ennio morricone

Artykuły - Ennio morricone (23)

 • Ennio Morricone nie żyje. Co z pogrzebem kompozytora?

  Ennio Morricone nie żyje. Co z pogrzebem kompozytora?

  Komisja Europejska z wielkim smutkiem dowiedziała się o śmierci włoskiego kompozytora Ennio Morricone; był wspaniałym europejskim artystą - powiedział w poniedziałek rzecznik KE Eric Mamer na wieść o śmierci słynnego autora muzyki filmowej.
 • Ennio Morricone nie żyje. Legendarny kompozytor miał 91 lat

  Ennio Morricone nie żyje. Legendarny kompozytor miał 91 lat

  W wieku 91 lat zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent - podały w poniedziałek (6 lipca) włoskie media.
 • Ennio Morricone w Krakowie: Reżyserując muzyką (relacja z koncertu)

  Ennio Morricone w Krakowie: Reżyserując muzyką (relacja z koncertu)

  "Nienawistna ósemka" - to tytuł, który zimą ubiegłego roku rozgrzewał do czerwoności sporą rzeszę kinomanów. I to nie tylko z powodów czysto filmowych. Pierwszy raz słynny kompozytor filmowy Ennio Morricone, od lat ceniony i znany z soundtracków do takich hitów, jak "Pewnego razu Na Dzikim Zachodzie" czy "Misja" miał realną szansę na zdobycie Oscara. I chociaż trudno w to uwierzyć - trzeba było Morricone dopiero współpracy z Quentinem Tarantino przy krwawej i kontrowersyjnej historii kilku zabijaków, żeby wreszcie zdobyć statuetkę za najlepszą muzykę oryginalną. Zresztą, złośliwi twierdzą, że muzyka Morricone to najmocniejszy akcent filmu.
 • Ennio Morricone: Jeden z ostatnich takich koncertów

  Ennio Morricone: Jeden z ostatnich takich koncertów

  Maestro Ennio Morricone, bezsprzecznie jeden z najwybitniejszych kompozytorów filmowych w towarzystwie Narodowej Czeskiej Orkiestry Symfonicznej i chóru, czyli łącznie ponad 200 muzyków, wystąpią 6 lutego w Tauron Arenie Kraków.
 • Ennio Morricone w Polsce. Jakie utwory usłyszą fani?

  Ennio Morricone w Polsce. Jakie utwory usłyszą fani?

  6 lutego w Krakowie odbędzie się jedyny polski koncert uznanego kompozytora muzyki filmowej, Ennio Morricone.
 • Ennio Morricone w Polsce

  Ennio Morricone w Polsce

  Ennio Morricone wystąpi w Tauron Arena w Krakowie 6 lutego 2017 roku. Koncert jest częścią jego trasy zatytułowanej "60 Years of Music World Tour".
 • Koncert Ennio Morricone we Wrocławiu: Owacja na stojąco

  Koncert Ennio Morricone we Wrocławiu: Owacja na stojąco

  Owacją na stojąco zakończył się we wtorek (23 lutego) wieczorem we Wrocławiu koncert włoskiego kompozytora Ennio Morricone. Występ jednego z najsłynniejszych na świecie twórców muzyki filmowej był częścią trasy koncertowej przygotowanej na 60-lecie twórczości artysty.
 • Ennio Morricone przed występem w Polsce: To będzie niespodzianka

  Ennio Morricone przed występem w Polsce: To będzie niespodzianka

  "Nigdy nie pracuję z reżyserem, z którym się źle czuję" - podkreślił w wywiadzie z PAP Life twórca muzyki filmowej Ennio Morricone. Kompozytor 23 lutego 2016 r. wystąpi na koncercie we Wrocławiu. Będzie to część tournee przygotowywanego z okazji 60-lecia twórczości włoskiego artysty.
 • Ennio Morricone i Krystian Zimerman w Katowicach

  Ennio Morricone i Krystian Zimerman w Katowicach

  Wybitny polski pianista Krystian Zimerman oraz słynny włoski kompozytor, dyrygent i autor muzyki filmowej Ennio Morricone wystąpią w październiku w nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach - poinformowano na konferencji prasowej.
 • Ennio Morricone wystąpi w Kraków Arenie

  Ennio Morricone wystąpi w Kraków Arenie

  Światowej sławy kompozytor Ennio Morricone w lutym 2015 roku wystąpi w Kraków Arenie z jedynym w Polsce koncertem w ramach trasy koncertowej "My Life in Music - World Tour" - poinformowała w czwartek Małgorzata Przedrzymirska z Agencji Rozwoju Miasta.