energia

Artykuły - Energia (866)

 • PGE zagospodaruje tereny pokopalniane

  PGE zagospodaruje tereny pokopalniane

  Na terenach pokopalnianych w Bełchatowie powstanie przestrzeń rekreacyjno-sportowa. Polska Grupa Energetyczna i gmina Kleszczów podpisały list intencyjny w sprawie zagospodarowania tych terenów oraz 40 hektarów należących do gminy Kleszczów. Powstanie tu ośrodek przygotowań olimpijskich i paraolimpijskich.
 • Tauron przyspieszy zielone inwestycje

  Tauron przyspieszy zielone inwestycje

  Zadłużenie zaciągane przez spółki celowe Taurona na realizację inwestycji w odnawialne źródła energii może zostać wyłączone z kalkulacji wskaźnika długu netto do EBITDA, kluczowego przy zawieraniu umów finansowych. Spółka porozumiała się w tej sprawie z bankami. Tauron zapowiada przyspieszenie inwestycji.
 • Kwieciński: Ceny gazu dla odbiorców indywidualnych niższe niż pięć lat temu

  Kwieciński: Ceny gazu dla odbiorców indywidualnych niższe niż pięć lat temu

  Odbiorcy indywidualni płacą w tej chwili za gaz prawie o jedną piątą mniej niż to było pięć lat temu - powiedział we wtorek prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Jerzy Kwieciński. Przypomniał, że od 1 lipca ceny gazu dla takich odbiorców spadają o 10,6 proc.
 • Złoto szykuje się do wybicia

  Złoto szykuje się do wybicia

  Rynki towarowe, z pewnymi wyjątkami, są nadal w stosunkowo dobrej kondycji w miarę, jak zbliżamy się do końca bardzo zmiennego i niekiedy niepokojącego pierwszego półrocza, które upłynęło pod znakiem najgorszej zapaści spowodowanej pandemią od czasu II wojny światowej - pisze Ole Hansen, szef działu strategii rynków towarowych w Saxo Banku.
 • Czas tańszej energii dobiega końca

  Czas tańszej energii dobiega końca

  Cena ropy wydźwignęła się już powyżej 30 dolarów za baryłkę. Znak to, że wybudzana z letargu gospodarka światowa na nowo zużywa więcej energii. Koszty ponownie wzrosną. Wyższe rachunki za energię to raczej reguła w większości krajów Unii Europejskiej. W Polsce łatwiej o obniżki cen energii elektrycznej niż gazu ziemnego.
 • Pandemia odciśnie piętno na wynikach Energi

  Pandemia odciśnie piętno na wynikach Energi

  Pandemia koronawirusa przekłada się na wyniki Energi. Spółka obserwuje spadek wolumenu sprzedaży i dystrybucji energii. Wyzwaniem w tym roku są też zbyt niskie zdaniem rynkowych graczy taryfy. W segmencie OZE problemem mogą być gorsze warunki hydrologiczne związane ze spodziewaną suszą. Ale z drugiej strony spółka uruchomi dodatkową produkcję z nowej farmy wiatrowej Przykona.
 • Zielona energia: Konieczność, a nie kwestia wyboru

  Zielona energia: Konieczność, a nie kwestia wyboru

  Polska energetyka od początku związana była z węglem ze względu na znaczące krajowe zasoby tego surowca. Ta silna zależność sprawia, że transformacja rodzimego sektora energetycznego będzie trudniejsza i bardziej kosztowna. Od zmian nie ma jednak odwrotu, kształt europejskiej polityki klimatycznej jest przesądzony.
 • Niezwykłe urządzenie do produkcji taniej energii

  Niezwykłe urządzenie do produkcji taniej energii

  ​Nowo opracowane urządzenie pozwala na produkcję paliwa, wykorzystując jedynie światło słoneczne i wodę.
 • Tesla wydała aktualizację do swojego systemu magazynowania energii

  Tesla wydała aktualizację do swojego systemu magazynowania energii

  Amerykański producent samochodów elektrycznych słynie ze swych częstych aktualizacji. Najnowsza z nich może okazać się bardzo przydatna dla osób, ładujących pojazdy we własnym domu.
 • PKEE: Unijny podatek węglowy powinien przede wszystkim ograniczać import prądu

  PKEE: Unijny podatek węglowy powinien przede wszystkim ograniczać import prądu

  Istotą rozważanego przez KE granicznego podatku węglowego powinno być ograniczenie importu energii elektrycznej z krajów trzecich, gdzie produkcja nie jest obciążona systemem opłat za emisje - ocenia Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE).

Filmy - Energia (68)

 • Jak rozładować skumulowaną psią energię?

  Mogłoby się wydawać, że czas kwarantanny przysparza naszym pupilom wiele radości. Jednak ciągłe przebywanie w domu może być powodem napięć między psami a ich właścicielami. Jak zorganizować im czas w domu, by rozładować ich energię? O tym opowiedziała Sonia Maciuszek. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Dobra energia na dobry początek dnia

  Jak zacząć dzień z dobrą energią? Basia Tworek, psycholog i instruktorka jogi, pokazała, jak wykonywać pięć rytuałów tybetańskich w pięć minut. – W tych rytuałach najważniejsze jest to: ruszaj się, oddychaj, daj sobie 10 minut rano – powiedziała. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rozpocznij tydzień z dobrą energią!

  Rozpocznij tydzień z dobrą energią! Tomasz Choiński zaprezentował kilka ćwiczeń, które dodadzą energii o poranku. Trener pokazał poprawną technikę wykonywania ćwiczeń. Doradził także, co zrobić, gdy dopiero zaczynasz przygodę z treningami. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Natrętny dalmatyńczyk nie daje kotu spać

  Ten dalmatyńczyk ma wyjątkowo dużo energii, którą stara się zarazić wszystkich domowników. Jest jednak jeden oporny współlokator, który bardziej preferuje relaks. Kot Jack za nic ma sobie harce psiaka. (STORYFUL/x-news)