endoprotezy

Artykuły - Endoprotezy (4)

 • Eleni powraca po operacji

  Eleni powraca po operacji

  Wokalistka Eleni ma już za sobą żmudną rehabilitację po wstawieniu endoprotezy biodra.
 • Koniec pomocy dla chorych na hemofilię

  Osoby chore na hemofilię są w dramatycznej sytuacji: warszawski szpital przy ul. Lindleya, który jako jedyny w Polsce wszczepiał hemofilikom endoprotezy, wstrzymał takie zabiegi - alarmuje "Dziennik".
 • Spawacze-ortopedzi?

  Czy to możliwe, żeby w szpitalu w Krośnie pomylono endoprotezy stawu biodrowego? Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że po zabiegu noga operowanej pacjentki jest o 4 centymetry dłuższa?
 • Krzysztof Cugowski: Problemy z sercem

  Krzysztof Cugowski: Problemy z sercem

  Od dłuższego czasu Krzysztof Cugowski przygotowywał się do operacji wszczepienia endoprotezy biodra. Okazało się, że operację trzeba odwlec, bo wokalista Budki Suflera ma poważne kłopoty z sercem i lekarz bał się go uśpić.

Filmy - Endoprotezy (2)

 • Medycyna zrobi z nas cyborgi?

  Zakres możliwości współczesnej medycyny stale się powiększa. Protezy stawów kolanowych i biodrowych znane są już od dawna - jednak coraz częściej na ich wszczepienie decydują się osoby, które niekoniecznie muszą poddać się takiej operacji, ale po prostu chcą poprawić swój komfort życia i zachować sprawność ruchową. Czy to początek nowego trendu? Czy za kilkanaście lat zastępowanie "zużytych" części ciała nowymi, sztucznymi elementami stanie się normą?
 • EuroparlTV: Wadliwe implanty na cenzurowanym

  Wszczepienie tysiącom kobiet wadliwych implantów piersi skłoniło unijne instytucje do przyjrzenia się rynkowi wyrobów medycznych. Nowe przepisy mają lepiej chronić zdrowie pacjentów.