energetyka wiatrowa

Artykuły - Energetyka wiatrowa (77)

Filmy - Energetyka wiatrowa (5)

 • Łapa, Energop: Wsparcie ARP to szansa na szybszy rozwój

  Energop pozyskał 20 mln zł od ARP na inwestycje, poszerzenie potencjału produkcyjnego i modernizację. Spółka po trudnościach wychodzi na prostą i sukcesywnie powiększa portfel zamówień, również dla klientów zagranicznych.
 • Kensbok: ARP szuka nowych kierunków rozwoju

  Agencja Rozwoju Przemysłu dofinansowała kolejną spółkę wchodzącą w skład portfela. ARP skupia się jednak nie tylko na restrukturyzacji przedsiębiorstw, ale systematycznie poszukuje nowych kierunków rozwojowych i analizuje potencjał inwestycji w energetykę wiatrową i tabor kolejowy. O co chodzi? Odpowiedź w materiale wideo.
 • Energetyka wiatrowa: dobry wiatr dla inwestorów

  Nie wiesz, gdzie ulokować swój kapitał? Postaw elektrownię wiatrową. Koszt inwestycji to „tylko” ok. 12 mln zł. Jeśli nie masz tylu pieniędzy, zawsze możesz wejść w skład grupy inwestorów i zostać współwłaścicielem takiej elektrowni.
 • Na Żuławach otwarto farmę wiatrową o mocy 40 MW

  Dwadzieścia turbin o łącznej mocy 40 MW tworzy Farmę Wiatrową Nowotna otwartą w środę na Żuławach. Inwestycja warta 273 mln zł została przeprowadzona przez hiszpański fundusz inwestycyjny Taiga Mistral, który wspomógł finansowo Bank Ochrony Środowiska. Tworzące farmę turbiny zostały ulokowane na pograniczu dwóch żuławskich gmin: Nowego Dworu Gdańskiego i Stegny, przy czym na terenie pierwszej z nich znajduje się dziewięć turbin. Tomasz Lachowicz z firmy Tundra Advisory Sp. z o.o., która w imieniu Taiga Mistral pomagała w realizacji inwestycji, powiedział PAP, że każda z 20 turbin składających się na farmę ma moc dwóch megawatów. Dodał, że farma została wyposażona w nową generację turbin Vestas o większej niż urządzenia poprzedniej generacji wielkości śmigieł i wydajności. Maszt każdej z dwudziestu turbin ma wysokość 95 metrów, natomiast śmigła liczą sobie 55 metrów długości, cała konstrukcja ma więc maksymalnie 150 metrów wysokości.