Epidemia

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
epidemia ,

Artykuły - Epidemia (31)

 • Skrytykowała Polaków. Porównała kraj do... Dubaju!

  Skrytykowała Polaków. Porównała kraj do... Dubaju!

  ​Projektantka mody uważa, że Polacy zbyt lekkomyślnie podchodzą do obostrzeń i restrykcji wprowadzanych przez rząd. Za nic mają rosnące statystyki zgonów i zakażeń, ignorują obowiązek noszenia maseczek i nie unikają spotkań towarzyskich, a w ten sposób trudno będzie nam wyjść z pandemii. Niedawno projektantka wróciła z Tygodnia Mody w Dubaju i jak podkreśla, jest pełna podziwu dla tamtejszej społeczności, która jest zdyscyplinowana i od początku ściśle przestrzegała ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, w efekcie czego powróciła już do normalnego funkcjonowania.
 • To fatalny splot. Są kraje, gdzie krzyżują się trzy epidemie

  To fatalny splot. Są kraje, gdzie krzyżują się trzy epidemie

  W 2021 roku pomocy humanitarnej będzie potrzebowało 235 mln osób na całym świecie - wynika z raportu "Global Humanitarian Overview 2021". To prawie 40-proc. wzrost w stosunku do roku 2020. W krajach Globalnego Południa pandemia nosi dopełniacz nie tylko koronawirusa, ale i głodu.
 • Luksusowa pływająca kapsuła – idealne rozwiązanie na czas epidemii

  Luksusowa pływająca kapsuła – idealne rozwiązanie na czas epidemii

  Obawiasz się o powrót obostrzeń związanych z koronawirusem? Wolisz zachować dystans od innych osób? Przy tym wszystkim lubisz opływać w luksusach? Luksusowa, pływająca kapsuła wydaje się być tym, czego szukasz.
 • Dzieci w Chinach noszą czapeczki pomagające zachować dystans

  Dzieci w Chinach noszą czapeczki pomagające zachować dystans

  Chińska szkoła podstawowa w miejscowości Hangzhou, zaleciła uczniom zaprojektowanie specjalnych czapek mających uzmysłowić jak ważnym jest fakt zachowania dystansu.
 • PKO Leasing: Umowę podpiszesz zdalnie

  PKO Leasing: Umowę podpiszesz zdalnie

  W czasie epidemii spółka rozszerza możliwości zdalnej obsługi klienta. PKO Leasing wprowadza kwalifikowany podpis elektroniczny, który umożliwi zdalne podpisywanie dokumentacji.
 • To dopiero początek zwolnień z powodu epidemii

  To dopiero początek zwolnień z powodu epidemii

  Marzec przyniósł dopiero początek zwolnień spowodowanych zamrożeniem gospodarki na czas epidemii. Zatrudnienie w marcu w porównaniu z lutym spadło o 0,3 proc., a to znaczy, że zmniejszyło się o 34 tys. etatów - podał GUS. Zwolnienia w następnych miesiącach będą dużo większe, ale przynajmniej część przedsiębiorstw przed nimi się broni.
 • Adw. Paweł Wojtaszek: Odwołane wesele? Staraj się o zwrot zaliczki

  Adw. Paweł Wojtaszek: Odwołane wesele? Staraj się o zwrot zaliczki

  ​- Jeśli termin zaplanowanego ślubu wypada w okresie epidemii, to nie ma co liczyć na zorganizowanie przyjęcia weselnego w lokalu. W takim przypadku, zapłacone zaliczki lub zadatki powinny zostać zwrócone. Jeśli organizator odmawia zwrotu otrzymanych świadczeń, można wystąpić na drogę sądową, składając stosowny pozew - tłumaczy adwokat Paweł Wojtaszek.
 • Handel czeka na maj, online nie zastąpi sklepów

  Handel czeka na maj, online nie zastąpi sklepów

  Firmy odzieżowe i obuwnicze z niecierpliwością czekają na otwarcie galerii handlowych. Od tygodni walczą o przetrwanie. Ponoszą straty w wyniku zamknięcia sklepów, ograniczają inwestycje i stawiają na rozwój sprzedaży online. Mają jednocześnie świadomość, że nawet po otwarciu galerii ruch nie wróci do poziomów sprzed kryzysu jeszcze przez kilka kwartałów.
 • Kryzys zwiększy skalę upaństwowienia przemysłu

  Kryzys zwiększy skalę upaństwowienia przemysłu

  Spodziewana fala nacjonalizacji paradoksalnie może wzmocnić gospodarczo Europę w obliczu procesu przebudowy dotychczasowego modelu globalizacji.