 18. już roku transformacji?
 • Sprzedaż akcji TI Epoka SA

  Zgodnie z par. 5 ust. 1 pkt. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 października 2001 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych (Dz.U.Nr 139, poz. 1569) ze zmianami wynikającymi z rozporządzeń Rady Ministrów z dnia 19 marca 2002 r. oraz z dnia 9 grudnia 2003 r. (Dz.U.Nr 31/02 poz. 280 oraz Nr 220/03 poz. 2169) Narodowy Fundusz Inwestycyjny Magna Polonia S.A. (zwany dalej Funduszem) informuje, że w dniu 21 grudnia 2004 r. zawarł z Inte
 • Przeniesienie własności akcji TI Epoka SA

  Zgodnie z par. 5 ust. 1 pkt. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 października 2001 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych (Dz. U. Nr 139, poz. 1569) ze zmianami wynikającymi z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2002 r. do powołanego wyżej rozporządzenia (Dz. U. Nr 31, poz. 280) Narodowy Fundusz Inwestycyjny Magna Polonia S.A. (zwana dalej Funduszem) informuje, że w dniu 18 grudnia br. została przeniesiona własność 13.

Filmy - Epoka (1)

 • "Podtekst seksualny". Koniec pewnej ery w kolarstwie!

  Organizatorzy mistrzostw świata w kolarstwie szosowym, które odbędą się w norweskim Bergen od 16 do 24 września podjęli decyzję o zrezygnowaniu z udziału hostess, urodziwych młodych kobiet, które tradycyjnie gratulują na podium triumfatorom. ”Widok tych młodych kobiet, zwykle skąpo i frywolnie ubranych, co tworzy niedwuznaczny podtekst seksualny, jest żenujący i nieprzystający do naszej kultury. Dlatego zdecydowaliśmy, że w Bergen ich nie będzie” - powiedział dyrektor MŚ Harald Tiedemann Hansen. Hansen wyjaśnił, że decyzja jest nieodwołalna. "Zdobywcom medali będą gratulować młodzi norwescy kolarze i kolarki ubrani w nasze piękne stroje ludowe” - wyjaśnił na łamach dziennika ”Adresseavisen”.